SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny [79kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Witam :) Od +- 2/3 tygodni zwiekszyłem kcal z 3400 na 3600 i zauwazylem, że waga zaczeła spadać w dół ;/
Wczesniej waga stała, masa stała, lecz rosły tylko boczki...
Teraz waga spada i mam wrażenie, że boczki minimalnie, ale to bardzo mało spadły.
I teraz pytanie czy dołożyć trochę kcal jeszcze by ta masa ruszyła czy jak to ugryźć ? ;/
Zwiekszyć tłuszcze, czy węgle ? Tłuszcze obciąłem i zamieniłem węglami przy zmianie kcal na 3600, ponieważ miałem wrażenie, że to One Mnie podlewają..
Było ich +-90-95 a teraz jest 78/80 :)
Dzięki za wszelkie rady :)
186cm 72kg wagi (wczesniej było 74), 22lata :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Dziękuję bardzo za wszystkie rady :D wprowadzam Je w życie i zobaczymy co z tego wykrzesam :D
Trzymajcie się i dużo siły :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Przede wszystkim powinieneś wiedzieć o tym, że masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów budowania masy mięśniowej, czy redukcji tkanki tłuszczowej. Sugeruję nie patrzeć na nią, a na obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Po ich zmianach będziesz w stanie stwierdzić jakie są efekty i jak korygować ilość spożywanych kalorii w swojej diecie lub aktywność fizyczną. Jeżeli obwody nie idą w górę, a pas nawet spada, to bilans kaloryczny jest ujemny i należy trochę podbić ilość kalorii.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
a mierzysz tylko wagę czy obwody też? waga nie zawsze jest dobrym wyznacnzikiem
kolejna sprawa, jak wygląda kwestia poziomu bf? przy zbyt wysokim budowanie masy mięśniowej jest utrudnione
ostatnia sprawa: co to za posiłki - kasza, makaron, mąka? sam ryż?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Nawiązując do tego w jaki sposób należy obserwować efekty kształtowania sylwetki, polecam również poczytać artykuły na ten temat:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-monitorowac-swoje-efekty-treningowe-5365

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-mierzyc-efekty-treningu-587

Poza tym, raz w miesiącu sugeruję wykonywać zdjęcia sylwetki. Warto zwrócić uwagę na to, aby były one w tej samej pozie (przód, tył i bok), świetle, bieliźnie, i odległości. Wtedy będziesz miał wszystko aby określić efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Nie mierzylem obwodów 2 tygodnie,dzisiaj to zrobie po pracy, wczesniej bez zmian praktycznie .
Bf jest nawet spoko, zarys mięśni na brzuchu widoczny+żyłki widać, jedynie te boczki lekko...
Z mąki jest robiony sos marchewkowy, bo ciężko na sucho :/
Ryż jem z zupą i w takiej formie fajnie to wchodzi a ciężko mi to przejeść wszystko :D
Obiad w robocie to kasza, makaron i do tego sosik
A 2 śniadanie mięso, bułka, ser, placek tortilla;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 547 Napisanych postów 1476 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20920
Jakie jest Twoje zero kaloryczne? 3600kcal to nie za dużo dla Ciebie a te wymiary? Wygląda mi to na kalorykę osoby z 88kg-90kg.

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Liczyłem to wychodziło Mi 3300+- :/
Dlatego zwracam się do Was z prośbą, bo już nie mam pojęcia co zmienić i co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33161 Napisanych postów 23238 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278225
Masz za duża nadwyżkę i stad podlewa, pamietaj ze budowanie masy to bardzo długi i powolny proces ( praca na lata ) .Zacznij od małej nadwyżki ( +- 200kcal) i obserwuj co się dzieje , skupiaj się na obwodach i lustrze . Dobrze by było jakbys dodał zdjecie sylwetki bo moze się okazać że masa to zly pomysł i pasiuje zaczac od redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Obwodów ciała nie należy mierzyć po pracy. Myślę, że dokładnie opisałem w swojej wypowiedzi powyżej jak to powinno wyglądać. Masz również artykuł na temat. Polecam zastosować się do tych zaleceń.

Tutaj nie ma nic tajemniczego. Jeżeli obwód w pasie idzie w górę zbyt szybko, to kalorii w diecie masz zbyt wiele. Obserwacja organizmu i reagowanie w odpowiedni sposób zmniejszając ilość spożywanych kalorii i/lub zwiększając aktywność fizyczną. Wyliczenia nie zawsze oddają to co jest późnej w praktyce.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Zdjęcie sylwetki 3tygodnie temu, aktualne zrobię po pracy. 
Zastanawia mnie ten spadek wagi przy takich kcal:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1958
Zdjęcie sylwetki 3tygodnie temu, aktualne zrobię po pracy. 
Zastanawia mnie ten spadek wagi przy takich kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel treningowy - jak i wybrać?

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

WHEY premium