SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykliczność na NOGI od Czawaja- 7 cykli

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
seba: prosze Cie bys mi wytknal jednak wszystko w czym chybilem wg Ciebie, bo ja tez zakoncze dyskusje, w dodatku niezadwolony. Wybacz jesli gdzies zdanie niegrzecznie zabrzmi. Szanuje kazdego kto ma wlasne zdanie jesli podejmuje walke w jego obronie. Wybacz tez prosze ew literowki, ale padam na pysk piszac te przydluga odpowiedz.

SZCZEGOLY:
seba:
"Walnalem cyklicznosc michaila 3 grupa, z racji tego ze po dluzszej przerwie wracam, i trwa dosc krotko, sily brak.Ponadto nie bede sie bawil w pol roczne cykle
-masa
-gestosc
-regen
-redukcja"

Od czego zaczela sie historia cykli? Pisalem na poczatku: od potwierdzenia ze wszystkie cechy miesni zaleza od SILY. Nie robiac cyklu na sile wszystko traci rzeczywista wartosc. Nie pisz mi pozniej ze zrobiles prawidlowy trening cykliczny. Wracasz po przerwie, robiac cykl na mase nie odzyskasz prawdopodobnie poprzednich wynikow, a zaraz zaczynasz gestosc i redukcje. Na sam koniec wniosek moze byc tylko jeden: "cykle na mnie nie dzialaja, bo musialem robic gestosc/redukcje zanim oodzyskalem mase".
Tendencyjnosc w eksperymencie, ot co. Nie wiem czy swiadoma czy nie, ale jak wypobowywac cos to takie jakie jest, a pozniej mozna oceniac.
zrob cykle: masa 1(lzej:8-12powt, cw najbardziej silowe na 2 lub 3 miejscu) - sila na 4-8powt (taka "kulturystyczna sila", cwiczenie najbardziej silowe na 1 miejscu)- regeneracja - masa 2(hard core, cwiczenie silowe na 2 miejscu, 5-15powt w regresji)-regeneracja i sprawdz wyniki. Redukcje nie rozwijaja miesni, a jesli juz to na krocej niz trwa cykl redukcji. wniosek taki ze nie moga byc czescia cyklu ktory oceniasz pod wzgledem "wynikow".





"Tu wlasnie chodzi o "przepisy na mase", typu "no pain no gain", albo "rob od X do Y powt". Zalecane eksperymenty w tym zakresie sa niezwykle ograniczone, a na pewno nie stosuja sie do treningu sily (patrz: cykl na sile), przede wszystkim przez dochodzenie do ost powtorzenia.
Zrozumialem co napisales ale nie rozumiem co z tego zdania wynika.
Czytakie przepisy rob np od x do y seri/powtorzen sa dobre czy zle?"

Hmm, moglbym powiedziec ze pytanie zostalo tak sformulowane bym odpowiedzia uwiklal sie w glebsza dyskusje. Chodzi tu tylko o przypadki typu: rob 8-12powt na mase, wiec nigdy nie proboj wiecej ni mniej jesli chcesz byc wielki. Tymczasem kilka tygodni cyklu poza schematem moze przyniesc wielka poprawe, a powrot bedzie ... nowoscia, stare impulsy odzyja tak jak receptory steroidowe jakis czas po odstawieniu koxow {przeczytac jszcze raz}.



" Wodyn: Pisalem ze nie bedzie juz nigdy TAK (=az tak/ podobnie skutecznie) dzialal, a dokladnie: "Jesli plan na ciebie dzialal i zapisales go w dzienniczku, to... znaczy ze juz nie bedzie on juz tak dzialal ani zaden podobny plan.." chyba to dla Ciebie jasne po tylu latach. Ciagle robisz podobne plany, prawie kazdy robi, prawie kazdy stoi w miejscu."

seba:
"Co do drugiej czesci ze tak powiem nie jestem wszyscy a na imie nie mam kazdy."

Slogan! Pewnie powtarzasz to sobie zbyt czesto... Co innego gdybys napisal: " Co do drugiej czesci ze tak powiem nie jestem PRAWIE wszyscy a na imie nie mam PRAWIE kazdy." Inna sprawa ze malo to zdanie wnosi bo to zwykle odwrocenie uwagi.

