SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 87kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Hej, już od dobryc paru miesięcy redukuję na 2k kcal. Celuję w jakies 2/2.5 g białka na kg masy ciała, obecnie 87 kg 40-65/70 tłuszczy, zależy po prostu czy mam na nie ochotę, a reszta węgle. Ogólnie moje podejście opisałbym jako felxible dieting, ale wbrew temu co niektórzy sądzą nie jest to ciągle wp*****lanie śmieciowego żarcia: d. Co sądzicie o np. takim dniu jedzenia?






Zmieniony przez - sercharles24 w dniu 2016-08-27 19:42:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Wydaje mi się, że reverse jest w tym artykule źle rozumiany. Mam na myśli to, że poprawnie wykonany powinien zostać potraktowany nie tyle jako początek diety masowej tylko końcówka redukcji, bo w końcu dalej palimy tłuszcz w pierwszym okresie reverse'a. Argument, że reverse jest szkodliwy, bo przedłuża okres redukcji jest trochę bez sensu. Poza tym zostaje on tam sprowadzony do bycia jedynie narzędziem przeciwko zbyt szybkiemu odbudowaniu tkanki tłuszczowej, a chodzi w nim nie tylko o to, ale również o to by odbudować metabolizm co podobno umożliwa później redukowanie na większych kaloriach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
W sytuacji, gdy nie znamy Twoich danych - np. wzrostu, poziomu aktywności i bf to ocena diety będzie niemiarodajna. Prima facie można by rzec że 2000 kcal dla 18 latka to mało, no chyba, że masz 160 cm wzrostu .
170 g dżemu nigdy nie będzie dobrym pomysłem, a latem, gdy są owoce to juz zupełnie nie rozumiem potrzeby korzystania z dżemu.
Tłuszczu jest za mało - standardowo 1 g na kg masy ciała.
Jeśli długo jesteś na takiej kaloryczności, zakładając, że nie masz 160 cm wzrostu, mogłeś sobie zrobić kuku w hormonach i spowolnić metabolizm. Będzie ankieta, to będzie można coś więcej i bardziej merytorycznie.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Wiem, że mam zniszczony metabolizm, bo przez jakis pierwszy miesiąc/półtora chudłem bez liczenia kalorii na jakiejś głupiej głodówce :d, jak kiedyś później to wpisałem do kalkulatora to wychodziło mi mniej niż 1000 kcal na dzień, więc nie ma co się dziwić. Na szczęście chyba nie zdążyłem aż tak sobie zniszczyć organizmu, bo nie czuję się już jakoś tak tragicznie teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
wzrost to 185 cm, obecnie tempo utraty wagi to mniej niż 1kg na tydzień czyli dosyć szybkie, ale chyba nie jakoś mocno niezdrowe, czy może się mylę? Plus co do tej niskiej podaży to moja aktywność wygląda tak, żę trening 3x w tygodniu, a poza tym siedzenie w miejscu, więc też nie mam aż takich potrzeb energetycznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Ostatecznie nie zjadłem tego dżemu z twarogiem tylko indyka z toną warzyw na smalcu, bo miałem jeszcze ochotę czymś zapchać żołądek, ale tak z ciekawości to gdybym miał ochotę to czemu nie ten dżem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No to jesz bardzo mało. Zdecydowanie za mało. Kobiety redukują na 2000 kcal. Ja jem 2000 kcal i wychodzi na to że to mój bilans zerowy, a jest niższa, lżejsza i starsza Bo dzem to cukie, produkt przetworzony niemajacy żadnych wartości odżywczych. A i mniej kcal jesz, tym wazniejsze jest, żeby to były produkty o dużej gęstosci odżywczej. I nie ma najmniejszej konieczności by jeśc twaróg na kolację

dlaczego nie jesz ww na noc?

To mit, że szkodzą. Pomagają w regeneracji, poprawiają jakośc snu


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-27 21:30:36

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Nie no jasne, wiem, ze to mało :d. Ale na szczęscie to już końcówka redukcji. mam zamiar niedługo wejść na reverse diet i w ten sposób być może odbudować ten metabolizm. To chyba lepsze rozwiązanie niż dowalenie teraz dodatkowych 500 kcal co o tym myślisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Jem ww na noc zazwyczaj : d, chociaż też nie przykładam do tego dużej wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
zwykle pierwszy posiłek bez węgli, a dalej to jak się ułoży tak będzie. Poza tym zależy co to znaczy na noc :d, bo u mnie to często bywa tak, że kolacje jem koło 22, a na nogach siedzę do 3/4


Zmieniony przez - sercharles24 w dniu 2016-08-27 21:40:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zanim ktos odpowie, możesz edytowac posty - taka ikonka z ołówkiem. Przy tak niskiej kalorycznosci reverse jest bez sensu, policz zapotrzebowanie i wejdż na bilans zerowy ewentualnie odejmij od niego na jakiś czas 10-15 %, chociaż to nie jest konieczne, Moim zdaniem od razu możesz dac 2500, ale to tylko liczba, najlepiej dokładnie policzyć zapotrzebowanie

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
wg np, tego http://www.bodybuilding.com/fun/macronutcal.htm kalkulatora to wychodzi mi, że na reduckji powinenem mieć jakieś 1700 :o, więc też nie wiem jak to wszystko traktować. Poza tym nie lepiej po prostu już w tym momencie patrzeć na wagę i utrzymywać to tempo > 1kg/tydzień do końca?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki z siłownią

Następny temat

zaburzenia odżywiania

WHEY premium