SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ważne pytanie od grubaska

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich:)
Mam następujące pytank i proszę o konkretną odpowiedź
tylko nie w stylu że jednoi drudie jest złe ale przedźmy do szczegułów pytanie brzmi:
który z przedstawionych poniżej serków jest
odpowiedniejszy dla osub odchudzających się i z wielką tuszą?

Krem twarożkowy Bonjour:
280kcal
5,4g Białka
4,1g Węglowodanów
27g Tłuszczu
czy
Serek homogenizowany słodzony:
3,5% Tłuszczu
A może lepszy byłby ser żułty albo dżem które z tych produktów najmniej wpłynie na powstawanie
tłuszczu zapasowego

Pitertheb
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
hmmmm
po raz enty

w duzym skrocie:

polecam diete oparta o miesno, ryby, jajak, nabial, (jesli ktos je toleruje), warzywa, orzechy, ograniczona ilosc owocow
wiecej czytaj w tym dziale

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zasadniczo nadmiar cukru i tak przechodzi w tłuszczyk (glikogen) więc dżem nie jest zbyt dobrym wyborem...
Jednakże - serek Bonjour 27g tłuszczu - zapomnij
ser żółty - mniej więcej tyle samo - zapomnij
Nie wiem jak jest z serkiem homogenizowanym, nie podałeś kalorii. W każdym razie bić się o prymat żródła tłuszczu w twoim ciele będą dżem i serek homogenizowany słodzony . Coś mi się zdaje że lepszym wyborem będzie serek ale nie będę walił w ciemno .

nie za mało, nie za dużo, choć lepiej mniej - niż więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"który z przedstawionych poniżej serków jest
odpowiedniejszy dla osub odchudzających się i z wielką tuszą?"

to zalezy od całokształtu Twojej diety;
głownym źródłem energii powinny być albo tłuszcze (diety wysokotłuszczowe) albo węglowodany (np typowa dieta kulturystyczna);
wtedy nie tyjesz;
tyjesz jak jesz tłuszcz w obecności węglowodanów no i oczywiście jesz powyżej zapotrzebowania kalorycznego

"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie koniecznie tyje się od nadmiaru kalorii. Kaloria kalorii nie równa. Te wszystkie twarożki nie są takie złe o ile nie mają zbyt dużo tłuszczu. Najrozsądniej zrobić sobie taki twarożek samemu. Np twaróg chudy wymieszac z ziołami, solą, przyprawami, dodać łyżkę jogurtu i jest super. Niezły jest też serek wiejski w wersji light. O słodkich serkach zapomnij. Połączenie cukru i tłuszczu to najlepsze rozwiązanie o ile chce się ciała nabrac ;) A co do dżemu to wybieraj te słodzone fruktozą. Mają kalorii tyle co zwykłe dżemiki ale nie podnoszą poziomu cukru we krwi tak niebotycznie. A jak wiadomo czym większe skoki glukozy we krwi tym lepsze tycie i większy apetyt. O żółtym serku do chleba zapomij, tak jak i o białym puszystym, świeżutkim chlebie :)Z własnego doświadczenia wiem że ograniczanie kalorii do niczego nie prowadzi, a wręcz można odnieść skutki odwrotne od zamierzanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
KRZYCZEC, NIE BEDE, ALE MALE ROWINIECIE TEAMTU MUSI NASTAPIC

Nie koniecznie tyje się od nadmiaru kalorii.

RACJA

Kaloria kalorii nie równa.

RACJA

Te wszystkie twarożki nie są takie złe o ile nie mają zbyt dużo tłuszczu.

