Redukcja tkanki tłuszczowej, czyli odchudzanie, wymaga od nas przygotowania odpowiedniej diety. O ile budowanie masy mięśniowej zostawia nam pewien margines na to, aby zjeść jakiegoś łakocia, tak redukcja wymaga już pewnych restrykcji. Jeżeli chodzi o plan treningowy, tutaj niewiele się zmienia. Kluczem jest odpowiednie dopasowanie bilansu energetycznego i podziału makroskładników.

Nierozłącznym elementem diety redukcyjnej jest również odpowiednio dobrana suplementacja. To właśnie suplementy diety będą tym czynnikiem, który warunkować będzie powodzenie naszego przedsięwzięcia.

Wykorzystanie suplementów diety podzielić możemy na dwie grupy, o których szerzej dowiecie się, czytając artykuł.

Jakie więc składniki powinny znaleźć się w naszej suplementacji, aby skutecznie pozbyć się całego nagromadzonego tłuszczu?

spalanie tłuszczu

Przede wszystkim skupić się musimy na wykorzystaniu środków zarówno wspomagających funkcje metabolizmu, jak i tych, które wykazuje działanie bezpośrednio spalające tłuszcz:

Kofeina, należy ona do najczęściej wykorzystywanych składników spalaczy tłuszczu, ze względu na swoje ciekawe właściwości. Kofeina dla osób redukujących tłuszcz jest, jak kreatyna dla budujących mięśnie. Pobudza, nasila tempo przemian metabolicznych, podkręca temperaturę ciała, sprawiając, że organizm wykorzystuje chętniej zapasy tłuszczu w organizmie. Co więcej, dzięki temu, że stymuluje układ nerwowy, niweluje zmęczenie, a my jesteśmy w stanie wykonać dużo skuteczniejszy trening, nawet gdy mamy dość nisko kalorie w diecie.

Zielona herbata, ekstrakt z zielonej herbaty obfituje w silny przeciwutleniacz, który nazywa się EGCG. Wykazuje on silne działanie wspomagające walkę z opornym tłuszczem, chroni komórki mięśniowe, jak i usuwa wolne rodniki z naszego ciała. Posiada właściwości detoksykacyjne, co jest ważnym elementem odchudzania.

Synefryna, wykazuje silne działanie termogenicznie. Jeden z najmocniejszych składników spalaczy, który znacznie stymuluje układ nerwowy, jak i zawarte w nim neuroprzekaźniki. Synefryna podnosi termogenezę skuteczniej, niż kofeina, jednak wraz z kofeiną uzupełnia się jej działanie. Oba składniki są podstawowym elementem dobrej jakości spalacza i powinny być brane pod uwagę, gdy szukacie czegoś naprawdę mocnego.

Kapsaicyna wykazuje silne działanie termogeniczne. Dzięki wykorzystaniu jej w spalaczu tłuszczu Wasz metabolizm maksymalnie przyspiesza, co będzie elementem podtrzymującym efektywność odchudzania. Tutaj należy zaznaczyć, że proces redukcji tkanki tłuszczowej jest na tyle efektywny, na ile uda nam się utrzymać wysokie tempo przemian metabolicznych w naszym ciele. Kapsaicyna jest więc tym związkiem, który o to skutecznie zadba.

Ekstrakt z pieprzu czarnego, nasila on procesy lipolizy, czyli wspomaga rozpad tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Jest to bardzo ważne zjawisko z punktu widzenia odchudzania, gdyż organizm jest w stanie wykorzystać tłuszcz na potrzeby energetyczne, dopiero gdy jest on rozłożony do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Dlatego też, oprócz samego efektu termogenicznego ważne jest, aby suplement posiadał substancje działające lipolitycznie.

Chrom, jako pierwsza z opisywanych substancji, należy do związków, które dbają o odpowiednią funkcję metabolizmu, która ukierunkowana jest na wykorzystanie insuliny. Podczas znacznej nadwagi dochodzi do zjawiska insulinooporności, które znacznie utrudnia proces redukcji tłuszczu. Co więcej, wykorzystanie chromu pozwoli na kontrolowanie łaknienia hamując nadmierny apetyt na słodycze.

Berberyna jest najsilniejszym związkiem w suplementacji, który ukierunkowany jest na metabolizm cukru. Jej zastosowanie, dzięki wpływowi na gospodarkę insulinową, pozwala na pozbycie się tłuszczu z miejsc zależnych od działania tego hormonu. Szczególnie polecane jest wykorzystanie berberyny przez osoby, które mają problem z utratą tzw. “boczków”.

