SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tym wiekiem.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Cześć! Mam 16 lat, ćwiczę na siłowni już półtora roku. W tym czasie ćwiczyłem różnymi planami na masę. Wszystko dobrze technicznie. Starałem się jak mogłem jeść posiłki co 3 godziny, co niestety nie zawsze jest możliwe, wypiłem już ze 4 gainery (3000g megabola) Na treningach tak się staram, że po nich mam czerwone oczy, i często sińce pod oczami. Niestety mimo tego, że powinno być już coś widać konkretnie, nie jestem zadowolony ze swojej sylwetki. Przy wzroście 183 waże tylko 72-73 kg. Widać jakieś tam mięśnie jak się napnę bez koszulki. Nogi trochę się wyrobiły, ale to mimo wszystko nie jest to co według mnie powinno być przy takim stażu i zaangażowaniu z mojej strony. Czasami załamuję się już, bo myślę, że powinienem ważyć znacznie więcej (conajmniej 83kg). Pocieszają mnie, że z czasem nabiorę masy. Moje pytanie brzmi: Jak sądzicie, czy wiek ma jakiś wpływ na rozwój masy, jeśli już specjalnie nie rosnę. Czy jak będe mieć te 23 lata, to czy będe napakowany, czy winna jest moja genetyka i nawet za kilka lat będe wyglądał tak słabo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
"3 ćwiczenia po 4 serie po 8-10 powtórzeń to typowy plan na masę."
Może to jest i typowy plan na masę ale raczej dla bardziej zaawansowanych osób. To zawodowcy robią po 15 serii na bicepsa. Zazwyczaj nie przekracza się sumy 8-9 serii, na małe grupy mięśniowe jaką jest min. biceps.
Czasem owszem robi się bardziej intnsywne treningi mięśni ramion - jeżeli ćwiczymy z priorytetem (różnego rodzaju "metody uderzeniowe").

Pozdrawiam!

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 649 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10136
hymmm... a jakim planem ćwiczyłes do tej pory? wrzuc go tutaj!
odzywki nie potrzebne, było ułożyc porzadna diete!
Dieta to wiecej niz połowa sukcesu, trening to tylko bodziec do wzrostu, przy tym trzeba pamietac o regeneracji itd. jest duzo tematów na ten temat! Duzo lektury przed Toba, co do genetyki to tak masz racje w tym tez moze tkwic problem niestety, ale i w złym wykonywaniu ćwiczen etc.
nie ma sie co załamywać! to sport dla cierpliwych

Zmieniony przez - buakaw w dniu 2008-09-18 20:17:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
piszesz ze jesz posiłki co 3 godziny...ale jakie to są posiłki? jak hot-dogi i pizze to nie jest najlepiej. i prawdopodobnie jesteś ektoformikiem wiec trudno ci zdobyć mase. jak będziesz troszke starszy to ci się przemiana materii uspokoi i powinno byc lepiej. i nie zapominaj o diecie.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Ćwiczę typowym planem na masę,któy konstuluję z instruktorką siłowni. Myślę, że nie jest to kwestia planu i złego wykonywania ćwiczeń, bo wykonuję je dobrze technicznie. Posiłki co 3 godziny, typu ryż z jogurtem, makaron z serem, kanapki z tuńczykiem. Gainer po treningu, czyli w zasadzie powinienem nieco przytyć. Jestem trochę ZAłamany, bo myślę, że jak na półtora roku to powinienem być już trochę przypakowany, bo wielu ludzi z takim stażem wygląda o niebo lepiej ode mnie. Czyli dieta jako taka narazie jest. Obawiam się, że stracę motywację do treningu, jak tak dalej pójdzie :( Jak zaczynałem ćwiczyć ważyłem 62 kg xD Więc jakiś tam niby progres jest. Czyli ułożę prawdziwą diete na mase i zobaczymy jak mi to wszystko pójdzie.
Dzięki za porady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777743
No tutaj bym się dopatrywał błędów dietetycznych , no niestety sądząc po Twoich wymiarach jesteś ektomorfikiem więc nie tyle musisz jeść często co dużo i odpowiednio skomponowane posiłki.

Daj diete do oceny do odżywiania

a tutaj wklej plan

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Wina wieku - szybka przemiana materii, chłopak w ciągłym ruchu. Jak chce przybierać na wadze powinien jeszcze bardziej zwiększyć podaż kalorii. Jak miałem 16 lat to większość moich kumpli wyglądało jak ektomorficy - teraz każdy jeden z nich to typowy misiek.
Widzę dwa rozwiązania:
1. Jeszcze więcej jeść
2. Ograniczyć aktywność poza siłownią (niewskazane)

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Mój plan od dwóch miesięcy wygląda tak:
Poniedziałek klata+bic
Wyciskanie sztangi głową w dół 4x10
Wyciskanie sztangielek głową w górę 4x10
przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki 4x10

Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstków 4x10
Uginanie ramion ze sztangą nachwytem 4x10
Uginanie ramion na modlitewniku (wyciąg) 4x10

+ Przedramię
1 ćwiczenie
Środa Plecy Triceps
Unoszenie tulowia na krzesle rzymskim 4x10
Wioslowanie Sztangielka w opadzie tulowia 4x10
Przyciąganie do siebie wyciągu dolnego siedząc 4x10

Wyciskanie francuskie leżąć 4x10
Prostowanie przedramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 4x10
Pompki w podporze tyłem 4x10

+ brzuch 1 ćwiczenie
Piątek Barki Nogi
Wyciskanie na barki siedząc 4x10
Unoszenie barków ze sztangą (łokcie wyżej od barków, nie wiem jak to sie nazywa)4x10
Unoszenie ramion ze sztangielkami do przodu (naprzemian)4x10

Przysiady ze sztangą (na atlasie)4x10
Suwnica jednonóż 4x10
Uginanie nóg na atlasie leżąc na brzuchu 4x10

Dietę sobie odpisałem z działu odżywiania od gościa ważącego 70 kg, który robi masę. Napisali mu, że dieta jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 649 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10136
12 seri na biceps i tyle samo na plecy ? człowieku i ty sie dziwisz ze nie rosniesz ? duzo lektury przed Toba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
nie ma to jak dobrze bicka przypier...

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 207
Hehe, no ja od zawsze tak robię. 3 ćwiczenia po 4 serie po 8-10 powtórzeń to typowy plan na masę. Tak myślałem do tej pory. A jest inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1137
musisz wiecej jeść jak chcesz mase. Wtedy będzie widac ze pakujesz nawet w koszulce;p

a fakt faktem że w tym wieku duzo ciężej sie zdobywa mase niż np. w wieku ponad 20lat ....

-.-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan - Modyfikacja

Następny temat

Split.

WHEY premium