Prawda taka ze ta technike co robie porpostu trzeba umiec. A to ze robie plany pdobne do siebie- nie zgdioze sie wcale a wcale: poczynajac od tego ze w razie stagnacji obwodu diametralnie zmieniam bodziec, technike, ba nawet caly plan [chodzi o rodzaje], poporzez serie, powtorzenia.

HMM, BRZMI JAKBYS JEDNAK WYKONYWAL TRENING CYKLICZNY, POWIEDZ TYLKO JAK DALECE ODCHODZISZ Z POWTORZENIAMI I JAK DLUGO TRWA TA TWOJA ODSKOCZNIA. Diametralna(!!!- po to cykl na sile, a nie inny na mase) zmiana bodzca przez odpowiednio dlugi czas. To jest sedno treningu cyklicznego, a nie daty poczatku i konca cyklu. Nie ma w tych datach nic zlego. Najwyzej nie dojdziesz do fazy wyczerpania postepow.

"Wiesz co, ja bym polemizowac czy plan ktory robilem 3 lata temu by na mnie nie dzialal teraz w pdobnym stopniu.Wprawdzie miesnie juz powiny byc na niego przygotowane, lecz pamietaj ze gra ciezarem robi tez tu duza role + przy zalozeniu ze takiego ustawinia wlukien nie bylo dawno- wiesz jest szansa ze bylo by podbnie. Ale to tkaie ******lenie o szopenie, najlepiej by bylo to sprawdzic bo teoria swoja droga praktyka swoja."

Ja juz sprawdzalem stare jare plany. wszystko zalezy po jakim cyklu jaki plan. Tendencja jest jednak spadkowa, nie bedzie takich samych oddzialywan i nie bedzie juz wiekszych... "nie w tym zyciu".


"Wodyn: TO JEST SEDNO, ZE NIE TRZEBA CIE SPECJALNIE DOBRZE ZNAC. TO JEST PIEKNE W TEJ METODZIE. Kiedy poprawiam plan cwiczen pytam jaki byl poprzedni, czesto ludze nie pamietaja, co mnie bardzo dziwi. Jesli nie pytam to podaje ile czasu tak cwiczyc i jak go zmienic pozniej.... chyba ze sie lenie i powiem by sie zglosil jak stanie w miejscu...

Seba: No tak masz racje, to ejst nie watpliwie zaleta ze sie nie trzeba znac, ale co ludzmi co sie znaja? co z osobami takimi jak ja ktore moga ci pdoac plan ktorym cwiczyly 2 lata temu o tej poze? b nawet 3?"

PROSTE,TO NAWET LEPIEJ. JAKIEJ ODPOWIEDZI SIE SPODZIEWALES??

" c.d.: To ze nowi probuja sami robic plany, intuicyjnie nie znaczy ze im to wychodzi.Bo to naprawde trzeba godzinnych nauk, przykladow i siedzenia przy kartkach.To nie ejst kwestia "o usiade cos i sobie wybiore z atlasu" tu nie ma miejsca na przypadek.

ZGODA, NIE ROZMAWIAMY O ZIELONYCH A O WADACH I ZALETACH CYKLICZNOSCI.

Pozatym wiesz jesli sprawdzasz czyjsc 2gi plan to nie oczekuj ze bedzie pamietal 1 bo jaka w tym potrzeba? chyba zgodzisz sie ze mna ze kilka pierwszych splitow po act to czyta loteria gdyby napisal laczenie podbne do 1 planu tylko zmienil by no uchwyty i tak by mu szlo jak na koxie, tkai przywilej zaczynania w tym sporcie.

JA TYLKO OCZEKUJE ZE PAMIETAJA OSTATNI PLAN, WIEC MOZNA TRAKTOWAC GO JAKO CYKL I ZMIENIC NA KOLEJNY(zaleznie od delikwenta, bo nie kazdy zrobi masa-sila-masa, wola masamasamasamasamasamasa i to jest jakby jeden wazny powtarzany bodziec z kosmetycznymi poprawkami w obrebie cwiczen )... JA PAMIETAM PRAWIE WSZYSTKIE Z 18 LAT, SZCZEGOLNIE Z OSTATNICH 15.