TU NIE MOGE SIE Z TOBA ZGODZIC, RACZEJ PRZYZNAJE RACJE PALEO, TO ZALEZY OD TYPU DIETY, JESLI KTOS JEST NA DIECIE NISKOTLUSZCZOWEJ TO OCZYWISICE TWOJE ZALECANIE MA SENS, ALE W PRZYPDKU OSOBY NA DIECIE NISKOWW, POWINNA ONA UWAZAC NA ILOSC W TYM PRZYPADKU UKRYTYCH WW, A JEST ICH NIE MALO W SERKACH KAZDEGO TYPU

Najrozsądniej zrobić sobie taki twarożek samemu. Np twaróg chudy wymieszac z ziołami, solą, przyprawami, dodać łyżkę jogurtu i jest super.

JESLI WYKLUCZYSZ JOGURT (UKRYTE WW), TO RECEPTA BEDZIE BARDZIEJ UNIWERSALNA

Niezły jest też serek wiejski w wersji light.

PATRZ UWAGA WYZEJ

O słodkich serkach zapomnij. Połączenie cukru i tłuszczu to najlepsze rozwiązanie o ile chce się ciała nabrac ;)

RACJA

A co do dżemu to wybieraj te słodzone fruktozą. Mają kalorii tyle co zwykłe dżemiki ale nie podnoszą poziomu cukru we krwi tak niebotycznie.

POZIOM CUKRU (JESLI ILOSC WW JEST TAKA SAMA) BEDZIE TAKI SAM NIEZALEZNI OD TEGO CZYM JEST SLODZONY DZEM (I INNE PRODUKTY) BEDZIE TAKI SAM, ROZNY BEDZIE CZAS UWALNIANIA CUKRU CZYLI ZMIENI SIE KRZYWA WYDZIELANIA CUKRU DO KRWI

A jak wiadomo czym większe skoki glukozy we krwi tym lepsze tycie i większy apetyt.

W UOGOLNIENIU TAK

O żółtym serku do chleba zapomij tak jak i o białym puszystym, świeżutkim chlebie :)

BEZ SKRAJNOSCI, OD CZASU DO CZASU, WSZYSTKO WOLNO, TYLKO MUSI TO BYC OD CZASY DO CZASU I NIE WOREK JEDZENIA - UMIAR!!

Z własnego doświadczenia wiem że ograniczanie kalorii do niczego nie prowadzi, a wręcz można odnieść skutki odwrotne od zamierzanych.

RACJA

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki za wypowiedzi. Właśnie coś w tym stylu potrzebowałem.
Mam jeszcze jedną prośbę a mianowicie jak byście mogli to podajcie jakieś
dobre przepisy na robienie takich serków lub innego żarełka dla grubasków
żeby było w nich mało tłuszczyku i można było je jeść razem z chlebkiem oczywiście żytnim.
A i czym różni się chleb żytni razowy od pytlowego?

Pitertheb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
od 2 miesiecy jestem na diecie tluszczowej i bardzo makuje mi taka kombinacja:
serek wiejski, ale ten najbarzdiej tlusty + kilka lyzek smietany gestej + 5 slodzikow - pycha
Ale tak jak mowiono wczesniej -- jest to dobry przepis tylko dla diety tluszowej, jesli odchudzasz sie tredycyjnuie to zapomnij i sprobuj tego:
chudy bialy ser, najlepiej 0%, + beztluszczowy jogurt + kilka slodzikow :)
smacznego

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
male ostrzezenie unkajmy slodzikow (wiem ze nie zawsze sie da, ale unikajmy )
a juz zwlaszcza aspartamu

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Biniu - a dlaczego??? faktycznie rakotworcze???
Jem kolo 10 dziennie.
Bedzie mi cos. I mam Sweetexa.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie pamietam o rakotworczosci raczej o uszkadzaniu mozgu
ale moge wiecej poszukac
szukaj jako skladnikow apsartamu a wiekszos slodikow na poslkim rynku jednak tego uzywa

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle działają na trawienie. Podobno też mają wpływ na następny posiłek, tzn. nienaturalnie podnoszą jego indeks glikemiczny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompleks Sztangowy

Następny temat

problem z brzuchem

WHEY premium