SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT MrSoon- Powoli do celu.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Witam wszystkich,postanowiłem założyć dziennik treningowy. Będę w nim opisywał wszystko co możliwe. Głównym celem tego dziennika jest zapisanie w czasie tego co robiłem by mieć pewne rozeznanie gdyż ćwiczę już jakiś okres a wszystko mam w głowie na podstawie „mniej więcej wtedy było to tak”. Chciałbym również podzielić się własną opinią na temat odżywek które będę zażywał jak i sprzętu którego używam. Liczę na różne rady ze strony innych które mogą okazać się bardzo pomocne. W końcu nie każdy jest idealny i może się w niektórych kwestiach mylić a takie dzienniki pozwalają takim błędom zapobiegać. W miarę będę starał się tez wyliczać ceny posiłków by zdobyć pewne rozeznanie ile wydaje na jedzenie miesięcznie/dziennie jak i może dzięki innym użytkownikom znalezienie tańszych odpowiedników..pieniądze przecież z nieba nie spadają..niestety.Jednym słowem będę starał się pisać o wszystkim co wpadnie mi do głowy a może być korzystne dla mnie jak i dla innych.

Coś o sobie: Nazywam się Mateusz. Mam 18lat. Chodzę do szkoły średniej. W tym roku klasa maturalna.Wzrost coś koło 178cm. Waga około 72kg dawno się nie ważyłem ( waga się popsuła, trzeba będzie niedługo kupić nową)

Aktualna Dieta:
1 posiłek: Makaron durum 100g, ryba mintaj około 100g.
2 posiłek: Chleb żytni około 250g, kurczak gotowany 150g, pestki dyni 50g + sałata/papryka
Przedtreningowy: ryż 100g, kurczak 400g, +warzywa,pestki dyni 50g
Potreningowy: ryż 100g, kurczak 400g, + warzywa,pestki dyni 25g

Rozkład na cały dzień: 3 168kcal. 330g Ww. 235g B. 100g T

Posiłki staram się zmieniać co jakiś czas by nie jeść ciągle tego samego i dostarczyć inne „wartości odżywcze” tak wygląda moja dieta standardowo ale ogólnie korzystam z takich produktów: kurczak,ryż ,ryby,pestki dyni,jajka,płatki owsiane,makaron,chleb żytni (Chleb piekę sobie sam na zakwasie z mąki żytniej typ 2000),ziemniaki.

Trening:
Przygoda ze sportem zaczęła się jakieś 2 lata temu. Pierw była to tylko siłownia i jakieś tam bieganie. Później poszedłem dodatkowo na sekcje mma zastępując bieganie. Sekcja była w sumie marna więc po pewnym czasie poszedłem do innej cały czas chodząc na siłownie. Przez wakacje miałem przerwę od treningów sportów walki jedynie chodziłem na siłownie. Od 1 października tego roku moim priorytem stały się sporty walki więc od tego momentu rzuciłem siłownie. Aktualnie trenuję 5 razy w tygodniu. Sekcja niby jest mma ale większy nacisk jest kładziony na stójkę można powiedzieć, że jest to sekcja muay thai z dodatkami. Rozkład tygodnia wygląda mniej więcej tak: Poniedziałek- Zapasy, Wtorek- Muay Thai, Środa- Muay thai, Czwartek-BJJ, Piątek-Muay Thai. W dzienniku będę w pewnym stopniu opisywał to co robimy na treningach.

Aktualna suplementacja:
Olimp - Vita-Min Multiple Sport (Vita-plex+chela-min)
Olimp – Amok
ActivLab – IsoActive
SFD - SFD PURE BCAA PLUS
SFD - SFD Pure creatine

Dni treningowe: Rano: vita-plex 1 tab, chela-min 1 tab, Przed treningiem: amok 1 tab, pure bcaa 10g, kreatyna 4 tab
Podczas treningu:isoActive(izotonik) 31g,
Po treningu: kreatyna 4 tab, pure bcaa 10g,
Dni nietreningowe:Rano: vita-plex 1 tab, chela-min 1 tab, pure bcaa 10g, kreatyna 4 tab
Południe:kreatna 4 tab

