SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT MrSoon- Powoli do celu.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38694
Moze to dlatego ze na zmeczeniu jedziesz albo ciagniesz zbyt wiele rzeczy na raz?
'mizernie mi to wszystko idzie' i 'caloksztalt wydaje mi sie mizerny' nie sa miarodajnymi stwierdzeniami - moze po prostu masz chandre ze zmeczenia?
Co innego stwierdzenia jak 'moja obrona przed ciosami jest ch.ujowa' albo 'ruszam sie jak mucha w smole' wzglednie 'nie aplikuje w sparingach kombinacji ktorych ucze sie na treningu' czy 'opada mi reka przy prawym prostym'.
Moze jednak zrob sobie pare dni przerwy od treningow, wyluzuj sie, nie mysl o nich, idz na d***** czy piwo z kumplami a potem, ze swiezym nastawieniem pomysl co bys chcial zmienic zeby wiecej satysfakcji czerpac z treningow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
20.03.2013r
Trening
Trening mt- rozgrzewka głównie w miejscu- pajacyki itp
Trening uniku przed wysokim kopnięciem. (odchylenie)
Walka z cieniem: 3x2 minuty.
Technika( klicz): chodzenie w klinczu
Lekkie rozciąganie nóg.
Kolano proste w klinczu.
Wejście w klincz z dystansu i kolano proste ( chwyt ręka za głowę.. drugą ręka za bark albo za rękę przeciwnika)
To samo tylko po tej akcji odstawiamy nogę i znów kolano tylko łapiemy teraz za kark/głowę. ( takie przejście w klincz)
Kolano proste z przekroku i znów obłapanie i kolejne kolano.
Walka z cieniem: 2x 2minuty.
Rozciąganie.

W międzyczasie treningu były biegi bokserskie..wyskoki kolan do klatki i takie tam.

Dieta:
1posiłek: makaron durum 80g, jogurt naturalny 180g, orzechy włoskie 25g,
2posiłek: ryż brązowy długoziarnisty 200g, kurczak udko gotowane 300g, orzechy włoskie 50g, pomidor, liście sałaty.
3 posiłek: dwa talerze rosołu, kurczak udko gotowane 200g, orzechy włoskie 25g, makaron durum 180g,
4posiłek: kasza gryczana prażona 45g, pierś z kurczaka smażona 120g, orzechy włoskie 25g, brokuły 100g,
W ciągu dnia- pomarańcza,
Cena posiłków: ??
Suplemetancja
Rano: witaminy body-max plus 1tab, żeń-szeń 1tab, omega 3 olimp- 1tab , neo mag sport 1tab,
przed treningiem- beta alanina + kreta activlabu 10g,
po treningu:carbo sfd leucine 40g, bcaa hitec 10g,


Jaka tam przerwa. ściągam właśnie walki bokserskie do przeanalizowania.. fakt, że my tu trenujemy mma/muay thai a to jest o wiele łatwiejsza forma walki w porównaniu do czystego boksu ale tak czy siak wypadałoby reprezentować i w tym jakiś poziom. Oglądam głownie mma.. boks mało kiedy więc warto trochę obejrzeć tego i owego i przeanalizować to wszystko.. wcielić w życie. Jutro oglądając i analizując walki się odprężę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 692 Wiek 118 dni Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20578
nadal nie masz sparingów ? o0

I jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być, nie szukaj winy w innych. Tak robią tchórze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Są już.. ale to takie lekkie bardziej ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
21.03.2013r
Trening
Trening mt.
To samo co wczoraj praktycznie. Podczas treningu: 15pompek,15 przysiadów i wyskoków (nogi do siebie), 15 brzuszków, 15 uniesień rąk do góry jak leżymy (zapomniałem jak się to nazywa. Parę serii takich było.
Pod koniec potarczowaliśmy trochę kombinacje kolan prostych. Czyli dojście do klinczu.. z kroku kolano.. kolana w klinczu. przeskoki i kolano.
Rozciąganie

