SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW a sylwetka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Czy ktoś na forum trenuje systemem FBW oraz dorobił się tym treningiem kulturystycznej sylwetki? Kulturystów znaleźć nie mogę (choć kiedyś pojawiały się jakieś wzmianki o takim jegomościu) a ciekaw jestem zwykłych zjadaczy chleba, ekhm... odżywek. ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
raczej nie znajdziesz.
Kiedyś wyrósł mit (pokutuje do dzisiaj ), że FBW to system treningowy O WIELE STARSZY od splita, a to bzdura totalna. Już w latach 50-tych trenowano splitem, a nawet jakby pójść jeszcze dalej : W starożytności inny trening wykonywali gladiatorzy władający siatką na motyle ( ) a inny trening gladiatorzy władający packą na muchy też dzielili swoje treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Sam personalnie nigdy nie spotkałem naturala z dużą i proporcjonalną masą mięśniową,której dorobiłby się na treningu całościowym.Więc twoje poszukiwania to raczej syzyfowa praca

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
ronie220
Sam personalnie nigdy nie spotkałem naturala z dużą i proporcjonalną masą mięśniową,której dorobiłby się na treningu całościowym.Więc twoje poszukiwania to raczej syzyfowa praca


Schodzę z FBW

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Ale FBW jest całkiem dobrym wyjściem dla osoby która wraca po przerwie/zaczyna trenować czy jako odskocznia od typowo kulturystycznych planów treningowych

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
W sumie, prawie od zawsze jechałem bardziej treningiem FBW niż kulturystycznym. Raz chyba tylko Push/Pull/Legs. A tak to teraz jadę ten Twój Push/Pull który bardziej FBW przypomina Skocz do mojego tematu bo zadałem Ci pytanie

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Ja od 3 lat jadę na FBW i sylwetka jest ok choć na scenę w takim stanie bym nie wyszedł. Na splita nie mam czasu, gdyż mam tylko 2 treningi siłowe w tygodniu, reszta to aeroby poza tym mam same wolne ciężary. Zastanawiam się czy można na tym coś ciekawego ulepić, może ktoś dał radę, stąd pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Masz w domu jakieś sztangielki?

2 dni to bardzo mało.FBW w tym przypadku to dobre wyjście,ale w końcu napotkasz ścianę

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Ćwiczę od kilkunastu lat, więc potrafię wykorzystać trening na maxa, choć wiem, że 2 dni w tygodniu to nie jest sposób na zdobycie Mr Olympia. Siłownia to tylko element, równie ważny jest dla mnie trening aerobowy (SW w to wliczam). Mam w domu pełnowartościową siłownię, ale sam wolny, profesjonalny sprzęt (ławka, gryfy, gryfiki itd. itp.) zrezygnowałem z maszyn z powodu ograniczeń w metrażu pomieszczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 380 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Jak dla mnie Split czy FBW powinno sie przeplatac oba plany dadza efekt jesli sa odpowiednio ulozone na FBW latwo zadbac o priorytet i bardzo latwo o pompe calego ciala wyglad na pewno na plus

Tylko wiara we własne siły gwarantuje sukces

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Wszystko fajnie, o ile bawi cię FBW i masz jakiś fun z takiego treningu.

Mi dawno temu się po prostu znudził ten system treningowy. Wtedy gdy nim ćwiczyłem to nie mówiło się na niego FBW, a po prostu był to klasyk kulturystyczny, który polecali najstarsi wyjadacze na siłowniach. W pewnym momencie jednak FBW za bardzo ograniczał postępy - szczególnie siłowe, na ktorych mi bardzo zależało. Dlatego przeszedłem na split - wcześniej czterodniowy, dziś z braku czasu trzydniowy. Dziś też nie wyobrażam sobie na razie powrotu do FBW, bo mam jeszcze pewne cele do zrealizowania i bariery do przełamania, przy których FBW byłby znacznym utrudnieniem.

Myśle jednak że z czasem wrócę własnie do FBW jako do treningu podtrzymującego - kiedy już będę walczył o utrzymanie tego co mam a nie o kolejne postepy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
i ja również kroczyłem FBW. Siłowo super, z tym że sesje treningowe trwały już z czasem i 3h. Stawy trochę na tym podupadły, reanimowałem je flexitem oczywiście samych mięśni w tamtym okresie było tyle co kot napłakał.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na klatkę do oceny

Następny temat

Pomoc w wyciskaniu na ławeczce leżąc! i Jan Łuka

WHEY premium