SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase (do oceny)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1591

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Płeć

mężczyzna

Cel

nabranie masy

Waga

77

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20,7

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

uczelnia, praca dorywcza. Trenuje w godzinach 15/16. Kładę się spać około północy, wstaje o 7.00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Trenuje 3 razy w tygodniu po mniej wiecej 1h, na siłowni mam do dyspozycji wszystko co potrzebne.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Wcześniej nie stosowałem żadnej diety, tylko jadłem "co popadnie" co oczywiście wpłyneło na moją masę ale tez na wzrost tkanki tłuszczowej

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

mass activator po treningu i odżywka białkowa przed snem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 149
Mam 29 lat, 77 kg wagi, 183 cm wzrostu. Ćwicze 3 razy w tygodniu po ok 1h.
Moim celem jest nabranie masy mięsniowej, stąd też z obliczeń wyszło mi, że aby przytyć potrzebuje dostarczyć 3100 kcal.
Założyłem zapotrzebowanie na białko 25 %, węglowodany 55%, tłuszcze 20 %. Czytałem wszystko co sie dało na sfd.pl na temat układania diety, jakich nie popełniać błędów a co warto wziąć pod uwagę. Mimo wszystko nadal uważam się za laika w tych sprawach, stąd moje pytanie czy taka dieta którą ułozyłem jest w miarę dobra i co można by było w niej zmienić. W niektórych artykułach jest napisane aby w posiłkach okołotreningowych nie dodawać warzyw ,a w niektórych aby te warzywa jednak uwzględniać.
Zastanawiam się też czy białko pochodzenia roślinnego z kotletów sojowych jest odpowiednie przed posiłkiem przed treningowym.
Staram się aby białko w całej diecie pochodziło zarówno z mięsa, ryb jak i wyżej wspomnianych kotletów sojowych. Oczywiście jest to przykładowa dieta a mięsa będe zamieniał, zamiast piersi z kurczaka, piers z indyka, schab, karkówka. Tak samo z ostatnim posiłkiem, nie będzie to zawsze twaróg ale makrela czy też odżywka białkowa. W posiłku po treningowym dodałem odżywke Mass Activator którą wypijam zaraz po treningu a do godziny czasu jem właściwy posiłek.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 575 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70025
Tego Tuńczyka w wodzie bym wtwalił, zamień go lepiej na mrożone ryby, takie z puszki to nie bardzo. Te kotleciki sojowe też bym wywalił, dał normalne mielone, no i to masło orzechowe w śniadaniu to kupne ? Jeśli tak to wywal. Lepiej w kilka sekund zrobić swoje z orzechów włoskich, migdałów itp. Jak na masowanie to trochę za dużo białka. Dałbym więcej w tłuszcze i węgle. Białko daj na poziomie 140g- 150g. W posiłku nr 2 brak pełnowartościowego białka, i ta bułka wieloziarnista nie bardzo
1

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Ułóż sobie jadłospis na 4 posiłki + np. gainer po treningu :https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Mass_Acceleration-opis33363.html posiłki dobieraj tak by i produkt białkowy( udka, podroby, szynka schab wieprzowy , wołowina , ryby jak śledź , makrela , łosoś , dorsz , jajka ) węglowodany ( ziemniaki , ryż , kasza gryczana/jaglana/kuskus/pęczak) tłuszcze ( oleje lniany rzępakowy zimnotłoczony , awokado , orzechy nerkowce, włoskie, laskowe , migdały ). Co do treningu na początku wystarczy Ci FBWhttps://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html .
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 149
dzięki za info. Kotlety sojowe już wywalone i wrzuce mieso wieprzowe, za tuńczyka mintaj, masło jest kupne więc out ( z czasem zrobie swoje). Uszczuple tego białka jak mówił n3cRo na korzysc węglowodanów i tłuszczy. Jeszcze tylko modyfikacja drugiego posiłku mi została. Chciałbym to zmiescic w 4 posiłkach wojo zmc ale obawiam sie ze mój żołądek tak duzych ilości na raz nie przyjmie, chyba ze z czasem cos zmienie.
Jeszcze pytanie w sprawie tłuszczy. W posiłkach okołotreningowych powinno się ich unikać (bynajmniej tak wyczytałem) bo jednak w takim mięsie mielonym troche ich jest


Zmieniony przez - krysteketsyrk w dniu 2016-01-17 18:17:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 575 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70025
Co do tłuszczy przed treningiem to musisz sprawdzić na sobie, czy sprawiają Ci dyskomfort podczas trenowania. Jeśli nie to nie ma problemu. W posiłku nr 2 zamiast bułki daj lepiej chleb razowy :)

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 149
A czy w dni NT ilość kalori taka sama czy troche zmniejszyć ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Optymalna (Tłuszczowa), Masa

Następny temat

Dieta na redukcje do oceny

WHEY premium