SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Elmy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
MISKA
120/175/60
Novothyral 100 i 75, magnez



Doszły jeszcze brokuły i lampka wina, było mniej indyka na kolację - około 100g.
TRENING
Rozgrzewka

Rozciąganie
W niektórych ćwiczeniach progres, w niektórych constans. Szło dobrze i sprawnie. Kiepsko idzie wyciskanie na barki i francuskie prostowanie. Minęło parę godzin od treningu i wyraźnie czuję pośladki i czworogłowe - to "zasługa" wykroków. Miałam trochę wiecej czasu i chciałam jeszcze zrobić aero ale zabrakło siły i chęci. W ogóle ostatnio jakaś taka "wypluta" jestem.

Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-02 17:43:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
MISKA
120/175/60
Novothyral 100, magnez
Kawa, herbata malinowa, herbata czarna, lipowa, melisa z pigwą

Dzisiaj bez treningu. Za to był godzinny spacer po lesie, w śniegu po kolana. Było ciężko, poślady dostały po dooopie :)


Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-02 19:08:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
TRENING
Dzisiejszy trening. Micha będzie później.

1a: Progresu brak. Znowu odezwała się prawa ręka,chyba biceps, tępy ból, niezbyt mocny ale uciążliwy
1b: W ostatniej serii mikro progres, było ciężko.
2a: Progresu brak, ale wydaje mi się, że robię to co raz dokładniej.
2b: Do upadku mięśnia
3a: Ostatnia seria progres.
3b: Mikro progres, było cholernie ciężko.
4a: W ostatniej serii czułam, że lecę do przodu więc zaprzestałam.
Ćwiczę w domu, zmiana obciążenia czasami jest upierdliwa i przerwy są trochę większe niż to jest w rozpisce treningów. Ale streszczam się jak mogę i idzie mi to co raz sprawniej.

Chciałabym prosić doświadczonych o komentarz do moich poczynań. Czy mam dalej robić ten trening czy zmienić na trening z piłką dla zaawansowanych albo jakiś inny? Jakiś czas temu przesyłałam Obli link do filmiku z przysiadu i napisała: "dobrze, ruch prawidlowy, troszke ci niesie do przodu, wypnij mocniej klatke . Glebokosc przysiadu to minimum przyzwoitoci, tak moze byc, ale mimo wszytsko cwicz poglebienie siadu, rozciagaj sie." Tak też robię. Chciałam jeszcze przesłać filmik z MC ale ciągle coś, złośliwość rzeczy martwych (a to sprzęt a to program a to światło itp). Nagrałam dzisiaj ale wyszedł zbyt ciemno, więc nie ma sensu wysyłać. Jutro poprawię. Myślę, że w końcu się uda.
Obecny trening robię od października. Oo dłuższego czasu progres jest mikro, bez zmian a czasami regres. Treningi robię w miarę regularnie, co widać po wypiskach. I tak sobie pomyślałam, że może czas na zmianę. Ale się nie znam i proszę o pomoc, drobną wskazówkę.


Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-03 16:22:31

MISKA
120/175/60
Novothyral 75, magnez
Kawa, herbata czarna, malinowa, miętowa z imbirem i pomarańczą



Po wczorajszym selerze miałam brzuch jak balon, do tego niemądrze doprawiłam dzisiaj kapustą kiszoną - mega dyskomfort.

Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-03 21:27:11

Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-03 21:28:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
MISKA
120/175/60
Novothyral 100, magnez
Kawa
, herbata czarna, malinowa

Na kolację miała być jeszcze wątróbka, żeby dobić białko, ale już nie zmieściłam i zjadłam tylko z ciekawości "chleb" z przepisu Kwoki. Jestem PEŁNA po kapuście kiszonej, do tego mam po niej brzuch jak balon.


Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-05 07:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
TRENING
Zgodnie z sugestią Arphiel zdecydowałam się na trening nr 1 by Obliques, dostosowany do warunków domowych.

Dzień 1.
A. Przysiad ze sztangą na barkach 
B1. Wyciskanie sztangi skos góra 
B2. Wiosłowanie sztangą 
C1. Przysiad przedni 
C2 Wznosy z opadu 
D. Plank (1x max) 

Dzień 2.
A. Martwy ciąg 
B1. Wyciskanie sztangi stojąc 
B2. Podciąganie/opuszczanie na drążku 
C1. Wypady 
C2. Wznosy bioder na piłce 
D. Pompki 1 seria max 

Nie mam drążka i nie mam też możliwości zamontowania go i nie wiem czym zastąpić ćwiczenie B2. Może wiosłem sztangielką w pochyle tułowia?

Na początek 2 serie po 15 powtórzeń. Ostatnio mój trening wyglądał tak, że robiłam więcej serii z mniejszą liczbą powtórzeń. Wiec dzisiejszy trening polegał raczej na dobraniu obciążenia. Liczba powtórzeń zweryfikowała moją kondycję - jest nienajlepsza.



