SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

EPA & DHA (omega 3) - a utrata tkanki tłuszczowej

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Rzadko ostatnio tu wpadam, bo mam kupę roboty z gazetą, moją stroną i działam Nutrifarmu.

Mam to badanie w zasobach, ale jest jeszcze coś świeższego. Jak znajdę, to wrzucę...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Solaros, o - to jest dobre! To chyba nie to, o którym myślę, ale bardzo ciekawe.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
A mnie teraz jedno ciekawi...

Czy przy dobroczynnych właściwościach kwasu tłuszczowego omega 3 chodzi wyłącznie o proporcje do o6?
Czy musi być go jakaś odpowiednia ilość?
Jeśli ktoś, załóżmy, dostarczałbym 0,75g o3 i 3,5g o6 to proporcje są całkiem niezłe i skorzysta z działania o3, czy jednak pewna ilość o3 musi być zachowana?

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Na pewno JAKAŚ ilość musi być, w zależności od masy i kaloryczności diety. O ile pamiętam to ok 1-2% na epa/dha, ale to może faf potwierdzi.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
W sumie kwsetia czysto z ciekawości, bo dorzuciłem dwa kaps Gold Omega olimpu i teraz mam jakieś 3,6g O6 do 2,06 O3.

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nie masz innych źródeł? Poza capsami?

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
We wszystkim niby jest, ale śmieszne ilości. Jeśli pytasz, czy jem często tłustą rybę, orzechy włoskie, etc... To nie, raczej nie ;)

Może nie najlepiej, ale wolę mieć chociaż proporcje zachowane z capsów, niż ich nie mieć :P

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10050 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
poliquin radzi w swoich krotkich poradach brac omega-3 w ilosci 1-1,5 grama na procent bf.
stad wychodza kosmiczne ilosci-w swietle przedstawionych badan-bezsensowne.
proste wyliczenia:
3% bf(skrajne odtluszczenie zagrazajace zdrowiu i zyciu)-o-3 wychodzi3 gramy do 4,5 grama
przecietne bf mezczyzn w dobrej formie 12%,wychodzi o-3 od 12 gram do 18 gram.
kobieta w dobrej formie bf=15%,wychodzi o-3 od 15 gram do 22,5 gram....
nie licze juz dla przecietnych osob z bf =20-25 %..:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
to co radza 'zagraniczni' trenerzy - w tym Charles - jest glownie poparte praktyka i doswiadczeniami (ale nie zapominaja o badaniach!)
glownie takie kosmiczne ilosci sa spozywane przez ktorki okres czasu
i glownie nie jako sposob pozbywania sie fatu - ale sposob na polepszenie wrazliwosci insulinowej!

czytelem o przypadkach (t-nation) o spozywaniu 45-60kaspow 0-3 (nie wiem jakie stezenie ale jesli ~30% to przy 60kaps wychodzi 20g epa/dha z samych kaspow!)

to jest moze i sposob ale czy najlpeszy i na dluzsza meta to nie jestem pewien.

zwykle/dla zwyklego smiertelnika chacego poprawic wrazliwosc insulinowac czy tez 'wspomoc' utrate tkanki tluszczowej zalecane sa dawki rzedu 1-2% dziennego zapotrzebowania kcal

jednak minimalna dawka (wedlug ich praktyk i badan) wynis 2-3g epa/dha na dzien
jesli brak efektow - nalezy podbic dawke o 100% do 5g epa/dha

nie nalezy popadac w skrajnosc i jechac z jakimis dawkami dla sloni przyjmujac 20-30g epa/dha na dzien
to co mialo byc korzystne dla nas moze sie obrocic w cos calkiem przeciwnego

ale nie tylko o omege chodzi - ze wszystkim nalezy startowac od dawek minimalnych
a moze juz ta dawka minimalna bedzie cudownie dzialac?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10050 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
i to jest dyplomatyczna odpowiedz typu : na dwoje babka wrozyla...:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CLA (sprzężony kwas linolowy) - redukuje tkankę tłuszczową........KIT!

Następny temat

Forskolin (Coleus forskohlii) - a utrata tkanki tłuszczowej

WHEY premium