SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FITNESS AUTHORITY 3R czy EAA po treningu?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 82 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1749
Cześć,
Myślałem żeby zakupić EAA żeby popijać po treningu a później piłbym izolat. Szukając EAA wpadł mi w oczy produkt fimy FA o nazwie 3R (EAA, BCAA i L-Glutamina).
Czy według Was jest wart uwagi czy odpuścić i kupić po prostu EAA od SFD i po połączeniu z białkiem wyjdzie tak samo albo i lepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958476
Spojrzałbym na porcję danego produktu i przeliczył ilość składników aktywnych na porcję oraz cenę, tym samym wybrał najlepszą opcję dla siebie cenowo, ponieważ składniki, o których mowa mogą być mniej / bardziej przydatne. Im więcej EAA, w tym leucyny tym lepiej, a często w produktach gdzie dodatkowo jest np. glutamina i tauryna - stanowią one duży procent całego opakowania, nie oszukujmy się EAA/Leucyna>Bcaa>Glutamina itd.
Dlatego osobiście kupiłbym czyste preparaty jak nasze EAA PRO:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_EAA_Pro_Instant-opis40556.html
czy czystą leucynę - niestety w tej chwili niedostępna i najwyżej rozbudowywał ten zestaw, lub dorzucił - jak sam wspominałeś dobrej jakości białko po treningu.



Fajną opcją jest też jakaś dobra formuła intra workout, takim produktem był / jest wycofany z serii elmayo - el chapo, ale mam nadzieje,ze wróci niebawem pod normalną nazwą, a nie taką, która jest banowana przez google za promowanie karteli narkotykowych

Formuła, która zawiera wszystko co istotne w czasie treningu od wysokiej jakości węgli (palatinose opatentowany) + leucnę + ekstrakt z wody kokosowej + tcm + adaptogeny + beta alaninę + sól himalajską + eaa
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
A jak wyżej wymienione produkty przestawiają sie cenowo?

Wg mnie fajnie by było dodac eaa do wody, którą pijesz w trakcie treningu. Zagłęb się w ten temat, wpisz frazę w wujka Google odżywienie wewnątrz treningowe / intraworkout drink.

Wtedy po trenignu nawet nie musisz spieszyć sie aby wypić białko, tylko możesz na spokojnie sie okompac, wrócić do domu i zjeść :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 82 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1749
Cena to ok. 55zł/400g
Wrzucam skład:






Zmieniony przez - Słoduś w dniu 2022-09-13 13:05:04
Edit: Do tego jeszcze jest tauryna - 500mg, coś ucięło na screenie

Zmieniony przez - Słoduś w dniu 2022-09-13 13:05:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
W mojej opinii nie warto w to inwestować, zdecydowanie zbyt mała dawka leucyny jeśli chodzi o porcje, aby dostarczyć te 2.5g bys musiał dać aż 2.5 porcji, gdzie przy eaa z sfd jak dobrze pamiętam potrzeba raptem 10g prochu czyli jedna miarka nasypana pod korek. Ja bym odpuścił sobie ten produkt i kupił same eaa i a razie czego dokupić sobie glutamine jak koniecznie będziesz chciał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 82 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1749
Dzięki ;) Porównując składy właśnie tak myślałem ale zawsze nie zaszkodzi się upewnić :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Ogólnie jeżeli faktycznie chcesz maksymalnie wykorzystać aminokwasy podczas treningu aby maksymalnie odżywić organizm i podnieść anaboliczność to tutaj zdecydowanie aminokwasy eaa daj w trakcie siłowni z wodą aby pośrednio po treningu wtedy wypijasz sobie izolacik i masz wszystko elegancko.
Eaa nie wymagają trawienia Tak więc ich zastosowanie podczas treningu jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo są wchłaniane bezpośrednio w dwunastnicy i krążą sobie po obiegu podczas wysiłku.
Wtedy w razie potrzeby są wykorzystywane między innymi na procesy energetyczne i ochronę mięśni
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 82 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1749
Dzięki Panowie za konkretne porady, kupiję EAA, pije podczas treningu a po wlatuje izolat.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Po treningu zadek izolat nie musi odrazu wlatywac,na spokojnie można wrócić do domu i zjeść posiłek nawet jak to będzie pol czy godzinę potreningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 82 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1749
Nie pisałem nic, że bezpośrednio po treningu ;) Do mieszkania od siłowni mam 5 minut także bez sensu byłoby targać ze sobą shaker z białkiem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
U mnie zazwyczaj na redukcji jest tak że faktycznie na siłownię zabieram sobie Shaker z białeczkiem i na przykład jakiś owoc aby po treningu szybko coś wszamać bo po prostu umieram z głodu. W przypadku budowania masy mięśniowej i już jest nieco inaczej bo organizm ma bardzo dużo dostępnych kalorii w ciągu dnia więc ten apetyt już tak nie szaleje po wysiłku i na spokojnie również Wracam wtedy sobie do domu i przygotowuję szejka z jakimiś płatkami lub zjadam posiłek w formie stałej. Więc zależy jaka mamy potrzebę :)
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gainer - jaki wybrać?

Następny temat

Odżywki białkowe 4F

WHEY premium