SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST pomocy plz !!!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
Mam kilka ptyan odnosnie hst i bylbym wdzieczny jezeli mnie nie odeslecie do wyszukiwarki

Czy lepiej bedzie jezeli na klatke zrobie

1 lawka prosta 2 serie
lawka skosna 1 seria
przenoszenie sztangielki za glowe lezac 1 seria

czy zamienie zamiast 1 serii na prostej wrzuce rozpietki czy moze w koncu wystarczy tylko jedna seria na prostej ???

2 jezeli na bicepsa czy np barki nie uzywam zbyt duzych ciezarow bo nie jestem taki pro jak wiekszosc byqw tutaj to zamiast zwiekszac ciezar zwiekszac ilosc powtorzen ? Jezeli tak to o ile ??

3Na bicka powiedzmy ze robie 10 razy tak 28 -32 (nie wiem teraz dokladnie bo po chorobie jestem)to mam dodawac po te 2 kg co kazdy trening czy lepiej wiecej ale co drugi ???

4 jezeli mozecie to podajcie jakies plany np wasze tylko jezeli to mozliwe bez wyciagow bo niestety nie dysponuje (wiejska silka )

5 Na klatke zwiekszam ciezar o 2-3 kg co trning moze byc ???

Jak mi sie jescze cos przypomni to napisze jescze aha moj staz to ok 14 mce

Z gory thx

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Hmm... no mi właśnie wychodziło tak, że na trzecim miałem mniej więcej równy ciężar (jak max w poprzednim) a dopiero na 4tym miałem większy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10083
zy lepiej bedzie jezeli na klatke zrobie

1 lawka prosta 2 serie
lawka skosna 1 seria
przenoszenie sztangielki za glowe lezac 1 seria

czy zamienie zamiast 1 serii na prostej wrzuce rozpietki czy moze w koncu wystarczy tylko jedna seria na prostej ???
ROZPIETKI TO KONTUZJOGENNE CWICZENIE. Z TYM PRZENOSZENIEM TEZ BYM UWAZAL, ALE TUTEJSZY ADMIN POLECA TE CWICZENIE ILOSC SERII TO KWESTIA INDYWIDUALNA, MOZESZ POCZYTAC POST KERMITA O ICH ILOSCI WTEDY DOBIERZESZ WYSTARCZAJACA DLA CIEBIE ILOSC
2 jezeli na bicepsa czy np barki nie uzywam zbyt duzych ciezarow bo nie jestem taki pro jak wiekszosc byqw tutaj to zamiast zwiekszac ciezar zwiekszac ilosc powtorzen ? Jezeli tak to o ile ??
TU ZABARDZO NIE POMOGE POCZEKAJ NA FACHOWCOW. TEZ NIE JESTEM JAKIS BYQ I W CWICZENIACH Z MALYM CIEZAREM ROBIE PO PROSTU MNIEJ SKOKOW.
3Na bicka powiedzmy ze robie 10 razy tak 28 -32 (nie wiem teraz dokladnie bo po chorobie jestem)to mam dodawac po te 2 kg co kazdy trening czy lepiej wiecej ale co drugi ???
WYDAJE MI SIE ZE LEPIEJ JEST CO KAZDY TRENING
4 jezeli mozecie to podajcie jakies plany np wasze tylko jezeli to mozliwe bez wyciagow bo niestety nie dysponuje (wiejska silka )
PRAKTYCZNIE W KAZDYM POSCIE TUTAJ JEST GOTOWY TRENING - POCZYTAJ.
5 Na klatke zwiekszam ciezar o 2-3 kg co trning moze byc ???
MOZE

POCZEKAJ JESZCZE NA TYCH Z CZERWONYMI NICKAMI ZEBY MNIE POPRAWILI JEZELI COS ZLE NAPISALEM
POZDRO

$$$

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
1.
tak jak pisał rafiki, rozpiętki na początku przygody z hst raczej nie są najlepszym rozwiązaniem, co do przenoszenia, to również uważaj, aole jezeli czujesz sie na siłach to możesz spróbować
domyślam się, że to twoje pierwsze hst. Wiec taka uwaga, żeby nie ładować od razu wszystkich możliwych ćwiczeń na daną grupe , trzeba sobie zostawić jakieś możliwości do zmiany układu treningowego, co prędzej czy pózniej będzie konieczne, dotyczy to szczególnie ludzi ćwiczących w domu i mających do dyspozycji tylko wolne ciężary.
a co do seri: https://www.sfd.pl/temat162413/


"2 jezeli na bicepsa czy np barki nie uzywam zbyt duzych ciezarow bo nie jestem taki pro jak wiekszosc byqw tutaj to zamiast zwiekszac ciezar zwiekszac ilosc powtorzen ? Jezeli tak to o ile ??"
-- tak jak kolega, masz mniejsze maxy to robisz mniej skoków zamiast 6 (co trening) robisz 3 co drugi trening


"3Na bicka powiedzmy ze robie 10 razy tak 28 -32 (nie wiem teraz dokladnie bo po chorobie jestem)to mam dodawac po te 2 kg co kazdy trening czy lepiej wiecej ale co drugi ???"
-- jak bedziesz znał maxy to sie zgłoś, bo trzeba tutaj jeszcze zig zac uwzględnić tzn zależy od tego jaki max masz dla 15stek