Dieta:
1posiłek: makaron durum 150g, jajecznica z 4 jajek, orzechy włoskie 25g, pomidor.
2posiłek: ryż brązowy długoziarnisty 150g, kurczak udko pieczone 300g, orzechy włoskie 15g, brokuły mrożone 100g,
3 posiłek: kasza gryczana prażona 150g, kurczak udko pieczone 300g, oliwa z oliwek 50g, brokuły mrożone 100g,
4posiłek: kasza gryczana prażona 40g, pierś z kurczaka 120g, oliwa z oliwek 25g, brokuły mrożone 50g,
W ciągu dnia- )
Cena posiłków: ??
Suplemetancja
Rano: witaminy body-max plus 1tab, żeń-szeń 1tab, omega 3 olimp- 1tab , neo mag sport 1tab,
przed treningiem- beta alanina + kreta activlabu 10g,
po treningu:carbo sfd leucine 40g, bcaa hitec 10g,

Musze małe zmiany w diecie wprowadzić. Tak jak patrze to w sumie niepotrzebnie kupiłem tylko te bcaa ;) Jednak nie ma sensu tego kupować. Samopoczucie dziś dobre. Jednak to zmęczenie było spowodowane jakimś lekkim przeziębieniem bo tak się czułem.. Dziś trening i tak nie mam więc póki co z weekendem mam 3 dni wolno to będzie dobry odpoczynek. W między czasie rozpisze sobie plan rozciągania i dodatkowych ćwiczeń typu brzuszki,kark itd ;) Zastanawiam się tylko co byłoby tu dobre na brzuszek :D


Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2013-03-22 13:52:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Aktaulnie mam przerwę od treningów i prowadze pół diete. Od jutra wracam do diety a do treningów od nowego tygodnia. rozpisuje sobie własnie nowa dietę i dodatkowy plan na poszczególne partie + rozciaganie. bede to robil przed treningiem sekcji albo po treningu to sie jeszcze zobaczy ale takie dodatki na pewno pomoga ;) Musze sie zregenerowac i odpoczac od tego wszystkiego praktycznie dzien w dzien trenowalem.. od poczatku sezonu.. pomijajac to ze w wakacje i przed tez trenowalem bez zadnych przerw..praktycznie codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45900
najlepiej nie robić treningu przed treningiem,chyba że rano a potem wieczorem dopiero trening na sekcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
tak wiem o tym,że trening przed treningiem to zły pomysł.. ale to głównie jest brzuszek i takie tam pierdoły więc tak bardzo to nie koliduje ze sobą ale w pewnym sensie może to przeszkadzać.. o tym żeby robić rano całkowicie zapomniałem :P po treningu najlepiej robiłbym to wszystko ale i tak późno kończę a musze jeszcze zjesc itd itd i się wyspać do szkoły więc byłoby z tym ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21543
Geng a dlaczego nie jest to dobre rozwiazanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Po dłuższej nieobecności w dzienniku powracam do niego już na poważnie. ćwiczyć to ćwiczyłem i nie ( większość ćwiczyłem) .. dieta była i nie ale od tygodnia wszystko już ogarnięte( 3 tygodnie albo miesiąc był bez diety).
Mój aktualny plan treningowy w tygodniu będzie wyglądał tak:
Poniedziałek: Rano- skakanka + rozciąganie dynamiczne wieczorem zapasy
Wtorek: Rano- skakanka + rozciąganie dynamiczne wieczorem muay thai
Środa: Rano- bieganie (15-20min) + rozciąganie dynamiczne wieczorem siłownia + rozciąganie statyczne.
Czwartek: Rano- skakanka + rozciąganie dynamiczne + wieczorem muay thai
Piątek: Rano- bieganie + rozciąganie dynamiczne + wieczorem siłownia + rozciąganie statyczne.
Sobota: Rano- skakanka + rozciąganie dynamiczne.
Niedziela: Rano- bieganie + rozciąganie dynamiczne wieczorem rozciąganie statyczne.

Plan który będę wykonywał na siłowni:
A
Podrzut jednorącz 5s x 4-6powt, 80-90%CM
Przysiady ze sztangą na barkach 5s x 4-8powt, 75-85%CM
Wyciskanie sztangielkami leżąc 5 x 6-8 powt., 80-90% CM
Wiosłowanie sztangą 5s x 4-8powt 80-90% CM

B
Zarzut siłowy 3-6 x 3-6 powt, 80-90% CM
MC 5s x 4-6powt 80-90%CM
Podciąganie podchwytem lub chwytem neutralnym 3-5 x 4-8 powt, 80-90% CM
Pompki na poręczach 3 x 4-6 powt, 80-90% CM

