SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kobieta na siłowni. Jaka suplementacja?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1518

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Martucca z działu Ladies SFD.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
Witam, mam 18 lat 163cm wzrostu przy 65 kg wagi.
Moje pytanie brzmi, jaką powinnam zastosować suplementację?
Jeśli chodzi o to co chcę o siągnąć, to zgubić parę kilo oraz nabrać atletycznej sylwetki, jak zawodniczki lekkoatletyki.
Ćwiczenia siłowe wykonuję z hantlami po 2kg
Aeroby - zumba, step aerobik, aerobik
Pon - rano: górne partie ciała + aeroby wieczór
Wt - rano: dolne partie ciała + aeroby wieczór
Śr - rano: górne partie ciała
Czw - rano: dolne partie ciała
Pt - rano: górne partie ciała + aeroby wieczór
Sob - rano: aeroby

Potrzebuje suplementów, które pomogłyby mi osiągnąć opisany wyżej cel.
Obecnie biorę tylko L - Karnitynę, na spalanie.
Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
dieta bd kluczowa;)
z supli bcaa na początek
l-karnityne olej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
dziękuję, a czy samo BCAA, wystarczy? Czy dobrym rozwiązaniem byłoby dodać do BCAA, również białko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 471
To są tylko suplementy i moim zdaniem żadne nie są ci potrzebne. Musisz przeliczyć kilokalorie i się ich trzymać. Potrzebujesz z dwa i pół tysiąca kcal na dzień zatem 190g białka/na dzień (2500*0,3/4). Jeśli nie dasz rady dostarczyć tyle z pożywienia, możesz pomyśleć o białku serwatce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michauuuuuu
Potrzebujesz z dwa i pół tysiąca kcal na dzień zatem 190g białka/na dzień (2500*0,3/4).


Idź pan, zanim dziewczynie krzywdę zrobisz


Lila, nie potrzebujesz tego BCAA, bo i po co?
Kup sobie omega-3, a jeszcze lepiej tran Jeśli bardzo zależy Ci na tym żeby coś dodatkowo łykać, to weź zieloną herbatę w kapsułkach
I tyle.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-03-24 13:22:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
troszkę zagłębiłam się w temacie i wykonałam parę obliczeń, z których wynika że:
Powinnam jeść : 1512kcal
Węglowodany - 267g
Białko - 108g
Tłuszcze: 37g
Pytam o suplementację, ponieważ chcę podejść do sprawy profesjonalnie lub chociaż w pół profesjonalnie, ponieważ mam na to czas i jako takie środki, miło słyszeć że za wiele mi nie potrzeba, jednakże odżywka taka jak np. białko, byłaby dla mnie wygodnym rozwiązaniem, aby awaryjnie uzupełnić ewentualny niedobór, myślę też o witaminach "TREC Day/Night" czy będą lepsze od stosowanego przeze mnie dotychczas "Falvit"?

Zmieniony przez - LilaCarmenS w dniu 2014-03-24 14:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aby podejść profesjonalnie, to w pierwszej kolejności... DIETA. Na takim rozkładzie jak w/w to się tylko utuczysz, a nawet dorobisz problemów hormonalnych z powodu niskiego skandalicznie tłuszczu. 1600kcal, 120g białka, 150g węglowodanów, reszta tłuszcz.
Odżywka białkowa owszem, jest zamiennikiem (i jedynie zamiennikiem posiłku) i tak należy traktować. Powinnaś nauczyć się czerpać maksimum składników odżywczych z żywności. Odchudzanie nigdy procesem zdrowym nie jest, zatem powinno się dbać o to, żeby przebiegało ono jak najmniej boleśnie zapobiegając niedoborom składników odżywczych poprzez dostarczanie ich z żywności (tzw. żywność gęsta odżywczo). Żaden preparat nie jest w stanie zapewnić tego, co żywność. Witaminy Trec D/N są dla Ciebie za "mocne", zbyt duża koncentracja witamin, mineralów i składników dodatkowych. To jest dobre dla sportowców i bardzo ciężko trenujących osób. Twoja aktywność jest czysto rekreacyjna. Weź raczej Multipack Treca jak już.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
Martucca, dziękuję! konkretnie dziękuję, za nowe spojrzenie na całą sprawę. Przyznam, że pojęcie "żywność gęsta odżywczo" jest dla mnie nowe, jednakże po zapoznaniu z tematem, okazało się pomocne, znalazłam tabelę w której przedstawione jest jedzenie od pustych kalorii do żywności gęsto odżywczej, na pewno będę teraz staranniej dobierała swoją dietę, dzięki wielkie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzenia. I rzecz jasna... Jedz na zdrowie i chudnij przy tym
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

trning nie działa

Następny temat

Wyglądając dobrze w bikini.

WHEY premium