SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DL a RDL

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
Czym się różni martwy ciąg zwykły od od romanian? Patrzę i nie mogę się dopatrzeć, słyszałem, że to dobra sprawa na pośladki a na tym mi zależy jak to poprawnie robić aby poszło dobrze w pośladki, pozdro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no tak... zależy też jak na to popatrzeć i jak wykonać; zakres skracamy nie aż tak bardzo[akurat te najgorsze kilka cm], więc nie będzie to jednak rack pull, nogi uginamy i pozwalamy im pracować też w stopniu myslę, ze wystarczającym[tutaj jest również ważne ich ułożenie i rozstaw, jak i dłoni], oczywiście lekkomyślność w mc to bardzo głupia rzecz jednakże np. zbytnie poluzowanie i puszczanie tułowia w klasycznym gdy ciężar jest dość nisko jest równie niebezpieczne a chyba powszechniejsze, albo wieksza jest ku temu skłonnoć niżli gdy występuje stałe napięcie mięśni, gdy ciężar nie jest odkładany[tutaj jest kwestia zahamowania ciężaru a w klasyku odrewania- w obu iczywiście występują momenty bezwładności i związane z tym zwiększone niebezpieczeństwa].

ogolnie rzecz biorąc dopowiem, ze to co opisuje jest w pewnej mierze "moją samoróbką" i pewnym indywidualnym przystosowaniem, a dziele się tym uważając, ze jest to dość korzysne zastosowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Pojedyncze pytania zadawaj w stosownym temacie.

RDL różni się mocno od klasycznego mc. W rdl-tu dominuje praca bioder, nogi są ugięte lekko i pozostają pod takim kątem praktycznie przez cały czas trwania ruchu.
Natomiast w klasycznym mc ruch zaczyna się z nóg, dochodzi ekstensja biodrowa i oba te ruchy prowadzą do wyprostowania sylwetki.



Wygląda to m/w tak:


klasyk




rdl




na tutoriale się to nie nadaje ale różnice chyba da się wyłapać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
Rozumiem, pytam bo przejrzałem wiele filmów w internecie jak i tematów tutaj, w których jest co chwile inna teoria i inaczej to wygląda, np. że najważniejsze jest aby sztanga była jak najbliżej nóg a nie oddalona jak przy klasyku, nogi lekko ugięte albo uginanie do kąta ok.70o, najważniejsza praca bioder reszta sama swoje zrobi i już mam straszny mętlik a zależy mi na tym ćwiczeniu żeby tak jak sam pisałeś w innym temacie dobrze poszło w poślady, dlatego chciałem wiedzieć co jest w nim najważniejsze aby nie gubić techniki, dzięki za odpowiedzi, WIELKIE DZIĘKI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
W każdym MC sztanga prawie ślizga się po piszczelach.

Jak nie odróżniasz - to rób MC na prawie prostych nogach. Prościej wyjaśnić nie mozna.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
Dobra będę tak robił, zobaczę gdzie najmocniej mi idzie i jakby co będę się poprawiał, dzięki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Dla mnie różnica między martwymi ciągami jest diametralna i po wersji na prostych czuję głównie tył uda, nie prostowniki czy czworogłowe.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
Ja wcześniej myślałem, ze RDL to na prostych nogach i tak też robiłem ale dzisiaj zauważyłem, ze to nie to, no i słabo czułem poślady, a dzisiaj po samych próbach techniki ciężko mi wstać z krzesła. Będę robił z lekkim zgięciem nóg, dużym ruchem bioder i ze sztangą blisko ciała, chyba nie ma innej recepty.

// A przy okazji jak robić wykroki na poślady, długie czy krótkie głębokie czy płytkie?

Zmieniony przez - Hakirim w dniu 2011-05-25 00:30:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
od siebie dodam to co Ci pomoze, mianowicie przy RDL poloz talerz obciazeniowy przed soba, nastepnie poloz na nim tylko palce od stop a piety trzymaj dalej na powierzchni podlogi - to spowoduje znaczne rozciagniecie dwuglowych,hammstringow oraz gluteusa ;)

Co do wykrokow - absolutnie kazdy wykrok chodzony pobudza posladki w znaczny sposob.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 83
Dzięki wszystkim, SOGI poszły, ale jak ktoś ma coś jeszcze do dodania to proszę bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
te filmiki obydwa to klasyczny mc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
To napisz jeszcze jakieś argumenty na poparcie tej tezy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potężne ramiona :-)

Następny temat

klatka piersiowa

WHEY premium