SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Sniezka gubi brzuszek

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
Hej , witajcie,

Potrzebuje waszej pomocy.
Cwicze na silowni od 4 lat.
Moj początkowy sukces to utrata 30 kg w ciągu roku, glownie MŻ i wysilek na silowni, sporadycznie bieganie w terenie .
Potem zaczelam wchodzic na roznego rodzaju diety low carbs i bylo ok.
Najnizsza waga jaka osiagnelam to 58 kg, cm nie pamietam, lecz jestem typowym jabłkiem i brzuszek mam zawsze .
Dwa lata temu wyjechalam do Niemiec . Pracowalam długo i ciezko i przez nieregularne jedzenie, stres i przemeczenie wyladowalam w szpitalu.
Mialam kolano i gastro ale nic nie znalezli oprocz IBS w formie biegunkowej.
Teraz czekam na druga kolano, tym razem tutaj w PL.
A wiec mam IBS. Kazda dieta jaka zaczynalam po kilku tygodniach konczyla sie fiaskiem, bo dostawałam takich silnych bóli żołądka oraz biegunek, że bałam sie wyjść z domu.
Do tej pory moja diete skupia się na metodzie prób i błędów- jak zareaguje mój organizm.
Potrzebuje pomocy z dietą, treningiem, skladnikami makro oraz proszę, niech ktos doswiadczony wezmie mnie pod skrzydła.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: KrolewnaSniezka
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 3 lata ( podczas pobytu w DE nie mialam dostepu do silowni - tylko bieganie i Ewka w chacie )

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 66,4 kg
WZROST: 160 cm
OBWÓD RAMIENIA: 28 cm
OBWÓD ŁYDKI: 35 cm
OBWÓD UDA: 53 cm
OBWÓD BIODER: 90 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 84 cm
OBWÓD TALI 73 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 82 cm cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Redukcja tkanki tluczowej z okolic brzucha, ujedrnienie ciala

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Zespol Jelita Drazliwego forma biegunkowa
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: BRAK
ALERGIE: Uwazam z laktoza
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? TAK
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? NIE
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? TAK, DUSPATALIN RETARD ( IBS )

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
MŻ, ogolnie uwazam z jedzeniem

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
obecnie tyje, lecz moja dieta nie jest dobrze dopasowana .

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

Trening obwodowy :

1. Przysiady ze sztangą x12
2. Wyciskanie hantli na skosie x15
3. Martwy ciąg na prostych nogach x12
4. Wyciskanie hantli siedząc (Na barki) x15
5. Wiosłowanie sztangą x15
6. Skok na podest x15
7. Wznosy sztangielek na boki x15
8. Uginanie ramion ze sztangą łamaną (biceps) x12
9. Prostowanie ramion z linką na wyciągu (triceps) x12

BRZUCH: Brzuch robie na sam koniec 3 serie ćwiczeń
1. Wznosy nóg leżąc 3x15
2. Świeca 3x15
3. Plank 1x60 sek.
4. Brzuszki na piłce 3x15
5. Plank 1x60

Potem cardio na orbitreku 20-30 min.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
w wynikach nie ma nic mocno niepokojącego

Hdl dość niskie 0 dbaj o dobre źródła tłuszczy - oliwa, awokado, orzechy, tluste ryby, jajka

wolne hormony
FT4 16.67% [ wynik 0.83, norma (0.7 - 1.48)]

FT3 54.50% [ wynik 2.8, norma (1.71 - 3.71)]

