SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 252
Witam mam 20 lat ważę 63 kg przy wzroście 180 cm. Niestety moja waga jest trochę za mała więc postanowiłem przytyć :) tak z 10/15 kg.
Codziennie trenuję MMA w godzinach wieczornych czasami od 17 do 22 ( godzina przerwy między 2 treningami) trening trwa od 1,5 do 2 godzin. Przeczytałem pełno tematów na temat diety na masę i ułożyłem swoją dietę i miał bym prośbę żebyście ją ocenili bo jeszcze jestem w tym zielony :) wszelkie pytania proszę zadawać na wszystkie odpowiem. W zapotrzebowaniu brakuje trochę kcal ale obiad mamy troszkę tym nadrobi :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
"Poczytaj sobie o badaniach BIO przyswajalności nabiału, to może zmienisz zdanie na ten temat :)"



jakieś linki ? do tych badań :) bo ja wam mogę dać cały zbiór meta-analiz

Wykłady mnie nie interesują
Artur większość co piszesz, nie mam poparcia, nie tyle co w badaniach, co w biochemii

Polecam poczytać troszkę jak wygląda proces trawienia kazeiny
albo ogólnie białka :)

Owszem nabiał nie jedno ma imię: co innego mleko, co innego kefir, co innego twaróg co inne sery podpuszczkowe

Jeśli chodzi o ten "śluz "
to ta teoria
"wywodzi się ono z XII wieku. O wpływie mleka na produkcję śluzu przekonywał jeden z ówczesnych lekarzy zwany Majmonidesem. Czy powinniśmy ufać jego intuicji? "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. Daj 1 g tłuszczy na kg : oliwa, tłiuste ryby, lniany, orzechy
2. pamiętaj że przy MMA coś trudno się masuje więc musisz być cierpliwy
3. trening siłowy by się przydał
4. urozmaicaj źródła białka : mięsa, jak i węgli : ryż zamieniaj np na kasze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 252
1. Ok ty wyjdzie 63g tłuszczu. Wydaje mi się ze jak będę jadł jakieś orzechy w ciągu dnia i jak będę smażył na oliwie z oliwek to będzie akurat 63g :)
2. co masz na myśli mówiąc długo ? i jak jest to w porównaniu do osób nie trenujących MMA ?? przez rok chyba nie będę czekał na 1 kg :)
3. Jestem w trakcie czytania różnych poradników i tematów na forum i właśnie układam jakiś trening :)
4. o tym wiem raz będzie ryz raz kasza co będzie pod ręką w domu tak naprawdę i ciągle ryżu jeść nie dam rady :) A białko tę będzie różne :) czasami będą kanapki do szkoły z jajkiem itp.


Zmieniony przez - sovvaa w dniu 2015-06-14 23:22:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 195
kontroluj wage co tydzień jeśli nie będzie rosła dodawaj po 300 kcal - 500 kcal tygodniowo ale tak żebyś sie nie zatłuścił. z racji tego że trenujesz mma posiłki najlepiej było by rozłorzyć na 6 posiłków, dlatego że energia rozkłada sie wtedy na cały dzień. z diety bym napewno wykluczył nabiał (ewentualnie 2x w tygodniu w jednym posiłku) , dlatego że nabiał nie jest pełnowartościowym białkiem , nie przyswaja sie w 100% tak jak inne źródła białka, bazował bym głównie na indyku, kurczaku, wołowinie, jajach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nabiał jest jak najbardziej wartościowym źródłem białka, do tego sery podpuszczkowe zawierają dużo wapnia. Oczywiście ktoś nie toleruje laktozy czy kazeiny to nie nie powinien jeść

Ilość posiłku nie masz większego znaczenia jeśli chodzi o "poziom energii"


O to chodzi że budowanie masy przy SW jest trudne dlatego iż takie treningi dają mniejszy bodziec do hipetrofii, wzrostu mięśni w porównaniu do treningu siłowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
trening mma to po prostu kolejna utrata kalorii którą trzeba uwzględnić przy ukladaniu jedzenia, jeśli zależy ci tylko na dodatkowych kg to oczywiscie uzyskasz to z jedzenia natomiast jeśli chcesz mieć dobry skład ciała i proporcje to warto dodać trening siłowy.

