W dzisiejszych czasach ludziom zależy na szczupłej sylwetce. Spowodowane jest to nagonką internetową i promowaniem zdrowego stylu życia na każdym kroku. Moda w sklepach sieciowych sugeruje bycie “chudym”. Niestety ponad połowa tych podążających do “zgrabności” ludzi nie zwraca uwagi na jakość i estetykę ciała. Najważniejsze, żeby niska waga się zgadzała, no i jak najmniejsze obwody, kogo to będzie obchodzić, że bez ubrań skóra będzie obwisła, galaretowata i płaska… A zatem przeczytaj o najskuteczniejszych sposobach, by zniszczyć swoją sylwetkę.

  1. Drastyczne obcinanie kalorii
  2. Będę ćwiczyć 10 razy w tygodniu
  3. Waga już się zgadza, a zatem czas najwyższy zacząć więcej jeść
  4. Podsumowanie

Drastyczne obcinanie kalorii

Zapewne wiele z was wpadła kiedyś na pomysł efektywnego szybkiego odchudzania. Pierwsza “logiczna myśl”, która pojawia się Wam w głowie, to że będziesz jeść mniej, o wiele mniej, a więc tniemy ilość spożywanego pokarmu. Zamiast pełnowartościowych posiłków na talerz wpadają liście sałaty, jogurty light, oczywiście jakieś musli i hektolitry wody. Od czasu do czasu zdarzy się wam zapomnieć o zjedzeniu posiłku, a zatem cały dzień przeżyjemy na 2 posiłkach. Błąd! Drastyczne gubienie kilogramów nie nada naszemu ciału estetycznego, jędrnego wyglądu. Kondycja skóry będzie słaba i nie pomogą w tym żadne kosmetyki, ewentualnie zabiegi chirurgiczne mogłyby przynieść zadowalające efekty. Co więcej z dnia na dzień będziemy coraz bardziej głodni i głodni… Zmieścimy się w rozmiar xs, ale sam fakt nie będzie nas już nawet cieszyć.

Będę ćwiczyć 10 razy w tygodniu

szybko schudnę

Atrakcyjna sylwetka to efekt dobrze skomponowanej diety i mądrze zaplanowanego treningu. Jednak my chcemy szybko schudnąć. Od ćwiczeń z obciążeniem urosną nam mięśnie, a zamiast slim shape staniemy się muscle big shape. Zatem wybieramy ten “najbardziej skuteczny” trening. Cardio! Sesje cardio w nielimitowanym czasie. Rower bieżnia, fitness, hula hop - będę ćwiczyć cały czas. Szkoda, że po takim treningu w wymarzonej sukience nadal będą wisieć nam ramiona, a w ołówkowej spódnicy okrągłego tyłka nie zobaczymy... Zachwycające efekty przyniosą nam nie godzinne sesje cardio, a właśnie ćwiczenia z obciążeniem.

Waga już się zgadza, a zatem czas najwyższy zacząć więcej jeść

Ups... Drastyczne obcięcie kalorii i nieumiejętnie dobrane ćwiczenia przyczyniły się do obniżenia metabolizmu, a może i nawet do znacznego pogorszenia pracy tarczycy. Niestety o tym nie wiemy i po zmieszczeniu się w krótkie szorty xs idziemy na sporą porcję lodów. Za moment wybieramy sobie następną nagrodę za uzyskane efekty i następną, i następną, aż w pewnym momencie nie potrafimy uwierzyć w to, co widzimy. Waga rośnie, obwody rosną, ciało jakby puchnie, a zatem wracamy do wcześniejszej katorgi, znajdując się w błędnym kole…

Podsumowanie

Spożywanie pokarmów o niskiej kaloryczności w połączeniu z nadmiernym wykonywaniem cardio nie poprawi estetyki naszego wyglądu. Przyczyni się do katabolizmu tkanki mięśniowej, a nasza sylwetka będzie typową skinny fat. Budowanie sylwetki to proces długoterminowy, dlatego wybór drogi na “skróty” nie przynosi zadowalających, trwałych efektów.

Autorka tekstu

Komentarze (0)