ft4 troche za niskie
ale powinnas raczej czuć się ok patrząc po ft3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Witaj, prowadzenia jako tako się nie podejmę, bo to jednak bardziej skomplikowany problem, którym powinien się zająć dietetyk kliniczny. W każdym razie oczyściłabym dietę z tego co z reguły nikomu nie służy a więc kupne szynki, zwykle naszpikowane różnymi dodatkami, produkty pszeniczne i może spróbowała wykluczyć na jakiś czas płatki owsiane na rzecz ryżu, kaszy jaglanej żeby sprawdzić czy nie będzie tu jakiejś poprawy. Robiłaś kiedyś testy na nietolerancje pokarmowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
Witaj,tak robiłam i żadnych nie mam nietolerancji. Jednak mimo wszystko uważam z laktoza. Robione miałam też badania pod kątem celiaki i nie mam alergii na zboża. Mało tego czuje się wyśmienicie jak jem biały chleb.te bardzo naszpikowane błonnikiem rzeczy mi szkodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
eveline
Witaj, prowadzenia jako tako się nie podejmę, bo to jednak bardziej skomplikowany problem, którym powinien się zająć dietetyk kliniczny. W każdym razie oczyściłabym dietę z tego co z reguły nikomu nie służy a więc kupne szynki, zwykle naszpikowane różnymi dodatkami, produkty pszeniczne i może spróbowała wykluczyć na jakiś czas płatki owsiane na rzecz ryżu, kaszy jaglanej żeby sprawdzić czy nie będzie tu jakiejś poprawy. Robiłaś kiedyś testy na nietolerancje pokarmowe?



Może.chociaz spróbujemy jakoś mnie ' naprawić? '
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
Jeśli chodzi o lekarzy którzy mnie co jakoś czas badają. Każdy ma ta sama gadka dieta bezmleczna, ubogooresztkowa. Mam swoje zdjęcia lecz z telefonu mają za duża wielkość.w domu je zmniejsze
...
Napisał(a)
Usunięty przez eveline za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
pomoze ktos ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
IBS to dziś się stał taki wór do którego wrzuca się wszystkie schorzenia które dają podobne efekty końcowe. lekarze nie bardzo wiedzą co z tym robić - ja tym bardziej nie mam pojęcia. Eveline Ci już napisała - zacznij od wywalenia wszystkiego co mocno przetworzone. A co do treningu to Twoja obwodówka jest ok. Kwestia czy nie za dług już ćwiczysz w ten sam sposób i nie trzeba by było poszukać innych bodźców.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
nightingal
IBS to dziś się stał taki wór do którego wrzuca się wszystkie schorzenia które dają podobne efekty końcowe. lekarze nie bardzo wiedzą co z tym robić - ja tym bardziej nie mam pojęcia. Eveline Ci już napisała - zacznij od wywalenia wszystkiego co mocno przetworzone. A co do treningu to Twoja obwodówka jest ok. Kwestia czy nie za dług już ćwiczysz w ten sam sposób i nie trzeba by było poszukać innych bodźców.


Dokladnie tak samo uwazam jesli chodzi o IBS.
Trening zaczelam robic wraz z polowa sierpnia a wiec jeszcze jest ok. W polowie wrzesnia go zmienie.
Jesli chodzi o szynke to zastapie to piersia z kurczaka taka z piekarnika.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Śnieżka sama mam IBS (wczoraj potwierdzona diagnoza po tym jak sama sobie zdiagnozowałam ponad rok temu). Generalnie lekarstwa nie ma i jedyna opcja to dieta. Dodatkowo utrudnienie jest takie, że każdy reaguje indywidualnie na różne produkty więc musisz się obserwować i eliminować produkty, na które źle reagujesz. "Ułatwienie" masz takie, że postać biegunkowa ma swoje zalecenia konkretne i od tego powinnaś wyjść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 433 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
paula.cw
"Ułatwienie" masz takie, że postać biegunkowa ma swoje zalecenia konkretne i od tego powinnaś wyjść.


No niby ma, to fakt.
Najlepiej sie czuje na białym pieczywie i na diecie ubogobłonnikowej.
Póki co zaobserowowalam ze orzechy ziemne mi szkodzą i pomidory ze skórką, a wiec pomidory parze i dopiero potem dodaje do spagetti ( sos robie sama ) .
Co sadzicie o poziomie makro ?
Jakich proporcji powinnam sie trzymac ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miesiączka

Następny temat

Zanik miesiączki, przysadka, co robić?

WHEY premium