SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to wreszcie jest z tymi zakwasami?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18993

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
a ja myslalem ze zakwasy=kwas mlekowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2365
Jeśli się nie myle to zakwasy to nagromadzony kwas mlekowy w mięśniach, który żeczywiście utrudnia regeneracje, ale kwasy są neutralizowane w czasie kilku godz od treningu.

A ból mięśni to mikrouszkodzenia włukien mięśniowych dzięki którym właśnie mięśnie rosną.

nie wiem czy wszystko dobrze napisałem bo juz dość dawno na ten temat czytałem. jak coś nie tak to poprwacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
No wreszcie sie rozjasnia powoli wszystko jeszcze pare dni i bede widzial wszystko o zakwasach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
do skurczu miesnia potrzebujemy energii -
miesien uzyskuje ja z rozpadu wysokoenerget. zw. fosforanokreat.
powstala w wyniku tego kreatynina przechodzi PONOWNIE w fosforan dzieki energii uzyskanej z rozpadu ATP <yes>. logiczne ze powstaje ADP [bo odłacza sie 1 fosofran a ATP ma ich 3.)
i tenze powstaly ADP przechodzi w ATP z energii powstalej w wyniku oddychania komorkowego.
ale wlasnie w war. niedostatku tlenu [wysilek] w miesniu zachodzi fermentacja mlekowa<yes>
fizjologiczne stezenie kw.mlek. w miesniach to 10mg% [przy wzroscie do ~200mg% nmiesien przestaje funkcjonowac- zakwaszenie]

wiec jak organizm sobie radzi z mleczanem? w czasie odpoczynku [normalnego doplywu tlenu] ok 20% (1/5) powstalego kw.mlekowego jest natychmiast rozkladana do CO2 i H2O. uzyskujemy energie ktora jesy wykorzystywana do zamiasny POZOSTALEGO [4/5] kw mlekowego w --->gluzkoze---> glikogen.
fermentacje jest coprawda nie korzystna[nieekonomiczna] ale dzieki temu proceosiw opis. powyzej strata w przeliczeniu na glikogen jest minimalna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Dzieki Faku i reszta sogi oczywiscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
ps m.in. dlatego w seriach siłowych przerwy dochodzic moga nawet i do 10 minut <yes> w tym czasie nagromadzie sie wiecej fc, potrzebnej to pracy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Jeszcze jedno pytanie czy jesli ma sie dajmy na to na klacie zakwasy to czy mozna normalnie robic klte czy nie powinno sie trenowac tej partii i trzeba poczekac az przejda ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
czekac. nie tylko podnosisz stezenie mleczanu, ale narazasz zakonczenia nerwowe na dalsze ich podraznienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
https://www.sfd.pl/temat185552/ - o zakwasach

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
Zawodny sog jak wejdzie czasem sie do czegos przydajesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grafy Na Siłowni

Następny temat

Liga NHL: Czerkawski nadal nie gra

WHEY premium