SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna - o czym pamiętać?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postanowiłem przejść na dietę ketogeniczną. Dobiłem do 115 kg przy około 20~23% BF (wzrost 1,91m). Chcę zredukować do około 12 ~ 15 % BF.

Główne zrodla tłuszczu to pestki/orzechy włoskie,masło orzechowe, olej lniany,rzepakowy i kokosowy ,jajka i to co wpadnie z mięsa.

Co do węglowodanów to jem do około 30 gramów węgli złożonych dziennie z samych warzyw (głównie szpinak,brokuły czasami soczewica).

Chciałbym zapytać co myślicie o tej diecie, czy nie jest ona przypadkiem niebezpieczna?

Wiem że mogą występować niedobory witamin i błonnika jak również zakwaszenie organizmu z powodu zbyt niskiej ilości warzyw dlatego:

warzywa jem,mam proszek zasadowy i błonnik oraz kompleks witamin. Do tego staram się wypijać co najmniej 2.5 litra wody.

Co do samej diety to wręcz czuć jak tłuszcz odpływa z ciała.
Najważniejsze jednak: Co jeszcze powinienem zrobić żeby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych tej diet? Dodam że póki co czuję się bardzo dobrze.,na diecie jestem 10 dni i spadło 1.5 kg (pewnie trochę fatu + wypalił się glikogen)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1356 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17360
co do posiłku po treningowego.
daj szejka:
Białko w prochu np. izolat
5g leucyna
5g kreatyna

Co do ładowań, rob raz na 7 dni,
nie ładuj węgli cały dzień a daj je tylko w ostatnim posiłku, węgle mają być proste oraz złożone ładuj na max-a.

Gdy fat spanie poniżej 12% rób ładowania częściej np. co 5 dni lub dwa razy w tyg.

Zaopatrz sie w Fish oil lub omege3 w kapsach.

Zmieniony przez - marcellll w dniu 2014-09-16 12:10:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płeć : mężczyzna
Wiek :19
Waga : 113
Wzrost : 191

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ~22%
Aktywność w ciągu dnia : siłownia + praca + uczelnia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW ,czasami koszykówka/spacery
Cel : poniżej 15 % BF
Stan zdrowia : bardzo dobry
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kreatyna,stary Jack3d,kofeina,WPC,

Stosowane wcześniej diety : Wczesniej jadłem około 350-400 g węgli na dzień ale chciałbym je ograniczyć bo zle sie po nich czuje i mnie zalewaja. Miałem wręcz uczucie że tłuszcz wpływa do ciała,teraz na ketogenicznej mam wręcz odwrotnie.

Jak już piszesz żeby ją odpuścić to dodaj dlaczego i napisz proszę czy twoim zdaniem zbyt bardzo obciąża ona organizm.

Zmieniony przez - gero95 w dniu 2014-09-12 11:04:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jak już chcesz robić ketozę, to polecam CKD albo TKD
ale najpierw i tak bym zaczął od zbilansowanej diety redukcyjnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TKD czyli jestem w ketozie tylko przed treningiem wrzucam węgle które spalam podczas ćwiczeń tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Insulina z węgli pomaga przyswoić białko to ok ale czy te wegle nie wybiją organizmu z ketozy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
gero95
TKD czyli jestem w ketozie tylko przed treningiem wrzucam węgle które spalam podczas ćwiczeń tak?


tak


Nie wybiją, gdyż po treningu stan ketozy wraca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy na pewno tego typu dieta będzie dla Ciebie dobra. Jeżeli nie znasz dobrze swojego organizmu i nie masz doświadczenia, to zdecydowanie zbilansowana.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuje z tą. Póki co czuje się dobrze,na treningu siły nie ubyło, jest generalnie ok. Poziom cukru/ciśnienie itp w normie. Zrobię jeszcze badania krwi i moczu .Gdy będę czuł słabo/będą jakies problemy z żołądkiem itp to powoli będę dodawał węgli żeby wyjść z ketozyi wejdę na low carb. Jeżeli wszystko pójdzie ok to na pewno się tutaj zamelduje i napisze swoją opinię o tej diecie na podstawie własnych doświadczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ok
Najważniejsze zdrowie i właśnie odpowiednia profilaktyka, powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Ciężko na pewno będzie. Tak to już niestety jest na diecie ketogenicznej w połączeniu z dość ciężkimi treningami. Np przed ładowaniem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę diety - co jest nie tak - bo brak efektu....

Następny temat

Dieta do oceny (moja pierwsza dieta)

WHEY premium