Rozciąganie dynamiczne:
Wykrok nogą ugięta w kolanie 3x 20sekund. (poduszka stopy,krawędź, cała stopa) razem 9 serii na nogę wychodzi.
10 przysiadów
skłony w bok
lekki rozkrok ręce na podłogę nogami ciągniemy w jedną stronę rękami w drugą nogami.
motylek chyba tak się to nazywa. 3x 20sekund.
20 przysiadów
20 wymachów nogą w bok
3x 20 wymachów nogą w przód.
20 wymachów nogą w bok.
Siadam na podłodze rozkrok maksymalny. Dociągam do jednej nogi ręce potem do drugiej. 3x 20sekund.
Nogi razem i dociągam do nich ręce i klatkę do kolan. 3x 20sekund.
Rozluźnienie.(krążenia biąder,kolan itd).

Rozciąganie statyczne: Zacznę od doboru 5 ćwiczeń. 3serie po 20 sekund . Póki co myślę nad ich doborem. Z tygodnia na tydzień będę zwiększał co 5 sekund.

Skakanka aktualnie 3/4rundy po 3 minuty. Z czasem będę zwiększał to jakby forma rozgrzewki.
Bieganie: zacznę od 15-20minut i aktualnie będę tak biegał (forma rozgrzania) poza tym nie mam butów i od długich biegów strasznie mnie bolą łydki potem.. jakbym jakiś uraz miał ( to nie są zakwasy) niestety na buty aktualnie mnie nie stać więc muszę biegać w jakiś tanich trampkach. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić będę bardzo wdzięczny.

Poświęciłem trochę czasu w tym wolnym na maksy na siłowni: Martwy ciąg 107,5kg 4 razy ( zabrakło ciężaru) wyciskanie na ławce poziomej sztangi 65kg, Przysiad: 90kg. Wszystko w jednym dniu więc mogło się na siebie nałożyć.
Aktualna waga: 73,1kg ( co dwa tygodnie będę się ważył)
Aktualna suplementacja: kozieradka/ czarnuszka (na zmianę)15-20g, tribu stallion activlaba 3tabsy dziennie, żeń-szeń koreański colfarm 2tabsy dziennie, zielona herbata olimpu 2 tabsy dziennie. NeoMagSport ( tabletki rozpuszczalne) 1x dziennie.
Aktualna dieta na najbliższy czas:
1posiłek:
Makaron durum 150g, 3 jajka, pestki dyni 40g + pomidor/pieczarki.
2 posiłek:
Ćwiartka kurczaka (200-100g) ryż brązowy 150g, oliwa z oliwek 50g, brokuły/ inne warzywa mrożone 100g
3 posiłek: Przedtreningowy
ćwiartka kurczaka (200-100g), ryż brązowy 200g, warzywa mrożone lub inne 100g, orzechy włoskie 40g
4 posiłek: potreningowy.
wołowina 100g lub inne mięso, ryż biały 60g, warzywka 100g,
Kcal: 3489 + 200-300 około z jogurtu. B:139, T:143 WW: 410
W ciągu dnia idzie jogurt pitny owocowy (200-400g) niestety to są same cukry nie zawiera zbyt zdrowych dodatków w siebie ale kozieradka jest okropna więc jestem zmuszony to jeść ale raczej nie umrę od tego przecież. Robię mały teścik nad działaniem tych (ziół-przypraw) czy jak to tam można nazwać kozieradka i czarnuszka to są jakby sproszkowany przyprawy więc bardzo ciężko je same zjeść dlatego mieszam z tym jogurtem. Podobno to coś daję. Wpływa dobrze na teścia. Zobaczymy po pewnym czasie. Aktualnie stosuje to tydzień.

Przemyślałem trochę spraw.Do zapisków będę dodawał również godzinę o której chodziłem spać i o której wstawałem (zdąża mi się dosypiać i ciągle z tym walczę) jak i również czas który poświęciłem w danym dniu na naukę. Popadłem w pewien letarg i zacząłem tylko trenować i trenować po prostu robić to co lubię zaniedbując inne sprawy . Spałem sobie ile chciałem, do szkoły nie chodziłem.. a to nie tak się buduje charakter potrzebny żeby dotrzeć na sam szczyt. Więc od teraz będę walczył ze swoimi wszystkimi słabościami.



Zmieniony przez - MrNowy w dniu 2013-05-07 11:22:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę + kickboxing

Następny temat

Ogólnorozwojowość

WHEY premium