" Wodyn: Po pierwsze nikt nie musi Krzychowi nic takiego zapodawac. Poza tym wybrales cos co na bardzo niewielu moze pozytywnie wplynac.. Krzych sam nie stosuje cykli... tak twierdzi, ale niestety od czasu do czasu stosuje!!
Wiem tylko o takich:
-zdarzaly sie dluzsze przerwy(jak np ostatnia dluga przerwa w treningu nog)
-po przerwie sila rzeczy nawet na ciezkim treningu poczatkowy okres jest wprowadzeniem, czyli innym cyklem)
-okresowe wprowadzenie cwiczen krotkozakresowych(majacych zupelnie inne wlasciwosci od pelnych), efeky byly raczej pozytywne...
-najczesciej stosowane: zmiana cwiczenia, jak np ostatnie przestawienie sie na wyciskanie sztangielek. Nie chodzi nawet o zmiany typu ustawienie nadgarstkow.

Seba: No i tu dochodzimy do sedna sprawy.
Czemu Krzychu nie musi? czy ma za duzo juz masy? czy ma zaduzo sily?
Raczej watpie wiec skad to stwierdzenie? [tzn nie to zebylby maly i slaby ale dobremu kulturyscie nigdy za malo;)]

JAK DOTAD MUSISZ MI TO NAPISAC JESZCZE RAZ TAK BYM SIE NIE GUBIL...

To co wypisales ze robi to nie dokonca to co rozumiem rpzez cyklicznosc, plan cykliczny mi chodzi o to ze nie wpisuje sobie juz an rok cwiczen.

TAK TEZ MOZNA ALE JUZ WYJASNILEM ZE NIE JEST TO KWINTESENCJA CYKLI I NALEZY BYC ELASTYCZNYM.

Tylko ma ochote walnac sile to zm powtorzenia itp nie wypisuje ze np 21 gerudnia zaczyna sile pozniej keidys tam rzezbe i juz plan i najlepiej wyniki zplanu zapisane;)

TERMINY ZAWODOW TO NARZUCAJA, AMATORZY MOGA SOBIE DAROWAC KALENDARZYK

To ze kazdy z nas przewiduje takie rzeczy, robi cos tkaiego to nic nie znaczy, pewnie napiszesz ze wielu kulturystow robi cykle
masa=>sila=>rzezba

NIE: MASA-SILA- MASA- RESZTA

no i tak zgadza sie ale po 1 nie wszyscy

ZAWODNICY ROBIA CYKLE, CHOCBY NA RZEZBE, A ZAMIAST SILY CYKLE SILABOLINU(JOKE, BIORA ROZNNE KOXY OCZYWISCIE)

po 2 to tylko zalozenie nikt z gory 1 dnia na masie nie wypisuje juz cwiczen an rzezbe;)

A CO JA MOWILEM?

Wlasnie w dobieraniem cwiczen nie rozumiem tej cyklicznosci, ale wiesz chyba za glupi na to jestem;)

NIE, JESTES ROWNIE DOBRZE ZA MADRY, JEDNAK NIEDOSWIADCZONY W CYKLACH I Z TAD TAKIE WATPLIWOSCI. DOBRANE Z GORY CWICZENIA POWINNE I TAK ZADZIALAC, Z WYJATKIEM TAKIM ZE SA LEPSZE I GORSZE CWICZENIA, ALE ZADZIALAJA. SAM JE DOBIERZ!


"Wodyn o bicepsach 5*5: Gdybys robil cykle na sile, to bys wczesniej na to wpadl, bo to jest jeden z najprostszych treningow na sile. Mozliwe ze bys odkryl te prawidlowosc dla innej /innych grup miesniowych/cwiczen...

Seba: Wiesz byc moze i masz racje, a moze nie. Skad wiesz czy nie "odkrylem" tego cwiczenia np w 2 miesiacu treningu? a na cykl silowy przyslzo by mi o wiele dluzej czekac."

GDYBANIE! W WIEKSZOSCI PRZYPADKOW NIKT NIE ZROBI 5*5 W CIAGU PIERWSZEGO ROKU. JA ZROBILEM TO PIERWSZY RAZ PO 12 LATACH, BO TAK JAK TY CIAGLE NAPIPRZALEM MASOWKE I MODYFIKOWALEM JA TYLKO.

"Pozatym wszystkie te metody 10x10 5x5 progresje , regresje, wstepme zmeczenie itp itd kazdy powinien przetestowac. Nie tylko osoby na cyklach nie tylko osoby robioce intuicyjnie porpostu kazdy raz w zyciu powinien zobaczyc co jak na niego wplywa."

ZGODA, ALE Z WYJATKIEM TYCH KTORYM TO DO CELU NIEPOTRZEBNE....

