SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa, pytanie o cwiczenia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
I nie chodzi mi o zadne poszczególne cwiczenia na klatke piersiowa tylko zastanawia mnie jeden watek. Otóz jestem zwolennikiem wykonywania jednego cwiczenia na partie przy FBW i stad pytanie o klatke.
Które cwiczenie bardziej atakuje calu miesien klatki piersiowej, Wyciskanie na skosie czy wyciskanie na plaskiej. Pytanie kieruje do znawcy tematu, bo nie chce slyszec odpowiedzi od amatorów w stylu SKOS - góra klaty, PLASKO - dolna czesc. Wiadomo ze robiac skos dolna czesc klatki tez pracuje, tak samo jak robimy plasko, pracuje tez góra. Moje pytanie jest takie, które wyciskanie powinienem robic w stosunku 2:1, czyli PLASKO, PLASKO, SKOS, czy SKOS, SKOS, PLASKO.
Z góry dzieki za zainteresowanie i odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
wszystko zależy jak wygląda maszyna bo jeśli ktoś piszę, że przysiady chce robić to przychodzi mi tylko do głowy suwnica smitha a na niej nie robisz swobodnego przysiadu tylko wykonujesz ruch narzucony przez przyrząd,a to nie jest dobre rozwiązanie bo każde ciało w takim boju jak przysiad dostosowuje się do swojej budowy anatomicznej i daje możliwość korygowania postawy w trakcie ćwiczenia, niestety suwnica nie daje tej możliwości, co często kończy się kontuzją np kolan.

Natomiast jeśli chodzi o wyciskanie na różnego rodzaju suwnicach tzn na takim urządzeniu, na ktorym siadasz i wypychasz ciężar nogami byłbym ostrożny przy problemach z kręgosłupem bo w takim wypadku masz bardzo duży nacisk wywierany na biodra cały ciężar jaki wypychasz kończy się na biodrach wciśniętych w siedzisko więc skosultowałbym z lekarzem czy taki ruch, aby jest na pewno bezpieczny dla Twojego kręgosłupa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
No tak, ale nie wiem czy wiesz skos można też robić na górę klatki... Gdzieś czytałem, że podobno na masę lepiej działają skosy, a płaska to bardziej siłowe ćwiczenie, sory ale nie mam artu. Myślę że 1:1 będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Moze wyrazilem sie nie jasno, robiac skos w góre oprócz górnej czesci pracuje tez dól, a robiac plaskooprócz dolnej czesci pracuje tez góra Pytanie jest, które cwiczenie angazuje obie te czesci bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
jak ćwiczyłem zeszłym roku skos skos płaska to efekty byłe zadowalające ale ktos mi raz mówił zeby naprzemiennie stosować np 3 miechy ito a 3 miechy tamto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Tylko pytanie jak to jest na prawde z ta praca miesni klatki piersiowej? Wciaz odpowiedzi nie mam. Nie wiem czy plaska nie traci za duzo na rzecz tricepsa a skos czy nie oddaje za duzo barkom. No i jak one miedzy soba sie dogaduja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
poprostu jak więcej robisz na skosie to nie dawaj wycisku barkom a jak więcej robisz płaską to nie dawaj wycisku tricepsom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Kolego ja robie FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
a na fbw sie nieznam sie ucze dopierko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Dlatego na samym poczatku zaznaczylem zeby amatorzy opuscili sobie odpowiadanie na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyciskanie sztangielek bardzo dobrze rozwija klatke. Niektórzy kulturyści cenią je bardziej niż wyciskanie sztangi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Jezeli adminostracjo to mozliwe to prosze zamknac temat bo widze ze nic sie chyba nie dowiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fadis / MMA i domowa siłownia

Następny temat

Trening Masa

WHEY premium