"4 jezeli mozecie to podajcie jakies plany np wasze tylko jezeli to mozliwe bez wyciagow bo niestety nie dysponuje (wiejska silka "
-- trochę chęci i zaangażowania dobrze ci zrobi , planów ci u nas pod dostatkiem


"5 Na klatke zwiekszam ciezar o 2-3 kg co trning moze byc ???"
-- dokładasz czy planujesz dokładać? im większe skoki tym lepiej, ale wiadomo każdego ograniczają możliwości, i tak jak pisałem wyżej zależy to również od tego na co pozwoli ci max z poprzedniego minicyklu

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
kermit to jest jush moj 3 hst tylko przedtem nie robilem bicka a z klatki jestem ogolnie zadowolony 5 cm poszlo :)
jesli chodzi o 15 to omijam ( ale w 1 cyklu oczywiscie je robilem )je bo z tego co czytalem jezeli nie czuje sie przemeczenia i jakichs drobnych kontuzji nie ma sensu ich robic bo sa one przeciez tylko po to by przyzwyczic organizm :)
Mam racje ??
ah jescze jedno jak zrobic cwiczenia na drazku bo podciagam sie na max 12 razy w szerokim chwycie bez obciazenia Nie wiem jak to rozplanowac ???
To samo z papkami na poreczach jezeli robie 16 max to jak to rozlozyc zeby bylo dobrze ???

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"jesli chodzi o 15 to omijam ( ale w 1 cyklu oczywiscie je robilem )je bo z tego co czytalem jezeli nie czuje sie przemeczenia i jakichs drobnych kontuzji nie ma sensu ich robic bo sa one przeciez tylko po to by przyzwyczic organizm :)"
-- zalecane jest robienie 15stek co drugi cykl, dlatego jeżeli nie robiłeś w porzednim to zrób teraz



"ah jescze jedno jak zrobic cwiczenia na drazku bo podciagam sie na max 12 razy w szerokim chwycie bez obciazenia Nie wiem jak to rozplanowac ???
To samo z papkami na poreczach jezeli robie 16 max to jak to rozlozyc zeby bylo dobrze ???"
-- możesz zrobić na dwa sposoby:
pierwszy
jest opisany w poradniku peponenta, zapraszam

a drugi robisz tak:
załóżmy, że zrobisz 15stki
no wiec w 15stkach robisz na max- czyli w przypadku drążka niech to bedzie 12 razy. Natomiast w 10 takach, 5 tkach i negatywach, możesz zrobić tak:
zaczynasz od 10 powtórzeń, załóżmy, że na pierwszym treningu robisz bez obciążenia, ale na drugim już zwiększasz o... o ile to później dopisze
i tak co drugi trening starasz się zwiększać ciężar, przez 10tki staraj się nie schodzić zbytnio poniżej 10 powtórzeń- oczywiście jeżeli dasz rade, nic nie rób na siłe. W minicyklu 5tek, możesz zejść do 5 powtórzeń i dalej kontunuować progresje, albo nie robić przeskoku na 5 powtórzeń, tylko stopniowo zmniejszać zakres powtórzeń (od 10) w miare zmniejszania się twoich możliwości i wzrostu ciężaru. Analogicznie możesz robić z pompkami.
A teraz o obciążeniu, niestety sam musisz wyczuć o ile masz robić progresje, zacznij od około 1 kg, albo 0,5 kg jak dasz rade wiecej, to zwiększysz skoki

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kermit... a myślałem że skoki mają być co około 5%. Tak przynajmniej wyczytałem we wskaózwkach układania HST. To jak to z tymi skokami? :-/ Im większe tym lepsze? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
mario, to jest wartość umowna- nie jest to stała, której masz się trzymać im większe skoki tym lepiej, bo tym silniejsze nowe bodźce, ale wszystko zależy od naszych możliwości sprzętowych jak i od wielkości naszych maxów HST trzeba dostosowac do siebie

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm... mam rozumieć że np. ustalając sobie maxa mam odejmować np. po 8%? Wtedy będzie lepiej?!?
No bo skoro ustalę jakiegoś maxa, powiedzmy 100kg i odejmuję po 5% tak żeby później skok zwiększać o te 5% to każdy skok będzie o 5kg, tak?
Im większy max tym skoki będą większe... logiczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli odejmowałbym więcej niż po 5% od maxa, wtedy początkowe treningi byłyby mało efektywne gdyz zaczynałbym zbyt małymi ciężarami :(
Jak to pogodzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
w hst nie tak wielką rolę grają ciezary jak progresja i idealna technika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
nie, jak mówiłem takie startowe, umowne skoki to 5%
i jak jest możliwość to tego należy się trzymać, ale nie zawsze tak jest że max wynosi 100 kg
i czasem te 5% jest równe 4,33 kg, no własnie tutaj zaczynają się nasze ograniczenia sprzętowe, bo wątpie żeby były obciążniki równe 0,33 kg

przy ustalaniu progresji może nas ograniczyć równiez zig zac i wtedy tez nie zawsze można zrobić te 5%
wkońcu maxy moga byc za małe, żeby co trening szaleć na plus 5%

ale jezeli mamy możliwość zrobienia skoków 4 kg albo 5 kg, to wybieramy druga opcje, czyli 5kg

zakres wynosi od około 2- 8 kg- oczywiście zakres skoków

Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-12-15 23:30:09

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hst do oceny

Następny temat

Plan HST ejay2

WHEY premium