nabiał to pradukty mało wartościowe, nie bez przyczyny ludzkie mleko ma inny skład i proporcje kazeiny do serwatki niż mleko krowie które jest bardzo dobre, ale dla cieląt. człowiek nie jest przystosowany do dobrego trawienia krowiej kazeiny zwłaszcza gdy wiele ludzi dzisiaj ma niedokwaszone żołądki co nie ułatwia trawienia.to ze w składzie jest podane xx mg wapnia o niczym nie świadczy, podczas dłogotrwałego trawienia kazeiny a raczej próbie wytwarza sie mnóstwo kwasu do którego zneutralizowania organizm pobiera wapń i paradoksalnie często wapń zawarty w danym produkcie mlecznym nie wystarcza więć organizm sięga po zapas ;) kolejny problem to laktoza , to ze posiadasz enzym który sobie z nia poradzi oznacza tylko tyle ze zdolasz ja rozłożyć na glukoze i galaktoze, glukoze wykorzystasz ale galaktozy organizm do niczego nie potrzebuje czesto odklada np pod skórą

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Artur to za dużo teorii :) Niestety wg badań nabiał jak najbardziej sprzyja kompozycji sylwetki oraz zdrowiu. Po drugie mimo wielu negatywów o których piszesz, nie zauważyłem tego u siebie, ani u swoich podopiecznych, żadnego odkładania tkanki tłuszczowej, czy innych konsekwencji
Owszem wszystkie rozpatrywane jest indywidualnie i nabiał wiadomo, nie może stanowić głównego źródło białka, ale jak najbardziej w jednym posiłku może być. Najbardziej polecam produkty fermentowane oraz sery miękkie, nie będę już pisał u udokumentowanych zaletach ( witamina D, CLA, wapń ( mozzarella ) , bo to wystarczy trochę zagłębić się :)


"wienia kazeiny a raczej próbie wytwarza sie mnóstwo kwasu do którego zneutralizowania organizm pobiera wapń i paradoksalnie często wapń zawarty w danym produkcie mlecznym nie wystarcza więć organizm sięga po zapas" Bardzo ciekawe, mógłbyś wysłać jakieś badanie na ten temat ? bo z tym się jeszcze nie spotkałem
Artur jakby organizm ludzi nie było przystosowany do trawienia kazeiny, to by jej nie trawił :D a to że wolno, nie ma większego znaczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 195
Bio przyswajalnosc nabialu np. Twarogu nie jest w 100% przyswajalna tylko w 50% , dlatego nabial nie jest dobrym źrodlem bialka. Dobrym zrudlem bialka sa jaja ktore przyswajaja sie w 100% tak samo mieso kurczak, wolowina w ponad 90%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
popuri oczywiście że sa badania dot nabiału które sugeruja jego prozdrowotne działania ale sa i takie ktore temu przeczą , polecam obejrzec wykład niemieckiego doktora pt ''pij mleko bedziesz miekki'' dostepny na yt z polskimi napisami, obala mit min witamin, wapnia, białka i laktozy i oczywiscie wszystko poparte badaniami. ja uważam że człowiek na sile poprawia nature, mleko krowie jest dla cieląt, oczywiscie wyrazam tutaj moją opinie na ten temat i wcale nie watpie ze można robić świetne sylwetki spozywajac nabial ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
"Twarogu nie jest w 100% przyswajalna tylko w 50%"
a co z pozostałym 50 % wyparowuje :D ?

"mleko krowie jest dla cielą" zgadza się, ale dla ludzi też jest, bo jakby idąc takim tropem myślenia co jest dobre i zgodne w naturze. To obróbka termiczna potraw ( gotowanie warzyw ) jest nienaturalna bo ządne zwierze nie gotuje :D


"popuri oczywiście że sa badania dot nabiału które sugeruja jego prozdrowotne działania ale sa i takie ktore temu przeczą"

Po to są badania żeby stwierdzić dany aspekt czy właśnie jest tak albo inaczej. No i najważniejsza jest meta-analiza
Chciałbym zobaczyć te badania negatywne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 252
co do waszego tematu na temat białka tak naprawdę nic nie zrozumiałem :) nie mój język :) i nie wiem co mam zmienić w diecie a co jest źle :)

Jeszcze mam pytanie co do treningów, bo zacząłem układać trening i wpadłem na pomysł żeby w mojej filli mma zapisać się na Cross-Fit. Miał bym go 2/3 razy w tygodniu przed treningiem MMA. Co wy na to ?

I co do diety to oprócz zmiany wartości tłuszczy zmienili byście coś jeszcze ? Dziękuję z góry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - pomocy.

Następny temat

Przybrać na wadze bez objadania się?

WHEY premium