SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Frytki na oliwie z oliwek ???

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Witam
Czy frytki można zrobić na patelni na oliwie z oliwek ? Czy będą dobre ?
Jeśli przeliczę sobie zużytą oliwę i ziemniaki, wszystko co do grama i wbiję w tabelę do diety to będzie dobrze i zdrowo ?
POZDRAWIAM!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 70 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1569
Obierasz ziemniaki zalewasz wrzadkiem gotujesz jakies 10-15 min zalezy jaka wielkosc wyjmujesz studzisz i kroisz na frytki potem do piekarnika lekko polwewajac olejem j git frytki gotowe mozna posypac przyprawami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
smazenie w glebokim tłuszczu nigdy nie bedzie zdrowe,
nie mozesz frytek w piekarniku sobie zrobic?
na oliwie bym nie smazyl, ta najlepiej do spozycia "na surowo"
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
a w piekarniku beda smakować znakomicie jak takie smażone ?
Pytam, bo znudził mi się ryż i kasza... kryzys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
No raczej nia ma co sie oszukiwać ze to bedzie to samo, ale wg mnie tez są dobre, choc oczywiscie kto co lubi... Poza tym masz przecież inne źrodła wegli niz kasza czy ryz, mozna dac troche pieczywa , roznego rodzaju płatki , ziemniaki nie tylko w formie frytek, owoce,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94431 Napisanych postów 364366 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668926
możesz zrobić na oliwie z oliwek
dalej panuje przesąd że nie powinno się na niej smażyć
co jest wielka powtarzaną głupotą

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nikt nie zabroni, ale moim zdaniem będą niesmaczne, bo oliwa ma intensywny smak. Ziemniaki jem codziennie, ale pieczone w piekarniku w 200 stopniach, ze skórka, posmarowane odrobiną oliwy i posypane przyprawą do ziemniaków.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
lodzianin1
możesz zrobić na oliwie z oliwek
dalej panuje przesąd że nie powinno się na niej smażyć
co jest wielka powtarzaną głupotą


Tu nie chodzi o smażenie na oliwie a w głębokim tłuszczu, frytek nie zrobi na małej ilosc , trzeba sporo tego nalać a to juz nie jest zdrowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Dzieki za podpowiedzi. Sproboje w piekarniku upiec.
deja vu
Ziemniaki jem codziennie, ale pieczone w piekarniku w 200 stopniach, ze skórka, posmarowane odrobiną oliwy i posypane przyprawą do ziemniaków.


O ciekawe! Ile czasu je pieczesz ? Smarujesz kazdy karfotel oddzielnie? Zdejmujesz potem skórkę do jedzenia ?
Jakiej firmy i gdzie kupujesz przyprawę do ziemniaków ?
Dzieki pozdro!


Zmieniony przez - ernie1234 w dniu 2016-03-06 12:15:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zalezy co i jak pokroisz, w talarki, czy jak frytki, w ćwiartki, zobacz sobie przepis na ziemniak hasselback

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ziemniaki piekę około godziny. Jak są małe - w całości, lekko posmarowane oliwą. Większe kroję na pół, kładę przecięciem do dołu na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Przyprawy- różne, byle bez glutaminianu sodu. Opisane jako przyprawy do ziemniaków lub dań z ziemniaków. Jemy ze skórą. Oczywiście przed pieczeniem dokładnie myjemy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Ja najczęściej kroję ziemniak na ćwiartki, zalewam wrzątkiem 5 min gotuję, potem osuszam, przyprawiam, trochę PAMu i 20 min w kombiwarze. Palce lizać i w dodatku zdrowo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pełnowartościowy i pyszny omlecik owsiany

Następny temat

Miniki fit szarlotki by Fit_Flower

WHEY premium