SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - ułóż sam(a)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 645038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72
Dzieki za ten artykuł. Dopiero zaczynam przygodę ze zdrowym odźywianiem i dużo w nich cennych informacji.

Mam jednak poważny problem, jak zapewnić odpowiednią ilość białka w diecie. Jeśli jem tak by zapewnić odpowiednią ilość to przekraczam dzienną normę kalorii. Niestety wszystko co ma dużo białka (jaja, sery, kiełbasa) ma dużo tłuszczy. No może poza kurczakiem, ale ileż można jeść kurczaka. Ciekawi mnie jak sobie z tym radzicie. Co jecie. Jakie produkty polecacie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Tuńczyk - praktycznie zero tłuszczu, ale nie można jeść za często; ser twarogowy chudy - praktycznie zero tłuszczu, pierś kurczaka, indyka - mało tłuszczu...

Dobrze poszukaj .

Aha, jajka są NAJLEPSZE . Kocham jajka. Jem dużo jajek. Czy pisałem już, że jajka są super?
Zawsze możesz oddzielić białka od żółtek i dać mamie do pieczenia, a samo białko nie ma tłuszczy chyba w ogóle...

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2007-11-22 09:20:16

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72
Jajka są faktycznie niezłe. Też uwielbiam. Tylko, że będzie trzeba się pozbywać żółtek (10g tłuszczu).

Na razie licze zawartość białka/tłuszczu/węglowodanów we wszystkim co jem. I musze powiedzieć, że przynajmniej w moim przypadku ograniczenie spożycia tłuszczu nie będzie specjalnym problemem. Ale te węglowodany (pieczywko, makarony). Jak odkryłem że 3 maluteńkie kromeczki ciemnego pieczywa stanowią 50% mojego dziennego zapotrzebowania na węglowodany to się lekko zdziwiłem.

No i apropos tych węglowodanów - z czym przykładowo jecie kurczaka. Zamiast ryżu czy ziemniaków tylko sałatka, czy macie może jakieś inne patenty :) ?

Zmieniony przez - Albertoni w dniu 2007-11-22 13:33:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2298
podłączam sie do pytania: Jakie powinny byc poporcje posiłków w dziennej diecie? coś gdzies czytałem że śniadanie powinno być największe, II posiłek mniejszy... Potrafi ktoś to dokładniej opisać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie wiem trudno jest mi ulozyc diete...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 165 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2738
O masz, a ja przed chwilą jogurt pożarłam

Opis w porządku, na pewno mi trochę pomoże, ale czy mógłby ktoś oprócz opisu 'zakazanych' produktów i sposobu obliczania jakiś tam kalorii opisać, z czego mniej więcej powinien się składać każdy posiłek? Bo nie wiem co jeść na śniadanie, co na obiad itd, a to chyba nie jest obojętne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak mam zapotrzebowanie 2700 Kcal i pozniej obliczam dla siebie Bialko, Wegle i Tluszcz, to kiedy odejmuje to 500Kcal do redukcji
np.
B:752 Kcal
W:564 Kcal
T:1382 Kcal

i teraz chce diete ulozy na redukcje wiec odejmuje od czego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 786
Właśnie, martwią mnie te jogurty.. to już nawet raz dziennie nie można sobie wlac 500 ml do płatków na śniadanie? :D

Wg ankiety na stronie OLIMPu wyszło mi, że moje śniadanie powinno miec 1200+ kcal :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Archlocke oczywiście że możesz sobie pozwolić na jogurt (oczywiście naturalny)
kluczową rolę w osiągnięciu danego celu odgrywa cała dieta
nie natomiast jeden jej składnik

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Bubal jeśli Twoje zapotrzeboanie wynosi 2700 tood tej liczby odejmujesz 500kcal
następnie przyjmujesz odpowiednią ilośc poszczegolnych skladnikow, przykladowo
bialka: 2-2,5g na kilogram masy ciala
tłuszczy:1-1,5g na kmc
reszte zapotrzeboania z węglowodanow
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-12-19 15:06:20

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka piersiowa

Następny temat

10_wskazówek żywieniowych

WHEY premium