"I dlatego wlasnie robie cyklicznosc, by miec zdanie wyrobione na wlasnej skorze."

PODEJSCIE BYLOBY CHWALEBNE ALE TO CO PLANUJESZ TO NEGATYWNA AUTOSUGESTIA, ZRESZTA PISALEM O TYM NA POCZATKU.

"WODYN: Ten argument ... jest po mojej stronie. Jesli bedziesz robil to samo caly czas to wiesz gdzie zajdziesz... Szkoda ze tak uprosciles wnioski z mojego eksperymentu z deprywacja sensoryczna... Chodzi o to ze trening cykliczny daje Ci mozliwosc tego ze twoj ulubiony program marzen dziala kiedy wrocisz do niego po INNYM CYKLU, KTORY POLEGAL NA KOMPLETNIE INNYCH BODZCACH I KTORY CIE ODZWYCZAIL OD OWEGO "DREAM PLANU", LECZ NIE ODZWYCZAIL OD CIEZKIEJ PRACY I DAL NOWE MOZLIWOSCI. Jestes wiec niemal poczatkujacym dla starego(ulubionego masowca) planu (byla o tym mowa), ale jednoczesnie jako ze jestes silniejszy/nabrales innych cech mozesz wydzwignac wszystko na nowy poziom.

Oj co do 1 czesci klucilbym sie i to ostro.
Stosowanie tylko cykli by "wiedziec gdzie sie zajedzie" mija sie z celem.

MIALEM NA MYSLI ZE ZAJDZIESZ NA MAMOWCE, ZASTOJ, ZNUDZENIE. INNA SPRAWA: JAK WIEDZA "GDZIE SIE ZAJDZIE" MOZE MIJAC SIE Z CELEM?

Przeciesz miesni potrzebuja nowych bodzcow,

SIE WIE

boze ja mam nadzieje ze pisales chcoiazby o nowych cyklach po zakoczeniu starych ;)

A CO, 2 CYKLE NA RAZ MAM ROBIC?

Ale serio tak samo jak piszesz ze trening na sile ejst dobra odskocznia od masowych.
Tak samo ja ci powiem ze trening intuicyjny jest dobra odskocznia od treningow cyklicznych.

TYLE ZE INUICYJNY MOZE STANOWIC JEDNOSC Z CYKLICZNYM, O CZYM JUZ PISALEM. ODSKOCZNIA JESLI JUZ JEST TO TYLKO NATURY PSYCHOLOGICZNEJ.

Nie mozesz ciagle robic cykli cykli bo sie tym uzygaasz wraz z twoimi miesniami.

WLASNIE PO TO ROBIE CYKLE BY SIE NIE "UZYGAAC".

Chyba nie fortunie ci sie zdanie zbudowalo bo watpie bys naprawde myslal ze tylko trening cykliczny to furtka do zwyciestwa nad meisniami;)

ZROZUM ZE JA PISZE CALY CZAS JAK WIEDZA O CYKLICZNOSCI TENINGOW MOZE WSPOMOC TWOJA INTUICJE.

"Wodyn: Wszystkim sie zdaje ze juz cos umieja, ale jesli sprobuja sie nadal uczyc okaze sie ze jest tego wiecej za kazdym razem. Ja przez lata doswiadczylem ze zasady sie zmieniaja co poziom... w dodatku cyklicznie sie powtarzaja..

Seba: Tak, tak zgadza sie uczymy sie ciagle a i tka umrzemy glupi. Ja np im wiecej wiem o tym sporcie tym bardziej zdaje sobie sprawe jaki glupijestem w nim.
Ale mi chodzilo o to ze majac np nie wiem 10 lat doswiadczenia, i podejdziemy do mistrza kulturystyki, ktory nam powie "wodyn sluchaj chlopie no wiesz na biceps to beda lepsze 2 izolowane- mowie ci za***icho"
To mozemy go posluchac, podziekowac za rade ale to od nas zalezy czy to bedziemy robic, bo na nas moze to nic a nic nie wplywac. Nie nalezy robic w slepo to co ktos b madry napisze, bo kazdy z nas jest inny."

