SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie z alkoholu - dają energię?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 441
Witam

Od czasu do czasu piję sobie powiedzmy te 2 piwa (lub inny alkohol).
Co w takim przypadku na redukcji / masie?
Rozumiem, że warto je wliczyć w bilans i tu mam zagwozdkę.

Białko jest budulcem, tłuszcze odpowiadają za hormony, węglowodany dają energię, a alkohol?

Chodzi o to, że zamiana 500+kcal z jednego z makroskładników na alkohol ujmuje "nieco" mojemu bilansowi makroskładników. Przez takie 2 piwa tracę przykładowo 50g białka i 75g węglowodanów.
Zakładając, że kcal z alkoholu i węgli dają po prostu energię to i tak ją dostaję w postaci alkoholu, ale utrata 50g białka jest dotkliwa.

Jak to działa? Alkohol to "brudny" odpowiednik węglowodanów? Z czego najlepiej ujmować, gdy wliczamy alkohol w bilans?


Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 441
soltys tylko, ze wczoraj byly 2, a w piatek bedzie jeszcze 5. same 2 krzywdy nie zrobia, ale mysle pod katem tych weekendowych wypadow na dluzszy wieczor :)

popuri dzięki. Już jest to trochę jaśniejsze.

zatem odejmowac z wegli trzeba na wyczucie, a i tak nie zrownowaze bilansu na taki jaki bym mial bez alko.

jednak skoro wszystko moze byc budulcem, energia i w ogole to w sumie czemu tak sie skupiamy na proporcjach? czy tu w gre wchodzi to, ze bialko nie musi byc tak przetwarzane na budulec jak wegle, a wegle na energie jak bialko czy tluszcze? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Piwo ma dużo węgli i spory ig jesli sie nie mylę.ja pije srednio 10 piw tygodniowo czy to mada czy redu ale zawsze pilnuje kcal i makro.jak pije piwo to rezygnuje z innych wegli a bialko i tluszcze bez zmian




Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-08-18 09:14:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Jak sobie czasem wypijesz piwo to nie widzę problemu to zmiany bilansu.
Nie dajmy się zwariować.
Ostatnio widzę tutaj 17-to latków co na wakacje wagę kuchenną zabierają.
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba zachować umiar i równowagę.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Tak na szybko co do piwa :)
1 g Alkoholu daje około 7 kcal z czego około 30 % wydziela się w postci TEF - energi cieplnej
Dodatkowo piwo zawiera nieco węglowodanów, około 4 g węgli na 100 ml piwa :P

Wszystko dla ludzi, ale z umiarem :D kilka piwek ujdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zależy ile to dla Ciebie od czasu do czasu. Obserwuj obwody i to jak obecnie stosowana dieta, treningi wpływają na organizm. Ważny jest ogół diety a niekoniecznie szczegół w postaci piwa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Witaj,
Pij i nie patrz na to aby z umiarę a nie codziennie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 441
Ehh, czy Wy w ogóle czytacie moje pytania? Już drugi raz na tym forum jestem niezrozumiany przez nie czytanie ze zrozumieniem.

Nie pytam czy piwo jest dobre, czy złe, czy mogę i w ogóle jaki ma wpływ. To mogę wyczytać sam.

Piwo liczę jako 250kcal. 2 piwa to 500kcal. 4-6 piw to 1000-1500kcal. Po spożyciu takich ilości musze to wliczyć w bilans i czegoś nie zjeść. Pytam się tutaj CZEGO? Czego odpowiednikiem jest etanol, a jeśli nie węgli to czym się różnią w dostarczaniu energii ciału?

Jak się zachować przy 2 piwach:
Z czego odjąć 500kcal, z jakich makroskładników?

Jak się zachować przy 4-6 piwach:
Jest sens liczyć taką ilość kcal? Odejmować 1000-1500kcal to trochę zabójstwo dla diety. Odjąć połowę, wcale?

Chodzi po prostu o to, że piwo dostarcza mi energię z etanolu. Białko to budulec, węglowodany energia. Etanol jest "złym zamiennikiem" węglowodanów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 507 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13978
Jeżeli już musisz z czegoś obciąć kalorie to stawiałbym na węgle, które pełnią raczej wyłącznie funkcje energetyczne. Nie obcinałbym jednak aż tyle kalorii ile wpadło z wypitego alko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Niestety to ty nie czytasz że zrozumieniem :)
Opisałem Ci z czego składa się piwo mniej więcej
Alkohol to alkohol, węglowodany to węglowodany
jak pisałem "około 4 g węgli na 100 ml piwa" więc możesz ściąć o tyle podaż węgli na rzecz piwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli będziesz na diecie alkoholowej to wliczaj węglowodany. W innym wypadku nie widzę sensu zawracania sobie tym głowy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koniec redu - jak wejść na mase

Następny temat

Redukcja do oceny - pełne informacje

WHEY premium