SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny bardzo początkujący

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Witam, wielka prośba o ocenę planu FBW

Staż: 1 miesiąc warunki domowe,
Sprzęt: tylko hantle.
Wiek: 27/mężczyzna
ilośc treningów: 3 x w tygodniu, z braku czasu może zdarzyć się tylko 2.
cel: masa
waga: 71kg
wzrost: 177 cm

z góry dzięki i pozdrawiam

Plan:

Zestaw A
Nogi: przysiady 3s i wspięcia na palce 2s
Plecy: martwy ciąg 3s i wznosy barków 3s (sztrugsy)
Klatka: pompki 3s
Barki: wyciskanie sztangielek 3s lub podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 3s
Triceps: wyciskanie francuskie sztangielki siedząc 2s
Biceps: uginanie ramion ze sztangielkami stojąc lub siedząc 2s
Brzuch: ABS 8 min

Zestaw B
Nogi: przysiady wykroczne 2s i wspięcia na palce 2s
Plecy: podciąganie sztangielek w opadzie (wiosłowanie) 3s i wznosy barków 3s (sztrugsy)
Klatka: pompki 3s
Barki: unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3s lub podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 3s
Triceps: pompki w podporze tyłem 2s
Biceps: uginanie ramion ze sztangielkami (uchwyt młotkowy) 2s
Brzuch: ABS 8 min
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Tylko, że tu akurat wyciskanie w staniu na barki zamiennie z klatką na ławce chyba jest. Stąd moje pytanie czy ławkę i wyciskanie w staniu robić na jednej sesji czy dzielić na A/B. z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A hantle ile obciążenia?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
8,5 kg ręka.

Planuję dokupić drążek, i więcej obciążeń, niestety z braku ławki/sztangi na klatę pozostają mi tylko pompki (przynajmniej na obecną chwilę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Za mało obciążenia na taki plan.
Jak z Twoją sprawnością fizyczną? Ile razy się podciągniesz? Ile zrobisz pompek na poręczach? Ile zrobisz pistoletów?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Ćwiczę tym planem ok 1 miesiąca. Efekty jak na razie są widoczne (w mojej ocenie).

Z dietą ciężko ale staram się wdrażać. Plan ma być na masę.

Z hantlami (przy tym obciążeniu) na każde ćwiczenie mogę zrobić od 10 do 15 powtórzeń przy 3 seriach przy średnim wysiłku.

Dodam, że wcześniej ćwiczyłem trochę splitami 3 razy w tygodniu (siłownia/dom) i chodziłem na sztuki walki raz w tygodniu niestety ze względu na totalny brak czasu/inny charakter pracy postanowiłem, że przeniosę trening do domu i wybrałem FBW.

pytanie zatem nastepujące czy przedstawiony plan nie jest przepakowany jak na 3 razy w tygodniu i czy prawidłowo dobrałem ćwiczenia - starałem opierać się na atlasie ćwiczeń,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Przeładowany nei jest, tylko pytanie na jakiej zasadzie chcesz progresować? Te Twoje hantelki, przy dobrych wiatrach, 2 tygodnie będą dla Ciebie za lekkie i wtedy trening nie będzie odpowiednio pobudzał mięśni a i Ty zapewne nie bedziesz czerpał przyjemności. Także albo ćwiczenia z obciążeniem ciała albo dokup obciążenia.,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
jak najbardziej dokupię w najbliższym czasie.

Proszę również o ewentualną korektę pod kątem dokupienia ławki, sztangi i drążka - jak to zmodyfikowac w planie dodając wspomniany osprzęt.

Ćwiczyć w konfiguracji A/B przemiennie czy dodac zestaw C celem wykorzystania szerszego zakresu mieści.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Jesli bedziesz mial sprzet, o ktorym piszesz to mozna skleic konkretny plan. Starcza dwa zestawy.

To moze tak, na samych hantlach i obciazeniu wg mnie:

Zestaw A
Nogi: przysiady 3s i wspięcia na palce 2s
Plecy: martwy ciąg 3s, podciaganie na drazku 3s
Klatka: pompki NA PORECZACH3s
Barki: wyciskanie sztangielek 3s
Triceps: wyciskanie francuskie sztangielki siedząc 2s
Biceps: uginanie ramion ze sztangielkami stojąc lub siedząc 2s
Brzuch: ABS 8 min

Zestaw B
Nogi: przysiady wykroczne 2s, SYZYFKI 2s i wspięcia na palce 2s
Plecy: podciąganie sztangielek w opadzie (wiosłowanie) 3s, unoszenie tułowia 2-3s. i wznosy barków 3s (szRugsy)
Klatka: pompki na nierównym podłożu lub jakies inne wariacje pompek ( tylko nie na poreczach )3s
Barki: unoszenie sztangielek bokiem 2s, unoszenie sztangielek w opadzie 2s
Triceps: pompki w podporze tyłem 2s
Biceps: uginanie ramion ze sztangielkami (uchwyt młotkowy) 2s
Brzuch: ABS 8 min

Co do brzucha to zamiast tego ABSU zrob jedno cwiczenia na dol brzucha, jedno na gore po 4s. No chyba, ze tak bardzo chcesz to luz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ja bym plecy z A wrzucił do B, a z B do A.
MC i siad na jednym treningu to ostry zapierdziel. Nawet z hantlami.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Ja tam robie MC i siad na jednym treningu, sztanga, na maxa i jest git. Ale w sumie racja, patrzylem tylko zeby cwiczenia sie nie dublowaly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Nie mówię, że nie można. Ludzie wyrabiają nawet na FBW wiosło, siad i martwy na jednym treningu. Ale skoro jest A/B to warto to rozbić, żeby dwa najtrudniejsze ćwiczenia były w osobnych dniach. :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy FBW

Następny temat

Na przyrost masy mięśniowej

WHEY premium