ZALEZY, BO MISTRZ KULTURYSTYKI NIE MUSI BYC MADRY. KAZDY Z NAS JEST INNY... TO JUZ ZOSTALO NADUZYTE TYLE RAZY, A PRZECIEZ PRAWIE WSZYSTKO JEST TAKIE SAMO, 2 RECE 2 NOGI ITD. PO 10 LATACH DOSW PRAWDOPODOBNIE ROBILISMY CO NAM RADZI STARY "MISZCZ". Wiemy co to da albo mozemy sie domyslac. sa jednak zagadnienia na tyle uniwersalne ze nie ograniczaja ich indywidualne roznice. W cyklicznym znajdziemy "dla kazdego cos dobrego".


"Wodyn: Teraz jestem zmuszony prosic o wyjasnienia...
-co ty szufladkowales?
-co ja szufladkuje przez propozycje eksperymentu?
-Pomijajac ze psy nie gina tak latwo: co ma wspolnego ten eksperyment z treningiem w ogole? Przekaz typu: nie zabijaj miesni????"

"Seba: - PISALES OOSOBACH KTORE SZUFLADKUJA, MYSLALEM ZE DO MNIE -MYLILEM SIE?"

Wodyn: odpowiedz na pytanie: co szufladkowales?


seba: - wkladasz rozne zjawiska do szufladki z napisem "bodziec-reacja"
czy to zle? caly wszechswiat pepen jest analogii(wystarczy porownac wzory z roznych dzialow fizyki, sa niemal identyczne). Znajduje analogie, tak dziala rozum...



"wodyn: Nie o rzyganie chodzi... Podalem mniej wiecej czego oczekiwac. Jesli ktos nie jest "z innej gliy lepiony" to reakcje beda takie same, to tylko ... kwestia czasu. Cykl tez ma trwac odpowiednio dlugo by "nabral sensu i mocy".
W obu przypadkach po odpowiednio dlugim czasie i intensywnosci tegoz "cwiczenia" wpadniesz w trans, a fakt ze nie kazdy umie nie jest prawdziwy. Kazdy umie spac, ale niekoniecznie zasnie po godzinie pracy... "

Seba: Ale co ma krecenie w glowie, skupianie wzroku do atakowania miesnia, poza akcja-reakcja?

NIE CHODZI O TO CO WYPISALES. CHODZI O ZMIANY I REEAKCJE NA ZMIANY. MIESNIE ROWNIEZ POSIADAJA ZMYSLY, KTORE MIERZA SILE I FAZE SKURCZU. http://www.everything-virtual.org/monitormuskel_pl.html  ZMYSLY SA KLUCZEM DO REAKCJI ADAPTACYJNYCH.

Sednem eksperymentu sa ANALOGIE MIEDZY STYMULACJA ZMYSLOW A STYMULACJA MIESNI. ZAPRASZAM DO KONTYNUACJI ZGADYWANKI.
Z tego co pamietam z przygotowan do matury to zmysly to raczej nie to samo co miesnie ;)


"Wodyn: PS. Ktory z mistrzow z twojego klubu nie stosowal cykli? Startowal on/oni w jakis zawodach czy nie? Jesli nie to wierze..."

Seba:Nie no cykle pewnie stosowali, aczkolwiek nie wiem, wiem ze byli napewno uczeni tez w duchu tej teori co pisalem w 1 poscie.

JAK NA RAZIE STAWIASZ JAKIES BARYKADY MIEDY "TWOJA TEORIA" A PERIODYZACJA TRENINGU, A JA STARAM SIE TE BARYKADE ZNIESC I DOKONAC SYNTEZY, MIMO ZIZ NIE JEST KONIECZNA.
SKORO BYLI UCZENI WG TWOJEJ TEORII I ROBILI CYKLE TO WNIOSEK JEST TAKI ZE ALBO SYNTEZOWALI TEORIE ALBO ODRZUCILI TO CZEGO BYLI UCZENI. STAWIAM NA TO PIERWSZE.

POZA TYM TO NIE TEORIA TYLKO "METODA ELIMINACJI" ALBO "PROB I BLEDOW". Z TEJ METODY ZRODZILA SIE PERIODYZACJA I NIE JEST BYNAJMNIEJ "MATKOBOJCZA".




Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-09-08 06:56:31

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Na wstepie moze i masz racje, ze moje obawy, stanowisko zrodzilo sie z braku doswiadczenia w tej dziedzinie- ale to juz naprawiam- ale podbno zle, ale o tym zaraz po koleji.
Oj wodyn wiecej trzeba mi by mnie obrazic ;), niz napisanie ze sie nie ejst zadowolonym z dyskusji ;)


seba: prosze Cie bys mi wytknal jednak wszystko w czym chybilem wg Ciebie,
Nic nie chybiles,poprostu mam inne stanowisko i zdanie.Ja moge tylko komentowacv twoje zdania z mojego pktu widzenia, ale nie moge powiedziec "wodyn zle mowisz ja mam rpacje" bo rpawda jak zawsze [chyba] lezy po srodku, ale po koleji.

Wybacz tez prosze ew literowki, ale padam na pysk piszac te przydluga odpowiedz.
Tez wybacz bo jem sniadanie na dodatku mam zakwasy i dziwnie siepisze;).



Od czego zaczela sie historia cykli? Pisalem na poczatku: od potwierdzenia ze wszystkie cechy miesni zaleza od SILY. Nie robiac cyklu na sile wszystko traci rzeczywista wartosc. Nie pisz mi pozniej ze zrobiles prawidlowy trening cykliczny.
Wiesz michaila poprawiac nie bede;) przeciez nieja to pisalem, to nie moj wymysl. Chyba jesli napisal cykl przedwakacyjny bez sily na mase mial jakis powod, inny niz malo czasu ;)

Wracasz po przerwie, robiac cykl na mase nie odzyskasz prawdopodobnie poprzednich wynikow, a zaraz zaczynasz gestosc i redukcje.
Wynikow? mowisz o obwodach?- bo te po treningu masowym powiny wzrosnac
Czy o wynikach silowych? ktore nie powiny [nie moga] wystepowac w treningu masowym. Wiec co mam odzyskac?

Na sam koniec wniosek moze byc tylko jeden: "cykle na mnie nie dzialaja, bo musialem robic gestosc/redukcje zanim oodzyskalem mase".
PRzeciez, moim zdaniem jest zbudowanie optymalnej masy przy zachowaniu znosnym %bf.Poczaynajac od nadwagi, uwazam ze masa jest w tym niezbedna,
rekeneracja wiadomo ze tez, i gestosc tez. Wiec nie rozumiem w czym by mogl mi trening silowy pomuc?Rozumiem ze zawsze nowy bodziec i wiekszy ciezar ale zarazem bardzo niska intensywnosc- a ta powina byc dla mnie najwazniejsza [przy takim celu i nadmiarze %bf].
Wiec gdzie tu miejsce na sile?

Tendencyjnosc w eksperymencie, ot co. Nie wiem czy swiadoma czy nie, ale jak wypobowywac cos to takie jakie jest, a pozniej mozna oceniac.
zrob cykle: masa 1(lzej:8-12powt, cw najbardziej silowe na 2 lub 3 miejscu) - sila na 4-8powt (taka "kulturystyczna sila", cwiczenie najbardziej silowe na 1 miejscu)- regeneracja - masa 2(hard core, cwiczenie silowe na 2 miejscu, 5-15powt w regresji)-regeneracja i sprawdz wyniki. Redukcje nie rozwijaja miesni, a jesli juz to na krocej niz trwa cykl redukcji. wniosek taki ze nie moga byc czescia cyklu ktory oceniasz pod wzgledem "wynikow".

hola hola! a kto powiedzial ze ja mysle o wynikach w kg? ja mowie o wynikach czysto miesniowych, wielkosciowych mierzonych cm.
Dla mnie to bez roznicy czy macham ciezarem ktorym np ty bys sie rozgrzewal.
Dla mnie nie najwazniejsze jest to co mam na sztandze tylko jak to sie przyczynia to mojego rozrostu.


Slogan! Pewnie powtarzasz to sobie zbyt czesto... Co innego gdybys napisal: " Co do drugiej czesci ze tak powiem nie jestem PRAWIE wszyscy a na imie nie mam PRAWIE kazdy." Inna sprawa ze malo to zdanie wnosi bo to zwykle odwrocenie uwagi.
Slogan jak slogan, wazne ze w tej sytuacji pasuje jak ulal, ale o tym za chwile bo czytalem ze dalej bardziej watek indywidualizmu poruszasz.


