SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdzie znajde dobre B. Serwatkowe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
Witam, na wstępie chcę przeprosić za moje głupie pytanie, ale szukałem i jakoś zbytnio nieznalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Gdzie mogę znaleźć źródło białka serwatkowego? Chodzi o to w jakich produktach(bo np. w twarogach jest głównie kazeina, a więc gdzie serwatkowe)? Wiem, że topewnie głupie ale od teraz mam zamiar zacząć się odżywiać tak jak powinno(do tejk pory mialem takie przyrosty po diecie ze stoję w miejscu :D) i chcę to zmienić, a to jest mi bardzo potrzebne. :)

Odrazy piszę ze niechodzi mi o koncentraty (np. ostrowie) bo na to narazie kasy niemam więc muszę nadrabiac dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958438
Dobre białko serwatkowe znajdziesz wyłącznie w dobrych odżywkach białkowych
Prosta odpowiedź, ale tak właśnie jest.

W pożywieniu np. dominuje głównie kazeina, a białko serwatkowe aby być szybkowchłanialnym, dobrze skoncentrowanym produktem jaki znajdziemy na półce w sklepie z suplementami musi przejść kilka procesów, podczas produkcji z mleka.

Dlatego w diecie bazuj na dobrej jakości produktach, które wiemy iż zawierają sporo białka.
Pisaliśmy o tym między innymi tutaj https://www.sfd.pl/post-p18959320.html , w których produktach spożywczych znajduje się najwięcej białka.

Jeżeli masz niedobory warto zainwestować w WPC, które kupisz w cenie około 30-40 zł za opakowanie 750-900g
Na przykład: https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Wpc_Protein_Plus-opis39294.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 200 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11795
ser zolty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
tylko? bo ser zolty ma tez sporo tłuszczu więc on mnie zbytnio nie interesuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
zazwyczaj w mleku i pochodnych.

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nabial, ale dominuje w nim kazeina. A dlaczego pytasz akutar o bialko serwatkowe?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
no bo jest najszybciej wchłaniane i chciałbym wiedzieć co mam jeść rano i w miare zaraz po treningu. No bo naraziue niemam kasy na odzywki. A nawet jestem z $$$ na minusie :/ . Zbieram na ostrowie ale narazie sie musze dobrą dieta zadowolić a jak narazie brakuje mi tylko tych posiłków.

Domer a to że w nabiale to sie domyślam, tylko właśnie pytanie w jakim... żeby kazeiny niewcinac wtedy gdy mi będzie trzeba szybko białka np. rano po przebudzeniu na śniadanie. ;]

Zmieniony przez - Rude Boy92 w dniu 2007-12-28 22:27:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
jesli chodzi ci konkretnie o to akurat białko serwatkowe to chyba mimo wszystko wyjdzie ci taniej z odżywki.
bo jak ktoś dodał białko serwatkowe w przetworach mlecznych to tylko niewielki procent
1

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
tylko że odżywki sponsoruję sobie sam a dietę sponsoruje w 90% MaMa :) A wiem że zwykły produkt niebędzie mial tyle białka co ta przykłądowa ostrowia ok.80g/100g prod. Ale w dalszym ciągu niewiem dokłądnie jakie to produkty <lol2>.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odpowiedź już dostałeś.
A mega dużych źródeł tego białka nie znajdziesz w diecie. To nie środek na masę, liczy się ogół diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Bialko serwatkowe to produkt przerobu serwatki, ktora jest produktem ubocznym przy wytwarzaniu przetworow mlecznych, wiec jako tako w produktach naturalnych nie wystepuje, a przynajmniej nie w ilosciach ktore moglyby byc przydatne. Nawet czysta serwatka ma tylko kilka albo kilkanascie procent bialka i duze ilosci laktozy, dopiero przerabiajac ogromne jej ilosci w skomplikowanych procesach i usuwajac laktoze otrzymuje sie koncentrat serwatki, ktory jest podstawa odzywek serwatkowych lub dodatkow do zywnosci. A z tym serem zoltym to ktos glupote strzelil, ser zolty to dosc zaawansowany produkt mleczny, gdzie serwatka zostala oddzielona na samym poczatku obrobki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
crash i o taka włąśnie odpowiedź mi chodziło. Dzięki wielkie dał bym soga ale niemama abonamentu :/. A moze w takim razie mi powiecie co mogę jeść rano na śnaidanie i co po treningu(posiłek potreningowy). bo w tym momencie juz sam niewiem co moge wsadzic w te posiłki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taka dieta ma wogule sens ??

Następny temat

Zaleganie treści pokarmowej w żołądku

WHEY premium