ALA kwas alfa liponowy, posiada znaczący wpływ na metabolizm energetyczny w naszym ciele. Głównie odpowiada za to, jak nasze ciało wykorzysta spożywane węglowodany, co wykazuje działanie synergistyczne do opisywanej wcześniej berberyny. Dodatkowo kwas ALA zadba o to, aby nasze mięśnie posiadały znaczący dopływ glukozy, co podtrzyma ich wypełnienie glikogenem.

Przyglądając się temu, jakie składniki działają optymalnie, możemy skonstruować zestawy, które będą działały odpowiednio na każdym poziomie odchudzania. Zestawy te dobrane są tak, aby nie tylko osoby początkujące czerpały korzyści z redukcji, ale i osoby zaawansowane mające do zredukowania resztki zalegającego tłuszczu.

Zestaw Econo

spalanie zestaw

Podstawowy zestaw suplementów redukujących tłuszcz ma za zadanie wspomóc początek odchudzania, napędzić metabolizm i podtrzymać wysoką aktywność naszego organizmu. Co więcej, zadbać ma o funkcje detoksykacyjne, jak i stabilizację cukru we krwi.

ALLNUTRITION - Burn4ALL Extreme 120 kapsułek

BURN4ALL EXTREME to produkt stworzony z myślą o wszystkich, którzy marzą o skutecznej i bezpiecznej utracie tkanki tłuszczowej. BURN4ALL EXTREME zawiera w swoim składzie 5 ekstraktów, których synergiczne i kompleksowe działanie jest szybkim rozwiązaniem, które sprzyja utracie zbędnych kilogramów.

Dawkowanie:

 • 3 kapsułki w porze okołotreningowej lub do godziny 18 w dni nietreningowe.

ALLNUTRITION - VitaminALL Vitamins & Minerals 60 kapsułek

VITAMINALL VITAMINS & MINERALS to kompleksowy preparat zaspokajający zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały.

Dawkowanie:

 • porcję witamin zjadamy wraz z posiłkiem bogatym w tłuszcze np. do śniadania.

ALLNUTRITION Green Tea 90 kapsułek

Ekstrakt z zielonej herbaty posiada bardzo przydatne działanie przeciwcellulitowe oraz ujędrniające. Pomaga zachować również elastyczność skóry. Jest bardzo pomocne w walce z otyłością.

Dawkowanie:

 • 1-2 kapsułki dziennie.

Zestaw Standard

zestaw spalacze

Wersja standard dedykowana jest osobom, które znajdują się już na dalszym etapie redukcji lub posiadają wyjściowo mniejszą zawartość tkanki tłuszczowej.

W zestawie znajdziemy:

ALLNUTRITION - StimAll Extreme 40 kapsułek

STIMALL EXTREME to formuła przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, zawierająca szereg składników aktywnych, takich jak specjalnie dobrane ekstrakty roślinne, kofeina, witaminy C i B6 oraz chrom.

Dawkowanie:

 • stosuj 2 kapsułki dziennie przed treningiem popijając 250 ml wody.

ALLNUTRITION - CLA + L-Carnitine + Green Tea 120 kapsułek

CLA + L-CARNITINE + GREEN TEA to suplement diety przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, zawierający sprzężony kwas linolowy (CLA), L-karnitynę oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

Dawkowanie:

 • 1-2 kapsułki dziennie, rano i w porze okołotreningowej.

SFD NUTRITION - BCAA 500g

Suplement diety SFD BCAA to rewolucyjny suplement diety, skierowany do osób aktywnych. Zawiera aminokwasy rozgałęzione BCAA, wzbogacone dodatkowo w taurynę i glutaminę.

Dawkowanie:

 • w dni treningu siłowego wykorzystujemy 10-20 g proszku przed treningiem lub w trakcie jego trwania.

SFD NUTRITION - WPI Isowhey Instant 700g

WPI ISOWHEY INSTANT to najlepszej jakości izolat białka serwatki w formie instant o najwyższej możliwej wartości biologicznej (BV 159). Produkt zawiera wysoką wartość odżywczą. Jest doskonałym źródłem białka pokarmowego dla sportowców, osób aktywnych oraz dla osób będących w fazie regeneracji organizmu.

