SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, treningi brak efektów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 150
Witam, co poleca Pan/ Pani robić w mojej sytuacji. Minęły juz prawie 2 miesiące a ja schudłam tylko 1kg. Ćwiczę 3-4 w tyg z planem treningowym z dietą od specjalisty trzymam się tego a pomimo to efekty mizerne.Tracę siły...Ostatnio w badaniach wyszła mi niedoczynność tarczycy czy może mieć to jakiś wpływ? Tak sie staram i na nic to wszystko :( (19 lat, 168, 60kg)


Zmieniony przez - niki092 w dniu 2016-07-31 18:07:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699780
Witam,
czy lekarz wdrożył jakieś leki na niedoczynność tarczycy?
Podaj informacje o sobie - wypełnij ankietę:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Wstaw również swoją dietę oraz rozpisz trening.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 150
Jeszcze nie byłam z tym u lekarza wybieram się na ponowne badania krwi ponieważ czasami jeden wynik może być mylny
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699780
No to zdecydowanie błąd. Proponuje zacząć właśnie od porządków zdrowotnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 150
Czy dieta w przypadku niedoczynności tarczycy zmienia się? Czy wgl jestem w stanie schudnąć? Zastanawia mnie też jedna rzecz. Rok temu byłam na diecie wymyślonej przeze mnie schudłam drastycznie, a po pewnym czasie pojawił się efekt jojo. Od tego czasu grubłam/chudłam na przemian az do czerwca gdzie postawiłam na zbilansowana diete i treningi siłowe. Czy te moje eksperymenty też mogą mieć wpływ na pozbycie się tkanki tłuszczowej?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Co do tarczycy to fakt ze przy problemach z tarczyca jest bardzo ciezko przytyc lub tracic wage. Moja mama od wielu wielu lat ma problemy z tarczyca , nie jadła a tyła i tyła .Ma HASIMOTO czy jakos tak i to jeszcze takie wredne ze bardzo ciezko unormowac lekami. Udała się do polecanej i sprawdzonej dietetyczki , wykupiła diete za 400 zł z opieka i badaniami i od 3 miesiecy stosuje ta diete i jest w niebo wzieta bo stracila na wadze 7kg i czuje sie duzo duzo lepiej . Z tego co pamietam to ta dietetyczka całkowicie ukladala diete pod dany przypadek mamy i mowila ze zwykle diety i makro w przypadku problemów z tarczyca sie nie sprawdzaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9054 Napisanych postów 82737 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699780
Jeżeli choroba tarczycy jest prawidłowo zdiagnozowana i zlecono odpowiednie leki to dieta bardzo nie odbiega od normalnej zbilansowanej. Przy niedoczynności niewskazane jest stosowanie wszelkich głodówek oraz diet nisko węglowodanowych .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2016-07-31 18:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Witaj,
Przy hasimoto może odbiegać , gdyż są nie tolerancje pokarmowe . Jeśli z kolei masz chorą tarczycę to lepiej udać się do specjalisty .
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
niki092
Czy dieta w przypadku niedoczynności tarczycy zmienia się? Czy wgl jestem w stanie schudnąć? Zastanawia mnie też jedna rzecz. Rok temu byłam na diecie wymyślonej przeze mnie schudłam drastycznie, a po pewnym czasie pojawił się efekt jojo. Od tego czasu grubłam/chudłam na przemian az do czerwca gdzie postawiłam na zbilansowana diete i treningi siłowe. Czy te moje eksperymenty też mogą mieć wpływ na pozbycie się tkanki tłuszczowej?


Drastyczne chudnięcie i eksperymenty mogły spowodowac problemy z tarczycą, niestety, taka prawda.

Obcinałaś węglowodany w tej głodówce?

Miesiączkujesz prawidłowo, czy to też się zawaliło?

Twoja waga jest prawidłowa, wiec wcale niekoniecznie musisz chudnąć, moze trzeba trochę mięsni dobudować.

Przy prawidłowej wadze nie chudnie się tak szybko, jak przy otyłości, wiec ten kilogram, to wcale nie musi być zły wynik.

Ale tak jak przedmówcy pisali, lekarz przede wszystkim, a potem ewentualna dieta dopasowana do stanu zdrowia.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 150
Tak, obcinałam wtedy węglowodany i tłuszcze (w tym przypadku do minimum). Nie miałam miesiączki przez pół roku dopiero gdy zaczęłam tyć pojawiła się po jakimś czasie. Waga jest prawidłowa, ale niestety bardzo dużo tłuszczu odłożyło mi się na brzuchu i nie mogę się z tym uporać mimo stosowania diety i ćwiczeń. Dziś zrobiłam ponowne badania krwi i czekam na wyniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
W tej sytuacji, to bym bardzo ostrożnie podchodziła do redukcji, skoro poprzednia odbiła się tak niekorzystnie na zdrowiu. Nie można lekceważyć zaniku miesiączkowania, bo to bardzo poważny sygnał o nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu. I tu priorytetem powinno być zdrowie, a nie chudnięcie. Jak będziesz miała te wyniki, to je tu wrzuć, ja ekspertem od tarczycy nie jestem, ale jest tu np. blue, która się na tym zna, pewnie coś podpowie. Od razu trzeba powiedzieć, że nie możesz ciąć kcal drastycznie, ani ww, min. to 150 g, a tłuszcze min. 60 z naciskiem na zwierzęce - tłuste mięsa, jajka, masło, olej kokosowy.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-08-01 11:02:39

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja ciąg dalszy

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium