SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka cm dodatkowego wzrostu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
Hej!
Od dłuższego czasu dokucza mi niski wzrost (a przynajmniej nie satysfakcjonujacy mnie).
Fakt, mam dopiero 16 lat , ale 175 cm to dosyć mało według mnie.
Zdaje sobie sprawe, ze jest to genetycznie uwarunkowane, jednak moi bracia mają lekko powyżej 1.80m , choć są starsi o kilka lat.
Zmierzaam do tego, że kiedyś słyszałem, że własną pracą również da się dodać ileś tam cm poprzez np. rozciąganie . Czy to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie namawiaj do złego


O tym właśnie piszę. Jak ktoś ma urosnąć to i tak urośnie, choćby chodził z 20kg plecakiem codziennie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Możesz jeszcze urosnąć, jest czas.
Notabene wzrost jest uwarunkowany genetycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 227 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1956
Czyli nic nie zdziałam z własnych chęci? Jestem skazany na genetyke? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
niestety nie mamy żadnej możliwości wpływania na wzrost.
Jedyne co to ważne byś procesu wzrostu nie zaburzał poprzez złe odżywianie, brak regeneracji, złą podstawę.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Kiedyś się tym interesowałam ze względu na swoją córkę. Hormon wzrostu - somatotropina - jest wydzielany przez organizm przez całą dobę, ale zdecydowana jego część w godzinach pomiędzy 22:00 a północą i to pod warunkiem, że się wówczas śpi. Postaraj się więc regularnie zasypiać przed 22-gą wieczorem. Mężczyźni podobno rosną do ok. 21 roku życia.

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kości nie rozciągniesz, a np zwisając na drążku itp prędzej sobie stawy uszkodzisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To kwestia genetyki i nie wierzę, by chodzenie spać wcześniej miało jakieś znaczenie. Jeśli masz niskich rodziców czy rodzeństwo to nie spodziewaj się cudów.

Osobiście najbardziej urosłem między 16 a 17 rokiem życia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ronie, Ty to jesteś wysoki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, 190cm. Ale mam wysokich rodziców i rodzeństwo, więc genetyka mi sprzyjała.
Choć pamiętam, że przez długi okres się martwiłem, że będę niski. A tu dosłownie z miesiąca na miesiąc mnie wybiło.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 264 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3944
Zgadza się, że wzrost to przede wszystkim kwestia genetyki, ale w pewnym stopniu ma na to też wpływ tryb życia. Informację o pozytywnym wpływie dobrej jakości snu na wydzielanie hormonu wzrostu dostałam od lekarza córki. Teraz już jest dorosła więc nie pamiętam szczegółów. Na szybko w internecie znalazłam coś takiego: "U młodzieży w okresie wzrastania istotna jest zarówno długość snu, jak i wczesne zasypianie (przed godz. 22:00), co wiąże się z dobowym rytmem wydzielania hormonów. Stare powiedzenie mówi, że w czasie snu rośniemy. Jest to zgodne z prawdą, gdyż właśnie wtedy przysadka mózgowa wydziela największą ilości somatotropiny będącej hormonem wzrostu.Naukowcy dowiedli, że podczas głębokiej fazy snu organizm intensyfikuje wydzielanie somatotropiny, która odpowiada m.in. za: przyrost masy mięśniowej, procesy stymulujące wzrost kości oraz regenerację uszkodzonych tkanek. W przypadku skróconej fazy snu głębokiego, hormon wzrostu wydzielany jest w mniejszych ilościach, przez co upośledzona zostaje pełna regeneracja i wzrost organizmu."

całość tutaj: http://www.profilaktykawmalopolsce.pl/program-kardiologiczny-pr/program-kardiologiczny-dla-doroslych/wiecej-o-profilaktyce/centrum-wiedzy-2/item/1011-czy-sen-i-odpoczynek-maja-wplyw-na-nasze-zdrowie

Lekarz twierdził jeszcze, że hormon ten najintensywniej jest wydzielany w fazie głębokiego snu, ale do ok. północy, więc zalecał by moja wówczas 10-letnia córka chodziła spać o 21:00.




Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2016-12-01 15:55:35

1) 12 maj 2017 - górski maraton KTM 43 km - 2 miejsce K
1) 18 czerwiec 2017 BDDW, 66 km - 3 miejsce K
2) 7-8 wrzesień 2017 - NIL, 54 km, Beskid Wyspowy - 2 miejsce K
3) 6 październik 2017 - SOG-U, 164 km - Jura Krakowsko-Częstochowska - 1 miejsce K

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To oczywiście prawda. Ale jest wiele osób, które mimo dbania o wszystkie kwestie nie dodały sobie ani cm Są również osoby nieprzejmujące się takimi rzeczami które rosną jak na drożdżach.

Jednak zawsze warto dbać o ogólnie pojęte zdrowie.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-12-01 20:35:21

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w treningu push pull

Następny temat

Trening FBW do oceny

WHEY premium