SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duża klatka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9396

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
Wiem, że tego typu postów było już mln, ale ciągle nie napotkałem jakiegoś konkretnego, przetestowanego, ciekawego planu na ogólną mase klatki. Chciałbym żebyście sie podzielili swoimi doświadczeniami, które ćwiczenia najczęściej łączycie, ile serii w każdym..
Piszcie po prostu plany, które na Was najlepiej podziałały. Jeszcze raz przypominam, że chodzi tylko o klatke.

BeneK

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 365
Ja napisze jak sobie zrobiłem sytą klate w 3 miesiące:

Więc na początku było mi widać wszystkie zebra przez pierwszy miesiac robiłem klate codziennie, bardzo duzo, nie miałem konkretnego planu ale było to np: 8 serii po 25 razy, tyle ile dałem rade az do bólu, i zmiany były prawie nie widoczne, zeby nie powiedzieć zadne. Potem zapisałem sie na siłownie, wtedy dowiedziałem sie ze nie mozna robic za duzo serii na klate bo sie ją spali, więc ją robiłem juz cięzszymi cieżarami znacznie zadziej i znacznie mniej seri (było to juz duzo lżejsze) i za kazdym razem inaczej, raz z wąsko rozstawionymi rękoma, raz z szeroko, raz normalnie, raz pod skosem itp, za kazdym razem cos robiłem inaczej i to własnie wtedy miałem najszybszy przysrost w niecałe 3 miesiące poprawiłem sie o jakies 25 kg na klate i poprawiam sie az do tej pory, kto wie czy gdybym wczesniej nie cwiczył tak intensywnie i bez efektów, to później podczas zmiany ćwiczen na lżejsze osiągnoł bym takie efekty

siema wszystkim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 724
nowy tu jestem ale kazdy tylko KLATKA I KLATKA a moze by tak LYDKA :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
ja pytam o klatke bo reszte planu mam w miare dopracowaną tylko z klatką ciągle sie wacham. zamiast spamować pochwal sie jak Ty to robisz

BeneK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1929 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30754
ja tera robie HST i klata extra rosnie

Rece nie pala mi sie do roboty nie bede robił za te pare złotych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3817
Mi się wydaje że nie ma jakiegoś jednego tajemniczego zestawu ćwiczeń który pozwoli ci rozwinąć klatę. Nie ma powodu, dla którego robienie po prostu wyciskania płasko, wyciskania w skosie (oczywiście nie za dużym) i rozpiętki miałoby być nieskuteczne.
Diabeł tkwi prawdopodobnie w technice. Jeżeli chcesz maksymalnie zadziałać na mięśnie piersiowe w wyciskaniach ze sztangą powinienieś po pierwsze opuszczać sztangę wolno pod pełną kontrolą, a po drugie nie prostować rąk do końca i nie zatrzymywać na górze ruchu - tak aby mięśnie były non stop napięte.
Oprócz tego upewnij się że masz wystarczająco szeroki chwyt (jeżeli podczas odpuszczania przedramiona są pionowo lub nawet trochę odchylone na zewnątrz to powinno być OK)
Być może robisz też za dużo serii, poleciłbym ci raczej robić po 3 w każdym ćwiczeniu za to z dużymi ciężarami, tak aby każda seria była ciężka.

PS. i tak wyciskanie hantli na ławce płaskiej jest jedyne i niezastąpione :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
chcesz miec duza klatke rob przysiady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
Dzięki qwecjusz, jakbym mógł dałbym soga. Rozwiałeś moje wątpliwości co do szerokości uchwytu naprawde spox
a ty pastorTroy jak nie masz nic sensownego do powiedzenia zamilcz
aha i jeszcze pytanie odnośnie unoszenia głowy podczas wyciskania. jedni mówią że to wręcz wskazane żeby głowa jakby nie była przedłużeniem kręgosłupa a dziś usłyszałem co innego. Jak to jest?

Zmieniony przez - ben88 w dniu 2004-11-29 22:06:56

BeneK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
z tymi przysiadami napisalem zupelnie powaznie a czy to wykorzystasz to juz twoja sprawa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
skoro poważnie bądź łaskaw wytłumaczyć o co Ci konkretnie chodziło bo nie jarze

BeneK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
ja polecam jedno wyciskanie sztangą i jedno hantlami + rozpiętki
serie już jak uważasz, powinieneś znać swoje mięśnie..

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
trening klatki nie jest jakis skomplikowany a jezeli w swoim treningu bedziesz mial cwiczenia wielostawowe jak przysiad czy martwy ciag to mozesz byc pewny ze efekty beda znacznie lepsze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PYTANIE O NOGI

Następny temat

<<<Pytanie o MASĘ (głównie) do MICHAILA>>>

WHEY premium