SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak smakołyki spalają tłuszcz

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Volcandon. Mówiąc najprościej - chodzi o to, że przetworzenie np. 1 g białka w 1 g tłuszczu zużywa tyle samo energii lub więcej, ile zmagazynowane jest w tym jednym gramie tłuszczu. Magazynowanie białka w postaci tłuszczu jest więc tylko zjawiskiem teoretycznym, gdyż istnieje pakiet enzymów umożliwiających przemianę białka w tłuszcz, ale w praktyce - przemiana taka nie prowadzi w zysku energetycznego, czyli - w tym przypadku - przyrostu masy tkanki tłuszczowej.

Nie wiem, czy udało mi się to prosto wytłumaczyć?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
tak, teraz wszystko jasne, dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22317
Czyli dobra wiadomość dla będących np. na redukcji. Można obżerać się do woli i ile wlezie, aby tylko samym białkiem? Więc można spokojnie przekroczyć próg kaloryczny i być na dużym plusie, podbijając kalorie białkiem? Trochę tego nie rozumiem a i moja praktyka raczej temu przeczy. Rozumiem że trzeba uznać szkodliwość zbyt dużej podaży białka w diecie, cokolwiek znaczy "duża ilość", ale np: będąc na redukcji choćby i przez tydzień dać duży plus kaloryczny z białka to zaleje jak nic.

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
no właśnie.. to wtedy swoją drogą z jakiej racji wlicza się kcal z białka do dziennego bilansu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Zależy - z czego pochodzi reszta kalorii. Pod koniec lat 80-tych - robienie formy startowej w kulturystyce samym białkiem (plus błonnik - salata, cykoria itp.) było bardzo modne. Sam często stosowałem tę metodę. Nie bardzo rozumiem - dlaczego Cię zalewa? Może zbyt dużo białka mlecznego, które może utrudniać wycinkę. Mówię to: i z teorii, i z praktyki, że nie ma możliwości nagromadzenia tkanki tłuszczowej - jedząc samo białko, jako źródło kalorii.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Czyli dobra wiadomość dla będących np. na redukcji. Można obżerać się do woli i ile wlezie, aby tylko samym białkiem? Więc można spokojnie przekroczyć próg kaloryczny i być na dużym plusie, podbijając kalorie białkiem?

a pomyslales moze o tym ze prog kaloryczny to jedynie pewne uogolnienie w przypadku tak duzej zmianey diety NIE bedzie mialo przelozenia na dotychczasowy ? :D


a o oddzialywaniu miedzy innymi makroskladnikami pisalem na poprzedniej stronie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 254 Napisanych postów 1169 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22317
W moim życiu robiłem różne błędy żywieniowe, tak to już jest i pamiętam zdarzało mi się wskutek zbyt drastycznego obcięcia kcal na redukcji tzw. napady głodu. Potrafiłem wtedy w jednym posiłku spokojnie przekroczyć 200g białka (200g odżywki, plus pierś ponad 200g, plus wiejski) i to przed snem niestety, rano widać było efekt, do tego poty niemiłosierne.
Według jednak tego, że białko i tak się nie odkłada znika problem głodu na diecie redukcyjnej. Oczywiście cały czas pomijam sprawę zdrowotności na diecie wysoko białkowej.
Ale prawdę mówiąc coś mi tu nie gra z tym białkiem, jakoś nie mogę się przekonać.

Never give up.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Biniu za pkt 1 regulaminu
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zwiekszona termogeneza to rowniez efekt 'obrobki' bialek

niezbyt sobie wyobrazam jednak ekstremu
abys gdy zjesz np 2000 g bialka (~8000 kcal) nie mial mozliwosci przytycia, jesli Twoj dotychczasowy prog kaloryczny wynosil np 2500 kcal

ale sadze ze przyrost nie bedzie rzedu prostego wyliczenia ...


ozywiscie teoretyzuje bo
nie sadze aby ktos tutaj mial na mysli takie ektrema lub cos podobnego probowal ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ale 1 g białka zawiera tylko 0.8 aktywnych kalorii. Teoretycznie - trzeba by więc zjadać ze 3 kg samego białka, żeby przytyć.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OLIMP NA GALI X FIGHTS SERIES

Następny temat

czy olimp sprzedaje wszystko w blistrach juz?

WHEY premium