SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
Witam zacząłem chodzić od poniedziałku na siłownię i poczytałem dość sporo różnych tematów dotyczących regeneracji , Diety , ćwiczeń , rozgrzewki itd

jako iż dieta jest bardzo ważna a ja zacząłem chodzić na siłownie to mam zamiar sobie ją stworzyć bez żadnych suplementów bo z tego co wyczytałem to nie warto sobie nimi zawracać głowy na początku.

Obliczyłem swoje BMR z kalkulatora który jest na stronie ale może najpierw coś napiszę o sobie :D

Imię : Sebastian
Masa ciała : ~60Kg
wzrost : ~`180cm
wiek 16 lat
aktywność fizyczna : ćwiczenia w tygodniu 3-5 razy głównie chodzi tutaj o treningi z koszykówki a tak to jeszcze czasami jak jest pogoda to
coś pobiegam na boisku + teraz siłka pon, środa , Piątek


Wskaźnik BMR : 1684 kcal
Aby utrzymać wagę:2905 kcal
15% białka: 436 kcal = 109 g
55% węglowodanów: 1598 kcal = 400 g
30% tłuszczu: 872 kcal = 97 g
prawdopodobnie jestem Ektomorfikiem i głównie zależy mi na tym , żeby nie być aż tak chudym jak jestem teraz
Zdaje sobie , że tyle jest tych diet na forum ale każdy organizm jest inny a ja sam tego chyba nigdy nie ułożę ;[

Przepraszam , że założyłem juz chyba 1000000 tego typu temat ale starałem się czytać forum ile wlezie widocznie takie rzeczy nie są dla mnie ;P



Dziękuje bardzo za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przy diecie na mase wyjdź poza bilans zerowy i najlepiej rozloz sobie makro:
białko 2g/kg
tłuszcz: min 1g/kg
węglowodany: reszta zapotrzebowania
staraj się trzymać taki rozkład każdego dnia i obserwuj postępy: lustro, pomiary, ubrania, waga- ta jest najmniej istotna
uloz teraz diete, wrzuc na forum do oceny

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
No dobra pewnie wszystko będzie źle :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
Posiłek pierwszy
7:00 Płatki owsiane + mleko 2% + 2 jajka gotowane i oczywiście do płatków owsianych jakieś rodzynki + banan


Posiłek drugi:
10:00 4 kromki chleba razowego + maslo +serek wiejski + jakiś owoc

13:00 Posiłek 3 [przed treningiem]: Pierś z kurczaka albo + ryż albo kasza i do tego jakieś warzywa

16:00Posiłek 4 [po treningu]: Pierś z kurczaka + ryż albo kasza + jakieś warzywa

19:00Posiłek 5 : 3 jajka gotowane z 2 kromkami chleba razowego + maslo i jakis pomidor na to albo kromki chleba razowego + twaróg Nie mam pojęcia co z tym ostatnim posiłkiem bo podobno nie powinno tam byc węglowodanów dużo.

ogólnie jestem pewien , ze to wszystko jest źle zrobione i stworzone ledwo coś takiego potrafie wymyśleć a z tym obliczaniem ile gramów itd to nie wiem czyy podołam nie mam wagi ;[
ale lepszy ryc niż nic , napewno bedzie do lepsze odzywianie niz do tej pory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
Zrobię na nowo bo nie edytowałem ilości g

Zmieniony przez - Secionared w dniu 2015-06-07 16:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
Coś stworzyłem ale nie mam pojęcia co dać do 3 posiłku i co mógłbym jeszcze dodać do posiłku 5 a do tego wszystkiego mam przy tym więcej niż 120 g białka i nie wiem co z tym zrobić tak to na razie wygląda , do tego jeszcze troche tłuszczy przydało by się dodać , może jakaś ryba tłusta do tego 3 posiłku?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
daj minimum 1 g tłuszczu na kg z : orzechów, oliwy, lnianych. tłustych ryb itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 118
oki trochę poprawiłem myślę , że dam te dwie łyżeczki oliwy do ryżu i jakoś się to zje a na razie teraz to tak wygląda tylko , że białka mam trochę za dużo czy to zaszkodzi?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w komponowaniu diety-czym zastąpić to czego nie lubię

Następny temat

komórki tłuszczowe

WHEY premium