SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glukozamina na skręconą kostkę?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1418
Witam,
Niedawno (3 miechy temu) skręciłem 2 razy kostkę w odstępie 3 tygodni- nie miałem jej w gipsie, jakoś się po kościach rozeszło. I teraz pytanko: czy glukozamina pomoże mi we wzmocnieniu stawu skokowego? bym sobie chętnie poszedł w piłę pograć, ale się lękam, że znowu mi się skręci ;P co o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
pomoże, ale niewiele .. . więc radze oszczędzać nogę

Zmieniony przez - coolkill w dniu 2008-02-29 06:31:31

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1418
a co polecalibyście na wzmocnienie tegoż stawu? jak przygotować kostkę na kolejne wyzwania ;)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3735 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32196
A więc tak

Glucosamine 1000
zawiera substancje niezbędne do prawidłowej budowy tkanki chrzęstno - stawowej. Ułatwia regenerację i wzmacnia stawy
Więc sądzę że powinno w znacznym stopniu pomóc, tylko wiesz nie przesadzaj z tą piłką bo jednak staw nie jest do końca hmm sprawny

Należy pamiętać o tym że kuracja powinna trwać od 6-8tyg.

Zmieniony przez - TwisterNH w dniu 2008-02-29 08:50:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
Ja bym bardzo uważał. Glukozamina jest przez niektórych odczuwalna, jednak skręcona kostka to juz jest schorzenie, które powinno się leczyć w inny sposób.

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1418
mógłbyś sprecyzować w jaki sposób ją leczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 7281 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79786
np zabiegi laserowe lub pod promieniami ultrafioletowymi.
Koszt takich 10 zabiegow to granica jakis 100 zl. Sa wykonywane w szpitalach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
zacznij od biegania, zeby wzmocnic staw itp
mi przy skreceniu lekarz przepisal glukozamine...a czy pomoze...zdania sa podzielone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Mi glukozamina pomagała przy bólach stawów - nie wiem na 100% czy to faktycznie działanie leku czy bardziej placebo. Podobno pomaga przy odbudowie chrząstek i regeneracji stawów.

Skonsultuj się z ortopedą jeżeli chcesz dostać dobre informacje i nie daj się spławić pierwszą opinią, nie bój się też pytać - lekarz jest dla ciebie.
A co do zabiegów to laser i pole magnetyczne. W moim przypadku pomogły z rozwalonym nadgarstkiem. No i nie forsować nogi za bardzo.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
TwisterNH - bajki opowiadasz. glukozamina niewiele tu da jesli w ogole da cokolwiek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29581
Co do glukozaminy to nie wiem bo nigdy nie stosowalem, w kazdym razie mialem kiedys powazna kontuzje kolana i chodzilem na rozne jakies takie zabiegi laserowe itp. Powiem tyle-szkoda na to pieniedzy. A swoja droga skrecenie kostki to nie az taka straszna sprawa, mysle ze jak dasz odpowiednio duzo czasu na regeneracje to wszystko bedzie elegancko takze nie przejmuj sie:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aby nie stracić mięsa przy redukcji...

Następny temat

Nitro + Creatyna + HMB

WHEY premium