SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztukę walki wybrać

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 307 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1476
Kilka razy w życiu już mnie napadnięto i pomyślałem że starczy.
Chcę zapisać się na jakąś sztukę walki. Mam jednak mały dylemat co wybrać
ju jitsu czy karate? Prosiłbym o radę w tej sprawie i argumenty przemawiające za którąś z tych sztuk walki.

Pomóż głodującym dzieciom http://www.pajacyk.pl 
http://www.polskieserce.pl
Ból jest wymysłem umysłu!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2099
1. Jakie karate? (Jeżeli tradycyjne albo shotokan to zapomnij)
2. Idź i na to i na to i zobacz co ci odpowiada...
btw: wszystko zależy od sekcji i trenera bo bywa tak ze na jednej sekcji karate robi się więcej dźwigni niż na sekcji ju-jitsu (tzn. na karate trener robi ich dużo a na ju-jitsu mało)
najlepiej sam oceń co ci odpowiada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
poszukaj na forum!Tutaj takie posty są zakładane setkami...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 540 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25478
PITTT ,co sie denerwujesz,szkoda nerwow.Odpowiedz moze byc tylko jedna BJJ

"There are times when you need patience and there are times when you must be very aggressive" Rickson Gracie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Ja sie nie denerwuje...jestem spokojny jak martwy żółw...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
piszac ju-jitsu mysle , ze masz na mysli japonskie. Ja bym tobie bardziej polecil wlasnie ju-jitsu bo jest tam wiele technik jak rzuty,dzwignie,duszenia,kopniecia,uderzenia a w karate raczej tylko kopniecia.
Ale...jezeli mialbym byc szczery poziom naszego ju-jitsu nie jest za wysoki raczej zapisz sie bjj w kazdej szkole nauczysz sie nie tylko walki na chwyty ale takze nauczysz sie kopac uderzac i wiele innych rzeczy polecam. nie wiem skad jestes ale jezeli z Torunia to jeszcze luta-livre chyba jeszcze sekcja istnieje

Pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 307 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1476
Jestem z Grudziądza. I z tego co wiem to do wyboru mamy właśnie ju jitsu i karate. Dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam

Pomóż głodującym dzieciom http://www.pajacyk.pl 
http://www.polskieserce.pl
Ból jest wymysłem umysłu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
nie wiem co jest w grudziadzu , ale chyba jakas sekcja bjj jest ale nie jestem pewien cos mi swita ze jest


pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
W grudziadzu prowadzi Gerke zajecia - mocna sekcja oparta na JJ i Karate.
Co do poziomu JJ w naszym kraju - to ten niewysoki poziom to 2 miejsce w europie od razu po francji a tuz przed niemcami. Przynajmniej z oficjalnego rankingu sportowego JJ wedlug IJJF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
tylko ze wiekszosc tych medalistow to polscy judocy ;)


pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
Judo i ju-jitsu to dwie uzupelniajace sie sztuki. Zreszta duzo instruktorow JJ to byli zawodnicy tez judo ktorzy konczac kariere sportowa zajeli sie czyms konkretniejszym.
Osobiscie cwiczylem judo, zapasy, boks teraz cwicze jj. Czy po zawodach w jj ktos powie ze wygral np je zapasnik albo bokser - moze tak powiedziec. Ale teraz szlifuje technike w sekcji jj.
Tak samo jak zawodnicy judo startuja w zawodach jj tak samo i zawodnicy jj startuja w zawodach judo. I tak samo moze w nich wystartowac bokser jesli tylko bedzie walczyl zgodnie z przepisami juddo.
A jak jest w BJJ ? Czolowka ze szczecina to byli zawodnicy judo i co jak wygraja zawody bjj to powiemy ze wygral brazowy pas bjj czy 2 dan judo ?
Bo ja bym powiedzial ze zawody BJJ wygrywaja w polsce judocy ;)
A jesli tak to poziom BJJ jest u nas bardzo marny ;)
A wcale tak nie jest.
To sie dotyczy tak samo JJ i BJJ - po prostu zawodnicy cwicza rozne rzeczy i moga reprezentowac rozne kluby zalezy od zawodow.
W sporci nawet zawodnicy nie cwicza w klubach ktore reprezentuja bardzo czesto.
Np sa takie sytuacje ze klub nie ma prawie wlasnych zawodnikow a jego zawodnicy to osoby ktore klub sponsoruje a cwicza gdzie indziej. Oni odnosza sukcesy a klub pisze ze ich zawodnik zajal np I miejsce. A zawodnik nigdy nawet sali w tym klubie nie widzial.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 816
ja chodze na BJJ i jestem zadowolony ze wszystkiego oprucz jednej zeczy ..
My prawie wogule nie cwiczymy udezen a w walce w stujce to mozna zpomniec.
ale ogulnie w poruwnaniu do innych sztuk walki uwa zam ze jest skuteczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapasy-trudne do nauczenia?

Następny temat

PROSZĘ O ADRES

WHEY premium