A. ostatnie powtórzenia nie były łatwe, siłę miałam, ale kondycyjnie kiepsko
B1. Ostatnie powtórzenia drugiej serii ciężko, co widać, bo nie zrobiłam 15
B2. Sztanga do brzucha. Starałam się trzymać plecy wygięte, plecy nie bolały wiec chyba ok.
C1. Problem z ułożeniem sztangi, muszę więcej poczytać i oglądnąć filmiki.
C2. Wznosy na piłce. Plecy mam słabe, więc myślę że to ćwiczenie je wzmocni. Dwa razy po 15 powtórzeń, czułam pieczenie w dolnej części pleców.
D. Plank ok. 50 s. Nie wiem czy dobrze. Trzeba nagrać.
+
2 serie po 20 powtórzeń wznosy bioder na piłce, brzuszki na piłce, odwrotne brzuszki z piłką.
Na początku rozgrzewka, na koniec rozciąganie.
MISKA
120/175/60
Novothyral 75, magnez
Kawa, czarna herbata, melisa


Dzisiaj był dzień pomiarów, nawet nie wklejam, bo nie ma co: kolce, pępek, biodra i tyłek po +1cm, w tali -1cm, pozostałe bez zmian.


Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-05 22:36:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
Na moje pytanie, czym zastąpić podciąganie / opuszczanie na drążku, Miodowa zasugerowała inverted rows. Zamiana chyba będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
MISKA
120/175/60
Novothyral 100
kawa, herbata czarna, zielona



Dzisiaj była jeszcze gorzka czekolada, 2 kostki.
Miałam straszną ochotę na żółty ser. Plaster indyka i plaster sera smakował wybornie :) Kapusta kiszona mnie zapchała i nie miałam apetytu na kolację. Oczywiście po kapuście brzuch jak balon.
Ostatnio znowu zmagam się z suchą skórą, szczególnie nóg i tyłka, skóra jest aż biała. Smaruje, wklepuje i bez rezultatów. Może jakieś suplementy powinnam jeść? Nie wiem, czy to efekt mrozów czy znowu tarczyca. Do tego zaczęły mocniej wypadać mi włosy. I w ogóle jakaś taka rozwalona chodzę. Chyba pora zrobić badania kontrolne tarczycy, bo ostatnio robiłam jesienią. No ale trzeba zebrać się do kupy i do roboty :)



Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-07 00:05:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
MISKA
120/60/175
Novothyral 100, magnez
kawa, herbata czarna, miętowa z imbirem i pomarańczą, lipowa


TRENING
Dzisiejszy trening to bardziej zaznajomienie się z nim, przyzwyczajenie do większej liczby powtórzeń. Ale i tak czuję plecy (czworoboczne) i tyłek.
2 serie po 15 powtórzeń

A. Jakoś nie szło. W połowie powtórzeń czułam, że ciężar ciągnę plecami :( Próbowałam to poprawić, ale nie szło.
B1. Obciążenia nie zwiększałam, bo ilość powtórzeń robi swoje i w drugiej serii nie dałam rady dokończyć.
B2. Nie mam pewności co do wykonania. Trzeba nagrać i spr. Nogi proste, pośladki spięte, głównie czułam biceps a chyba powinnam też czuć klatkę. Czy w tym ćwiczeniu ma znaczenie na jakiej wysokości jest drążek?
C1. W trakcie ćwiczenia czułam pośladki i dwugłowe ud.
C2. Pośladki kiepsko, głównie czułam dwugłowe ud.
D. Męskie, z klatką do podłogi.
Trening poprzedzony rozgrzewką. Po treningu ćwiczenia na okrągłe plecy, na koniec rozciąganie.

Krótka rozmowa z Arphiel dała mi do myślenia. Wnioski: trzeba zacząć wszystko niemal od początku, nagrywać filmiki i sprawdzać, nie spieszyć się, tylko powoli zwiększać obciążenia.
Moim problemem są plecy. Nie potrafię utrzymać ściągniętych łopatek. Po prostu się garbię. Ponownie wróciłam do ćwiczeń na plecy,które odpuściłam. Jak wykonywałam te ćwiczenia, to dłużej byłam w stanie zapanować nad utrzymaniem prostych pleców. Przede mną dużo pracy i nauki. Sporo czasu straciłam. Wiem że nie będzie łatwo, wiem, że w wieku prawie 40. lat dokonanie zmiany ciała nie jest łatwe, ale wiem, że chcę to zrobić.

Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-08 00:23:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35376
"Łikend" wyjazdowy, miska liczona orientacyjnie.





Szperając na forum, znalazłam w jednym z podwieszonych tematów informację nt. zamiany podciągania na drążku na rozciąganie gumy. Dziewczyny w spamie podpowiedziały, żeby zamienić na inverted rows. W związku z tym mam pytanie, czym powinnam się kierować, żeby zdecydować, które ćwiczenie wykonywać (rozciąganie gumy czy inverted row) ? Tak myślałam, że przez jakiś czas robić z gumą a potem inverted row. Jeżeli ktoś tu zagląda to proszę o instrukcję :)


Zmieniony przez - elma w dniu 2014-02-10 09:00:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale ale z tymi ściągniętymi łopatkami to tak nie jest, trzymanie pleców prosto nei ma nic wspólnego ze ściaganiem łopatek a wręcz przeciwnie i nie do każdego ćwiczenia potrzeba ściagac łopatki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gaja / Rekompozycja

Następny temat

Jimena chce się zmienić

WHEY premium