SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztuke walki wybrać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Witam.

Mam 15 lat, 189cm wzrostu, ważę 76kg i mieszkam w Szczecinie. Trenuje wyczynowo pływanie i kiedyś miałem styczność z aikido(ok. rok). Postanowiłem niedawno, że przydałoby się zapisać na jakąś sztuke walki. Tylko nie do końca wiem jaką... Pierw chciałem coś ze styli tradycyjnych (karate, kung fu), ale po przeczytaniu paru artykułów, dowiedzałęm się, że nijak się one mają do ulicy. Tak więc one z góry odpadają. Mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie i dobrze by było, gdyby wypowiedzieli się też ludzi ze Szczecina, którzy wiedzą które kluby są dobre.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - psefka w dniu 2009-03-15 18:07:26

Zmieniony przez - psefka w dniu 2009-03-15 18:09:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 214
Atlas na siłce to pikuś! nie czaje tego

Miesnie pracują lepiej niz na siłowni, tai chi bojowe wzmacnia nie tylko zreszta mieśnie, ale wiązadła, ściegna, przyczepy mieśni.
Po 10 minutach wykonywania formy lało się ze mnie jak z cebra, a nogi trzesły się jak galareta z wysiłku. O to mi chodziło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Idz na Tai Chi Bojowe (TCB) jak dla ciebie będzie w sam raz
Poczekaj na Słabego to ci powie gdzie są jakies sekcje TCB w Szczecinie bo ja słyszałem tylko o jednej na Warszawskiej ,ale nie jestem pewien czy ona jeszcze istnieje.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
a skad my mamy wiedzieć co będzie dla Ciebie dobre...

to tak jakbym się Ciebie spytał:
"mam 24 lata,184cm i 89kg, jaki samochód będzie dla mnie najlepszy".

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Wiedzieć, nie będziecie wiedzieć... Mi chodzi o jakąś poradę, w stylu, że ta SW jest dobra, tą uważacie za gorszą, które kluby w Sz-cinie są dobre itp. A info o mnie dałem tak dla informacji.

Przeczytałem teraz parę artykułów o judo i bjj. Co sądziecie o takim połączeniu i czy znacie jakieś dobre kluby w Szczecinie?

Zmieniony przez - psefka w dniu 2009-03-15 21:04:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
No przecież napisałem ci poco sie pytasz jak nawet nie słuchasz ,przy tym co podałeś to to co napisałem będzie najlepsze!

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Pytam się z ciekawości. Może inni uznają, że judo i bjj jest lepsze. Jest sporo tematów, że te SW są lepsze niż TCB. Niech inni też się wypowiedzą. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Uwierz mi że TCB jest najlepsze (dla ciebie oczywiście) i wiem co mówie bo zajmuje sie już SW parę lat.A inni sie nie wypowiedzą bo widzą że udzieliłem ci juz porady wiec co tu innego dopisywać.......ma ci ktos napisac jakaś inną SW skoro TCB jest najlepsze ,jak ci napisze to znów nie będziesz wiedział co wybrać!więc po co???masz gotową odpowiedz i nie wiem czego jeszcze oczekujesz.

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mozesz tez zapisac sie na MT,polecam dobry sport duzo kontaktu ,warto cwiczyc ten sport ,na ulicy jak najbardziej.Ale oczywiscie wybor nalezy do ciebie poprostu pojdz na trening do danej sekcji zobacz jak jest tu a jak tam.Wybierz najlepsza dla ciebie proste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
no to masz
top team http://www.topteam.szczecin.pl/
dobra szkola tylko jesli masz ukonczone 18 lat to treningi 180 lub 200 zl nie jestem do konca pewien
vale tudo mma bjj zapasy muay thai boks submission

lgt http://linkegoldteam.pl/
wedlug mnie najlepsza szkola parteru w szczecinie 2 czarne pasy w bjj mowi samo za siebie bjj vale tudo mma



berserker team http://www.berserkersteam.pl/menu.php
rowniez dobra szkola lecz wedlug mnie za duzo ludzi na treningach bjj vale tudo mma



jedne z najbardziej znanych szkol w polsce osobiscie polecam lgt ale to juz tylko moja sugestia

Zmieniony przez - jacek1111 w dniu 2009-03-15 22:40:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Napisz dokładnie jakie masz oczekiwania od sztuki walki...Wolisz chwytać,czy uderzać?Ile razy w tygodniu możesz poświęcić na treningi??Interesują Cię starty w zawodach?Jakie sparingi Ci odpowiadają??Pełen kontakt?Czy coś lżejszego? Jak odpowiesz mi na te pytania,to coś doradzę z tego co jest w Szczecinie...Doradzę coś,oprócz Bojowego Tai Chi,proponowanego przez Rene,które sam trenuje,bo to SW dla wybitnych i wybranych i nie każdemu jest dane tak skuteczną SW trenować




Co do ulicy,to po raz kolejny napiszę,że można trenować 20 lat i dostać vpier.dol.Za dużo czynników wpływa na to,czy się ktoś obroni w sytuacji kryzysowej.Trening nie gwarantuje Ci,że nie załapisz się na wpier... i że jak niektórzy INSRÓKTOŻY wmawiają,obronisz się przed kilkoma napastnikami,bo to fikcja i kłamstwa i powinni takich ludzi karać za narażanie bezpieczeństwa innych.Trening tylko zwiększa Twoje szanse wyjścia cało z opresji i z mniejszymi szkodami,niż wtedy gdybyś nic nie trenował.Trenowanie powinno być celem samym w sobie i oczywiście przyjemnością mimo potu i bólu podczas ćwiczeń...Tyle ode mnie.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm mysle ze z twoimi warunkami fizycznymi warto bedzie... wybrac opcje "wyszukaj" albo przeczytac tematy podwieszone
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia Tai Chi (Zaawansowani) - cz. 2

Następny temat

Jak zostać komandosem?

WHEY premium