Dawkowanie:

 • 40 g po treningu siłowym, 30-40 g w ciągu dnia między posiłkami.

SFD Nutrition - ALA 90 tabletek

Kwas alfa-liponowy służy też jako wsparcie kuracji odchudzającej. Wszystko dzięki temu, że potęguje metabolizm lipidów i węglowodanów oraz normalizuje poziom cukru we krwi, przemieniając glukozę w neutralny dla organizmu glikogen gromadzący się w wątrobie.

Dawkowanie:

 • dzień treningowy: 1 tabletka po treningu siłowym wraz z posiłkiem, jak i 1 tabletka do ostatniego posiłku bogatego w węglowodany,
 • dzień nietreningowy: 1 tabletka rano do śniadania, 1 tabletka po południu.

Zestaw Premium

zestaw premium

Zestaw premium dedykowany jest osobom, które są zaawansowane. Zaprezentowany zestaw złożony jest ze suplementów, których celem jest uzyskanie najlepszej sportowej formy. Pozwoli na dopalenie resztek tłuszczu i odsłonięcie całej muskulatury. Co więcej, zestaw jest bogaty w suplementy działające antykatabolicznie, co ma za zadanie chronić jak największą ilość muskulatury.

ALLNUTRITION - Redox HARDCORE 90 kapsułek

REDOX HARDCORE to nowa unikatowa formuła, zawierająca opatentowany związek Capsimax. Nasz produkt to innowacyjne i sprawdzone składniki.

Dawkowanie:

 • stosuj 3 kapsułki dziennie przed treningiem lub przed śniadaniem, popijając 250 ml wody.

ALLNUTRITION - BCAA 2:1:1 500g

BCAA 2:1:1 to podstawa każdej suplementacji. Połączenie leucyny, izoleucyny i waliny w stosunku 2:1:1 stanowi klucz do skutecznej regeneracji potreningowej.

Dawkowanie:

 • w dni treningu siłowego stosujemy 10-20 g przed treningiem siłowym lub w trakcie jego trwania.

ALLNUTRITION - Omega 3 K2 D3 30 Softgeles

ALLNUTRITION OMEGA 3 K2 D3 to wysokiej jakości suplement zawierający olej rybi oraz witaminy K2 i D3. Suplement ten stanowi uzupełnienie diety w kwasy tłuszczowej Omega-3 (EPA i DHA) oraz witaminę E i witaminę D3, która często określana jest jako "witamina słońca".

Dawkowanie:

 • 1-2 kapsułki dziennie do posiłku bogatego w tłuszcze.

ALLNUTRITION - 3 Creatine Malate 500g

3-Creatine Malate to najwyższej jakości jabłczan kreatyny z dodatkiem aminokwasu tauryny oraz witaminy B6.

Dawkowanie:

 • 3-5 g dziennie w porze okołotreningowej lub rano.

ALLNUTRITION - Coleus Forskholii 90 kapsułek

Forskolina wspomaga odchudzanie, zwiększa metabolizm i może przyczynić się do prawidłowego poziomu testosteronu w organizmie.

Dawkowanie:

 • 1-2 kapsułki dziennie.

ALLNUTRITION - R-ALA 90 kapsułek

R-ALA (kwas R-alfa-liponowy) aktywna postać, wykazującą korzystniejsze właściwości oraz potencjał bioaktywny, kwasu liponowego (ALA). R-ALA jest również kluczowy dla produkcji energii – pomaga rozłożyć cukier do produkcji ATP, paliwa używanego przez komórki do utrzymania czynności organizmu.

Dawkowanie:

 • dzień treningowy: 1 tabletka po treningu siłowym wraz z posiłkiem, jak i 1 tabletka do ostatniego posiłku bogatego w węglowodany,
 • dzień nietreningowy: 1 tabletka rano do śniadania, 1 tabletka po południu.
Komentarze (2)
TomaszAZ

bardzo fajny artyukul, jednak ze stosowaniem berberyny podszedłbym z dużą dozą ostroznosci ze wzgledu na ryzyko hipoglikemi. Nalezy pamietać ze wysilek fizyczny też jest hipoglikemizujacy..dodajmy do tego diete niskich weglowodanow i to ryzyko jest calkiem nie male

1
acidm

dokładnie , jak już jesteśmy na redukcji i trzymamy michę to cukier całą dobę siedzi nisko

0