SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW kilka pytań nowicjusza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 387
Witam! Pod koniec sierpnia planuje kupić trochę sprzętu, aby poprawić swój wygląd. Pierwsze pytanie, czy taki sprzęt jest dobry dla początkującego w cenie do ~900 zl z przesyłką:
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-zestaw-13-lawka-l013-stojaki-s002.html + modlitewnik za 20 zl
http://www.marbo-sport.pl/marbo-sport-zestaw-4-sztang-86-kg.html
Drugie pytanie: Czy muszę dokładnie zaplanować dietę, aby efekt był lepszy? Czy mogę jeść, zgodnie z zasadami, które gdzieś czytałem na forum, mniej więcej te rzeczy, które znalazłyby się w diecie?
Trzecie dotyczy ćwiczeń: Czytałem sporo o treningach na masę i trochę mi się pomieszało. Trzeba podnosić większy ciężar mniej razy, czy vice versa? Jakie mają być serie w tym wypadku? Najpierw przyzwyczaić się do siłki?

Dzięki za pomoc. Jeżeli coś źle napisałem, to powiedzcie co poprawić.Mogą być też linki do arta, bo dopiero teraz mam czas na czytanie, ale czytanie wszystkiego po kolei to trochę za dużo na raz, a czasu coraz mniej na zastanawianie się.

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Wiek niedługo 18
Waga ~70
Wzrost 193
Cel do osiągnięcia Masa
Staż 0 (w roku szkolnym silka na w-fie czasem 2 razy w tygodniu)
Aktywność fizyczna 1h dziennie koszykówka, reszta komputer lub praca w domu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8863 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27291
Sprzęt wydaje się okey.
Dieta jest po to aby cwicżać dać paliwa mięsnią by mogłby przykładowo rozwinąć się maxymalnie do danego wysiłku co bez tego paliwa (diety) osiągnołbyś o 50% mniej np.

ZAcznij od FBW na mase, zakreś powtórzen (12-8-6)
Plan rozpisz na 2 plany A i B 3 z w tyg - A B A.
Wtedy daj coś do spawdzenia.
Diete dobierz w dziale "Odżywianie"
Pzdr.

"Jakie to prawo jest kruche, skoro łamie je buchem.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Pierwsze pytanie: na początek to można duże efekty osiągnąć samym treningiem domatora, bez sprzętu nawet (patrz dział-Trening domatora)

Drugie pytanie: Im dokładniej rozpisana i kontrolowana dieta tym lepsze efekty. Często padają na forum opinie, że dobra dieta to w kulturystyce 2/3 sukcesu. Oczywiście sporo można zmienić w swoim wyglądzie stosując się tylko do podstawowych zasad żywienia.

Trzecie pytanie: Nie ma czegoś takiego jak trening stricte masowy. To czy się zdobywa koleje kilogramy, czy się je traci zależy głównie od przyjętej diety. Trening można ułożyć raczej pod kątem wytrzymałości lub siły. Krąży jednak rozpowszechniona opinia, że w czasie "robienia masy" należy wykonywać w serii pomiędzy 8-12 powtórzeń w danym ćwiczeniu.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 387
A:
nogi- Przysiady ze sztangą na barkach 3s 12x10x8
plecy- Wiosłowanie ze sztangą 3s 12x10x8
klatka piersiowa- Wyciskanie sztangi na skosie głową w górę 3s 12x10x8
barki- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2s 10x8
bicepsy- Uginanie ramion ze sztangą na „MODLITEWNIKU” 2s 10x8
tricepsy- Wyciskanie sztangi wąsko 2s 10x8

B:
nogi- Wspięcia na palce w staniu 3s 12x10x8
plecy- Martwy ciąg 3s 12x10x8 (czy lepiej Skłony ze sztangą trzymaną na karku?)
klatka piersiowa- Wyciskanie sztangi na skosie głową w dół 3s 12x10x8
barki- Wyciskanie sztangi sprzed głowy (czy Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu?) 2s 10x8
bicepsy- Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 2s 10x8
tricepsy- Wyciskanie „FRANCUSKIE” sztangi w leżeniu 2s 10x8

Na brzuch "6" Weidera od dziś.

Robić to na przemian w tygodniach parzystych i nieparzystych??
Jak czytałem o diecie to mi wyszło:
4800 kcal: 2400 weglow. , 1440 bialka , 960 tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Martwy ciąg rządzi - skłony ze sztangą olej

wyciskanie sprzed głowy rób (swoją drogą jak wyciskając w leżeniu chcesz robić barki?)

6 Weidera to lipa - szkoda na nią Twojego czasu

ile tych kcal?

Zmieniony przez - hakeem w dniu 2010-08-10 13:14:24

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
niecałe 5000 kcal dla ekto o wzroście ok 190 cm to normalna wartość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 387
Swoją wiedzę opierałem o atlas: http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne_pliki/image018.gif
To co jest dobrego na brzuch? Mam go zostawić? O,o
Czemu olać skłony? Jest jakieś lepsze ćwiczenie? Muszę jakiekolwiek FBW przejść, bo chcę poprawić wygląd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Unoszenie ramion ze sztangielkami w leżeniu: <-- jakoś źle zrozumiałem, to jest na barki ale na FBW raczej stosuje się wyciskania.

Pisałem, że aerobiczna 6 Weidera jest do kitu a nie, że skłony są do niczego.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 387
Z tymi sztangielkami wyszło tak, ponieważ chciałem wszystkie partie mięśni równo ćwiczyć. To mam 2x martwy ciąg robić?
Co mam zrobić z lewą ręką, bo jak się popatrzy i porówna z prawą to widać małą różnicę, że jest słabiej rozbudowana. Zwykłe ćwiczenia ze sztangielką wystarczą?

Posiłek 1 - 8:00 Mleko spożywcze 2% tłuszczu 250g + Płatki owsiane 125g + 2 jajka
Posiłek 2 - 10:00 4 kromki chleba zwykłego + masło + ser salami 50g + pomidor/ogórek + 2 jabłka/banany
Posiłek 3 - 13:00 4 kromki chleba zwykłego + masło + ser salami 50 g + pomidor/ogórek + 2 jabłka/banany
Posiłek 4 - 15:00 (przed treningowy) ryż biały 100g + pierś z kurczaka 100g + oliwa + pomidor + 2 jajka
Trening 16:30-17:30
Posiłek 5 - 18:30 ( po treningowy) 2 banany + coś z białkiem, ale jeszcze nie wiem ;p
Posiłek 6 - 20:00 Makaron 100g + twaróg półtłusty 100g + mleko 2% 100g + odrobina cukru

Układałem tak, abym był w stanie to zjeść. Zobaczymy jak będzie w praktyce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzje

Następny temat

Jak zwiększyć biceps?

WHEY premium