SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 266
Witam, rozpoczynam swoją przygode z siłownią (z siłownią styczność miałem ale było to dorywcze bez żadnej diety, planu ćwiczeń). Mam zamiar zabrać się za to pożądnie ułożyłem dietę i proszę o ocenę i sugestie. Proszę mi również doradzić czy zacząć od początku brać odżywki, jeżeli tak to jakie.
Wiek 17lat
Waga 85kg
Wzrost 175cm
A to jest mój plan (posiłki o 10:35, 13:15 są to posiłki z których nie jestem zadowolony ale nie mam zbytniej możliwości zabrania lepszego wariantu)

7:00
Płatki owsiane 100g
Mleko 300ml
Jaja kurze 2szt
B:37g W:83g T:25.5g

10:35
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
Szynka wieprzowa gotowana 50g
Orzechy arachidowe 50g
B:30g W:78g T:34.5g

13:15
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
Szynka wieprzowa gotowana 50g
Słonecznik 30g
B:24g W:77g T:26g

16:00
Kasza gryczana 100g
Pierś z kurczaka 150g
Serek wiejski 200g
B:70g W:81g T:12.5g

18:00- 19:00
Trening

20:00
Ryż brązowy 100g
Tuńczyk 135g
B:43g W:75g T:2.5g

22:00
Twaróg chudy 100g
Oliwa z oliwek 15ml
B:20g W:2g T:14g

Białko 224g 1kg/2.63g
Węglowodany 396g 1kg/4.65g
Tłuszcze 115g 1kg/1.35g

PS. Proszę o Wasze opinie na temat mleka w proszku (odtłuszczonego). Plan treningowy dodam jak skończę.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 266
odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i typ budowy?
Na starcie możesz od razu zmniejszyć białko do ~2g/kg a w zamian podbić węglowodany/tłuszcz
Masz w diecie warzywa i owoce?
Zamiast orzechów arachidowych i słonecznika-daj np. orzechy włoskie i pestki dyni-które będą wartościowszą opcją
Tuńczyk okazyjnie-zazwyczaj umieść w diecie świeże/mrożone ryby
A mleko w proszku-syf-kupa laktozy

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2012-12-09 11:07:21

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Jeżeli na siłowni ćwiczyłeś sporadycznie i bez diety,a stosunek Twojej wagi do wzrostu jest dość duży,to zdaje mi się że jesteś nie co podlany tłuszczem-chyba że bym się mylił to mnie popraw. Proponował bym zrobić najpierw konkretną redukcję a następnie masować z głową:) Ale najpierw jak wyżej,podaj zapotrzebowanie i makro:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 266
Proszę mi powiedzieć jak jest z jedzeniem warzyw i owoców. Czy mogę jeść ile chcę czy musze to ściśle określić, oraz czy zawarte w nich białka węgle i tłuszcze wliczać do moich wyliczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 247 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6289
Wliczaj, wliczaj. To tylko kilka kliknięć na kalkulatorze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
KonradR40
Proszę mi powiedzieć jak jest z jedzeniem warzyw i owoców. Czy mogę jeść ile chcę czy musze to ściśle określić, oraz czy zawarte w nich białka węgle i tłuszcze wliczać do moich wyliczeń.


Jeżeli chodzi o owoce to nie należy ich jeść w nadmiernych ilościach,a raczej ograniczać gdyż zawierają fruktozę(cukier prosty). Warzywa natomiast typu sałata,pomidory,ogórki oraz inne podobne,świeże warzywa nie wliczamy w bilans. W bilans wliczaj natomiast ziemniaki itp:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 266
Proszę mi powiedzieć czy zacząć brać już odżywki czy też nie (nie mówie tu o pochłanianiu tego ogromnymi ilościami). Jeżeli tak to jakie polecacie na początek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Myślę że przy dobrze dobranej i ułożonej diecie odżywki na poziomie początkującym są zbędne:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie i chyba lipomastia

Następny temat

Prośba o Sprawdzenie CPM

WHEY premium