Cel: Moim celem jest jak najlepsza forma czyli jak najlepsza technika i masakryczna wytrzymałość. Jednym słowem startowanie w zawodach z jak najlepszym wynikiem. Aktualnie byłem na 1 zawodach w moim 1 klubie którym byłem. Pojechałem na nie po 1-2 miesiącach treningu bez żadnego przygotowania.Zero sparingów, zero treningów na wytrzymałość kompletnie nic. W sumie dowiedziałem się o nich z dnia na dzień. Potraktowałem to jako pozbycie się stresu który towarzyszy zawsze przy 1 walce.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
To burpee się nazywa z tego co się nie myle. Ogólnie pewnie chodzi ci o szpagat? Największa rolę odgrywa tu rozłożenie nóg i opuszczanie się. Np opuścić się mogę nisko praktycznie, że niedługo już będe siadal na tyłku a w wypadku normalnego rozstawienia nóg nie ma bata bym usiadł. Techniczne ćwiczenie w pewnym sensie. Najlepiej rozciągac i czekac w koncu na efekty. Póki co rozciągam się dynamicznie i statycznie. rozciagania izometrycznego chce poki co unikac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Dzień 11.11.2012r

Trening
Dzisiaj niedziela dzień odpoczynku więc nie mam co opisywać.

Dieta:


Śniadanie: makaron durum 100g+ mintaj 100g
2 posiłek:Ryż biały długoziarnisty 100g + kurczak udko 400g+ mieszanka chińska 150g + 50g pestek dyni.
3 posiłek:Ryż brązowy długoziarnisty 100g + kurczak udko 300g+ mieszanka chińska 100g + 50g pestek dyni.
4 posiłek:Ryż biały długoziarnisty 100g + kurczak udko 100g+ mieszanka chińska 100g + 25g pestek dyni + 2 białka średniego jajka.
Cena posiłków: 2,15 + 4,87 + 4,07 + 2,17= 13,26zł

Suplementacja
Rano: vita-plex 1 tab, chela-min 1 tab, pure bcaa 10g, kreatyna 4 tab
Południe: kreatna 4 tab

Zdjęcie suplementów


Wnioski po 1 tygodniu przyjmowania suplementów
Amok Dobrze pobudza. Głównie pobudzenie czuć podczas treningów. Nie ma po nim problemów z zasypianiem mimo, że przyjmuję go w godzinach wieczornych. Bardzo dobrze się po nim trenuje. Ocena ogólna: 5/5
SFD pure bcaa plus strasznie się pieni ( po około 15 minutach piania znika i można spokojnie wypić).smak oceniłbym na 3/5 nie jest zbyt dobry ale można się przyzwyczaić. Ogólnie czuje się lepiej po nich. Przyjmuję też inne suplementy więc ciężko ocenić ale można powiedzieć, że czuje się zregenerowany. Ogólna ocena: 4/5
SFD pure creatine przyjmuje je bardziej pod kątem wytrzymałości więc o pompie ciężko mówić. Ocena ogólna: Póki co się wstrzymam
ActivLab – IsoActive Smak bardzo dobry dałbym 4/5 trochę za słodki. Podczas treningu gdy to wypiję czuje jakby powrót sił. Ogólnie lepiej się na tym ćwiczy niż na samej wodzie. Ocena ogólna 4/5



Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2012-11-11 23:41:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
fajnie że ludzie zakładają dzienniki ale może warto było przemyśleć dział?bo ogólnie zapasy i bjj to tutaj trochę nie bardzo.w dziale mma bardziej by ten dziennik się sprawdził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
no ale jak głównie jest to MT a reszta to dodatek, to w sumie myślę, że będzie pasować do uderzanych : > trzeba rozwijać nasz dział dziennik zapowaida się spoko - widzę micha trzymana odpowiednio, suple są i dobre podejście. powodzenia

