SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy według was ten plan może być?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 123
Witam.
Mój staż na siłowni to pół roku 17 lat temu. Kilka razy przez te lata wznawialem ćwiczenia na siłowni po max 3 miesiące potem przestawałem chodzić bo za dużo czasu mi to zajmowało. Teraz mam trochę sprzętu w garażu. Ławka do wyciskania, ławka skośna do ćwiczeń pleców,drążek do podciągania, sztanga i hantle. Ćwiczę od miesiąca. Zakwasy już zeszły. Pracuje jako budowlaniec, wracam do domu koło 19 potem obiadokolacja, kawa i około 21 idę ćwiczyć. Chce aby trening nie trwał dłużej niż godzinę.
Dieta to około 4000 kcal, około 200 g białka. Wzrost 196 waga 103 wiek 40 lat.

Poniedziałek i piątek
Plecy i biceps
1. podciągania podchwytem na drążku 5 serii ( nachwytem narazie za ciężko)
2. Podciąganie hantli w opadzie 5 serii
3. Uginanie ramion ze sztangą stojąc 5 serii
4. Uginanie ramion młotkowo z hantlami w płaszczyźnie klatki w oparciu o kolano 5 serii

Wtorek brzuch
1 podciąganie kolan do klatki wisząc
2. Hollowbody
Tu jeszcze chce coś wymyślić

Środa i Sobota klatka i triceps
1. Wyciskanie sztangi leżąc 4 serie
2. Wyciskanie hantli ławka skos+ 4 serie
3. Rozpietki hantle skos - 4 serie
4. Wyprosty ramion z za głowy z hantlami leżąc 5 serii

Czwartek barki
1. wyciskanie sztangi nad głowę stojąc 4 serie
2. Arnoldki 4 serie
3. Wznosy hantli bokiem 4 serie
4. Szrugsy że sztangą 5 serii

Niedziela nogi i dół pleców
1. Przysiady z sztangą 5 serii
2. Martwy ciąg 5 serii
3. Wyprosty pleców pod skosem na ławeczce 5 serii

Pozdrawiam.



Zmieniony przez - dlugi-196 w dniu 2024-01-28 15:19:35

Zmieniony przez - dlugi-196 w dniu 2024-01-28 15:28:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777718

Biorąc pod uwagę historię treningową jaką tutaj opisałeś czyli tyle przerw to praktycznie jesteś początkującym trenującym. Pewnie coś zostało w głowie z krótkich epizodów treningowych, które miałeś, ale to bym traktował jako przypadek niż jakieś sensowne doświadczenie treningowe.

Dlatego biorąc pod uwagę Twój staż treningowy, pracę i wiek nie porywałbym się na 6 treningów w skali tygodnia bo to nie jest Ci potrzebne ani nie przyspieszy Twoich efektów, a wbrew pozorom w jakimś okresie czasu może zastopować Twoje efekty.

Ja bym poszedł albo w trening całościowy 3 razy w tygodniu budując podstawy techniki, siły i masy na tym planie, ewentualnie poszedł w trening wykonywany 4 razy w tygodniu z bardziej ogólnym podziałem treningowym na przykład push/pull.

Poza tym ja widzę w Twoim planie treningowym pewną tendencyjność. Myślisz, że 5 serii przysiadów w skali tygodnia da odpowiedni bodziec Twoim nogom? Szczerze wątpię. Zachowaj pewną równowagę w objętości i dobieraj ją adekwatnie do wielkości i złożoności partii treningowej.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-05 17:59:49

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 123
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Myślałem już że nikt tu nie zagląda. Faktycznie trening codziennie daje w kość ale pomyślałem że tak spróbuję bo wcześniej ćwiczyłem co drugi dzień i jak miałem wolny 1 dzień to potem mi się nie chciało. Czasem wychodziło 2 lub 3 dni bez treningu z lenistwa. Tak to jakoś mnie to dyscyplinuje. A nóg to nie chce za bardzo forsować ( cokolwiek żeby wzmocnić trochę korpus przy przysiadach). Dość się odchodzę przez cały dzień. Teraz właśnie miałem nadwyrężony bark i 3 dni nie ćwiczyłem. Jak się to powtórzy to raczej wrócę do ćwiczeń co 2 dzień. W tym wieku chyba regeneracja nie ta co kiedyś. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777718
Dlatego w przypadku planowania treningu siłowego konieczne jest jego odpowiednie dostosowanie do naszych możliwości treningowych i regeneracyjnych.
Każdy jak ma tylko czas może trenować 5 czy 6 razy w tygodniu, ale czy ten trening będzie dla niego optymalny i będzie nadążał z regeneracją i taka częstotliwość treningu nie doprowadzi go do kontuzji to już zupełnie inna sprawa.

Obserwuj i jeśli się okaże, że regeneracja kuleje to nic na siłę tylko wróć do mniejsze ilości treningów w skali tygodnia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór planu treningowego

Następny temat

[BLOG] Z bojlera do kaloryfera - walka o wygląd

WHEY premium