SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztukę walki wybrać - Szczecin?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13556

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41
Witam!

Postanowiłem trenować sztukę walki, ponieważ muszę coś ze sobą zrobić :D. Mam 21 lat, jak byłem mały to miałem do czynienia z Aikido (przez krótko), później jeździłem dużo na rowerze (trasy około 60km dziennie), ale od kiedy poszedłem na studia to nie ma jak (dziwnym trafem..)
Nie jestem ze Szczecina, a obecnie tu studiuję i proszę o poradę:)

Chciałbym się wzmocnić, zwiększyć wytrzymałość oraz nauczyć się walki. Po krótkim rozeznaniu się stwierdziłem, że chcę trenować ju-jitsu (myślałem także o kung fu).

Słyszałem, że są bardzo dobrzy trenerzy z Brazylijskiego ju jitsu w Szczecinie, ale z tego co mi wiadomo, to jest to sztuka bardziej na ring niż na "ulicę" (nie wiem do końca czym się różnią te style).
Nie chce też być jakoś bardzo poobijany, bo mam sporo nauki:P


Proszę doradźcie mi co wybrać oraz dobry klub w Szczecinie.

Dziękuję
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Cześć.Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czemu służyć ma to Twoje trenowanie i potem wybrać.Jeśli chodzi o Brasilian Jiu Jitsu,to ono opiera się w dużej mierze na walce w parterze,masz walki,zawody,itd.Jiu Jitsu tradycyjne jest bardziej formą samoobrony,niż typowej walki i nie ma w niej zawodów.Są tam trenowane różne formy ataków i odpowiedzi na nie,jedne bardziej lub mniej realne.Wszystko zależy od instruktora i szkoły.Jeśli chesz zobaczyć-potrenować dość mocną formę jiu jitsu,to polecam sekcję w której sam ćwiczę,tj.Szkoła Samoobrony JIU JITSU system Combat 1.Zajęcia są prowadzone przez doświadczonego instruktora z byłej 56 Kompanii Specjalnej ,który zrobił mixa jiu jitsu z technikami,których uczył w wojsku.Zajęcia dla grupy początkującej są w poniedziałki i środy o godz.19 przy ul.Jana Pawła VI w sali na terenie Seminarium Duchownego w Szczecinie.Pierwszy trening jak wszędzie gratis.Rozgrzewki są dość ciężkie,ale mają służyć generalnie rozruszaniu całego ciała,bo ludzie mają generalnie mało wysiłku,a także mają pomóc mocno rozgrzać ciało,aby w technikach nie dochodziło do kontuzji(choć czasem się zdarzają).Jeśli chodzi o BJJ,to szukaj informacji na stronkach www.berserkers.pl oraz www.linkegoldteam.pl .Tam znajdziesz info gdzie są ich salki do ćwiczeń,godziny,itd.Tam też pierwszy trening masz za darmo.O Kung Fu niestety nic Ci nie powiem,jak jest z nim w Szczecinie.Przejdź się najlepiej po sekcjach i zobacz co Tobie bardziej odpowiada,a potem pozostaje już tylko być zawziętym i trenować,trenować.Powodzenia w szukaniu i obyś znalazł to czego szukasz.Pozdrawiam.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-02-21 23:33:19

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41
Witaj!

Moje trenowanie ma służyć samoobronie, nie zmierzam barć udziału w żadnych zawodach. Czyli jestem zainteresowany Ju-jitsu.
podoba mi się to co mi napisałeś, tzn zachęciłeś, to jest to czego szukam (tak mi się wydaje) tylko mi poniedziałki nie pasują:/
Czy trenuje się gwiazdy, salta itp:D, bo stawiam na zręczność, cto dobrze że są takie rozgrzewki.
Są jeszcze inne sekcje ju-jitsu w Szczecinie?

Dziękuję
Pozdrawiam

Zmieniony przez - gop_8 w dniu 2008-02-22 10:39:17
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Z Brazylijskiego te które wymienił ci Słaby sa głównymi-tylko niekumam jednej rzeczy ,jeśli zainteresowalo cie to co powiedział to poco ci inne sekcje ?

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41
Tak zainteresowało mnie, ale nie odpowiada mi (za bardzo) termin, dlatego pytam się o inne sekcje.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Witam ponownie.Wejdź na stronkę www.jiu-jitsu.pl  ,tam znajdziesz informacje o sekcjach ,treningach i instruktorach Polskiego Towarzystwa Jiu-Go-Ryu,organizacji której szefuje Daniel Głowacki VIII Dan JJ. Na ul.Wyzwolenia,przy parkingu C.H.Fala znajdziesz Centrum Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki,tam także masz Jiu Jitsu prowadzone przez Wiktora Głowackiego IV Dan JJ,godzin zajęć niestety nie znam.Tyle mogę Tobie pomóc.Pozdrowienia

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-02-22 20:00:34

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Zakręt ze mnie nie z tej ziemiW sekcji w której trenuję zajęcia dla początkującej grupy są we wtorki i czwartki,a nie tak jak podałem w poniedziałki i środy-wtedy ma zaawansowana zajęcia.Ja chodzę czasem też na początkującą,jak mi robota nie pasuje,może dlatego zamieszałem.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 840
Kolege troche w blad wprowadziliscie...W berserkerach czy w linke oprocz bjj,ktory jest CODZIENNIE:),we wtorki i czwartki na 17 jest jeszcze Vale Tudo - czyli treningi pod katem MMA(jest stojka jak i parter).Wraz z treningami bjj sa elementy judo(glownie rzuty).Jak na to teraz spojrzysz to masz ladny przekroj treningow co umozliwiaja Ci trening pod to co chcesz;).Co innego trenowac WSZYSTKo na treningu,skoro mozesz do kazdej rzeczy indywidualnie podejsc i lepiej to wytrenowac. Przejdz sie na pare treningow i sam zobaczysz,co do bjj i mma,Szczecin jest najmocniejszy.Mamy jako jedyni dwa czarne pasy w bjj w linke(Mariusza Linke) i w berserkerach (Piotr Baginski). Mam nadzieje,ze pomoglem,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Franc,pytanie było o jiu jitsu i kung fu w Szczecinie,więc napisałem,to co wiedziałem o JJ i BJJ.Gdyby oprócz tego pytał o Vale tudo i MMA,to napisałbym mu to co TyPoza tym na stronkach Berserkersów i Linke zawsze może sobie doczytać kolega Gop,skoro jest zainteresowany.Pozdro.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 840
No tak,ale ja jeszcze zauwazylem u kolegi w poscie tekst odnosnie samoobrony i mu dopisalem to,zeby nie stwierdzil,ze jak pojdzie na bjj to tylko to bedzie,a jak pojdzie na tradycyjne jiu jitsu to bedzie mial przekrojowke na jednym treningu.Wolalem mu to ladnie zobrazowac,ze tu ma wszystko na jednym treningu,a Ty ma podejscie bardzo profesjonalne.Kazdy element walki wyodrebniony na inny trening.Z reszta,jak kto woli.Napisalem koledze dobrze,ze niech ruszy tylek na trening i sam sprawdzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ostatnie zdanie Twoje mówi wszystko.Też bym tak to ujął.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ Gwardia Warszawa

Następny temat

piszczel

WHEY premium