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Będę zaglądał fajnie się zapowiada :) pozdro i powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Większość czasu spędziłem na uderzanych "sztukach walki". Klub gdy poszedłem do niego był tylko muay thai rozwijał się w kierunku mma ale to dalej jest muay thai tylko, że z dodatkami. Po prostu jeśli ktoś chce startuje w zawodach muay thai a jeśli ktoś chce może startować w mma. Pierwszy klub w którym byłem tez niby był mma ale głównie ćwiczyłem tam boks. Można powiedzieć, że bjj i zapasy to są tylko takie dodatki. Osobiście chciałbym startować i w muay thai jak i mma. Założyłem ten dziennik w uderzanych bo bardziej jestem przekonany do uderzeń a zapasy i bjj traktuje jako takie dodatki.. po prostu warto znać i inne dziedziny. Zawsze może się to przydać. Większe pojęcie zdecydowanie mam w uderzeniach niż w obaleniach i dźwigniach w sumie jak i reszta sekcji. Jeśli ktoś nie chce chodzić na zapasy czy bjj po prostu nie chodzi. Priorytetem w klubie jest muay thai.
Będę starał się go uzupełniać aktualnie i dzielić się informacjami o wszystkim co wpadnie mi do głowy i może być przydatne również dla innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Bede zagladac.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Spoko dziennik też będę śledził, powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Trening
Rozgrzewka. (bieganie wymachy itp. Głównie wszystko w biegu)
Części akrobatyczne (przewroty, stanie na rękach jak i chodzenie,stanie na głowie, karuzela itp)
Lekka siłówka 30 pompek, 30brzuszków,30 unoszeń ramion do góry ( zapomniałęm jak dokładnie się to ćwiczenie nazywa ^^) 20 skrętów w boki, 10 scyzoryków.
Technika: przygotowanie do ataku. Różne zbicia i tak zwana przeprowadzka.
Lekki trening szybkościowy: różne wariaty 3x3 3 serie po 3 powtórzenia jak najszybciej. (pompki,zejścia do nogi,wybicia bioder,brzuszki,scyzoryki itp) ogólnie było takich obwodów łącznie z 12. Odpoczynek bardzo krótki 10-20sekund.
Na końcu rozciąganie.
W sumie dziś był lekki trening.

Dieta

1posiłek: makaron durum 100g+ mintaj około 100g + 2 białka jajka
2posiłek: płatki owsiane 100g + 2 jajka średnie + 2 białka jajka,pestki dyni 50g
3 posiłek: ryż biały długoziarnisty 110g, warzywa orientalne 150g (hortex), pestki dyni 50g, kurczak udko 500g
4 posiłek: ryż biały długoziarnisty 100g, warzywa chińskie (mrożone biedronka), pestki dyni 25g, kurczak udko 300g
Cena posiłków: 2,15zl + 1,90zł (jajka dostałem za darmo, prosto ze wsi to wliczam tylko cenę płatków)+ 6,24zł+ 3,47zł= 13,76zł

Suplemetancja
Rano: vita-plex 1 tab, chela-min 1 tab, Przed treningiem: amok 1 tab, pure bcaa 10g, kreatyna 4 tab
Podczas treningu: isoActive(izotonik) 31g,
Po treningu: kreatyna 4 tab, pure bcaa 10g,

Opinie o suplementach
Zapomniałem dodać pakiet odżywek kosztował mnie dokładnie 154zł.

Poniżej zamieszczam fotkę jak wygląda po rozpuszczenia sfd pure bcaa plus. Co do smaku cherry mogę zarzucić jedno: słabiej się rozpuszcza..strasznie czuć proch. W lemon wszystko rozpuszczało się elegancko.Piany jak widać jest bardzo dużo. Z zegarkiem w ręku znika mi po 13-15minutach.



Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2012-11-12 23:01:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
ja przy rozpuszczaniu bcaa nigdy nie miałem piany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
A jakie zażywałeś?. Myślałem nad tabletkami ale to chyba droższy biznes.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę + kickboxing

Następny temat

Ogólnorozwojowość

WHEY premium