HMM, BRZMI JAKBYS JEDNAK WYKONYWAL TRENING CYKLICZNY, POWIEDZ TYLKO JAK DALECE ODCHODZISZ Z POWTORZENIAMI I JAK DLUGO TRWA TA TWOJA ODSKOCZNIA. Diametralna(!!!- po to cykl na sile, a nie inny na mase) zmiana bodzca przez odpowiednio dlugi czas. To jest sedno treningu cyklicznego, a nie daty poczatku i konca cyklu. Nie ma w tych datach nic zlego. Najwyzej nie dojdziesz do fazy wyczerpania postepow.
Trening cykliczny robie jesli przez cyklicznosc nazwiesz to ze co jakis czas powracam do danych metodyk treningowych, to fatycznie orkesy redukcyjna pojawiaja sie cyklicznie, masowe rowniez silowe nie wystepuja.
Moja skocznia diametralna trwa od 6-8 tyg, badz dluzej zalezy od potrzeb w danym okresie.I nie mam na mysli cyklu na sile tylko np dla mnie diametrialna odskocznia do 10x10 na skosie na klatke zamiast standerdowego 3cw 3-4s po 12-6 - ale to tylko przyklad, czasem np hst, ogolnie fb.


Ja juz sprawdzalem stare jare plany. wszystko zalezy po jakim cyklu jaki plan. Tendencja jest jednak spadkowa, nie bedzie takich samych oddzialywan i nie bedzie juz wiekszych... "nie w tym zyciu".
Wierze na slowo ale mimo wszystko wyrpobuje na sobie.



ZGODA, NIE ROZMAWIAMY O ZIELONYCH A O WADACH I ZALETACH CYKLICZNOSCI.
No tak,a le sam zaczales temat nowych osob ktorych sie pytasz o porpzedni trening a nie wiedza, wiec tylko pociagnalem watek.


[...]JA PAMIETAM PRAWIE WSZYSTKIE Z 18 LAT, SZCZEGOLNIE Z OSTATNICH 15.
Cwiczysz juz 18 lat? szacunek- myslalem ze mlodszy jestes, a napewno nie podejzewalem o taki staz.Szacunek- mam andzieje ze tez tyle wytrwam ale jeszcze przedemna 3x dluzsza droga.


Seba: No i tu dochodzimy do sedna sprawy.
Czemu Krzychu nie musi? czy ma za duzo juz masy? czy ma zaduzo sily?
Raczej watpie wiec skad to stwierdzenie? [tzn nie to zebylby maly i slaby ale dobremu kulturyscie nigdy za malo;)]

JAK DOTAD MUSISZ MI TO NAPISAC JESZCZE RAZ TAK BYM SIE NIE GUBIL...

Czemu napisales ze krzychu nie musi robic cykli? bo za gwizdek tego nie rozumiem




To ze kazdy z nas przewiduje takie rzeczy, robi cos tkaiego to nic nie znaczy, pewnie napiszesz ze wielu kulturystow robi cykle
masa=>sila=>rzezba

NIE: MASA-SILA- MASA- RESZTA

Ja jestem za tym by zrobic duza mase i wygladac ajkos a gdy dojde do odpowiedniej masy to katowac miesni jak sie da, na sile, pozniej juz tylko sie rzezbic ku schylkowi zycia.Zreszta nie tylko ja mam taka opinie.Pozatym nie trzeba cyklu robic na sile by odczuwac jej wzrost mozna porpostu manipulowac ciezarem, powtorzeniami w cyklu na mase.


po 2 to tylko zalozenie nikt z gory 1 dnia na masie nie wypisuje juz cwiczen an rzezbe;)

A CO JA MOWILEM?

A spojz na cylyklicznosc ktorej rpzykladem ejst post w ktorym sie piszemy, czawaj rozpisal wszystkie cwiczenia na kazdy cykl [masa,gestosc] itp wiec jak to ejstes jestes ze mna czy nie? bo czasem nie rozumiem.



NIE, JESTES ROWNIE DOBRZE ZA MADRY, JEDNAK NIEDOSWIADCZONY W CYKLACH I Z TAD TAKIE WATPLIWOSCI. DOBRANE Z GORY CWICZENIA POWINNE I TAK ZADZIALAC, Z WYJATKIEM TAKIM ZE SA LEPSZE I GORSZE CWICZENIA, ALE ZADZIALAJA. SAM JE DOBIERZ!
skoro sam mam je dobrac [cwiczenia] to po co czwaj pisal cykle na nogi? po co michail cyklicznosc? po co w kifie wala roczne plany skoro i tak trzeba to edytowac? nie wydaje mi sie by ktos to pisal by to zmieniac.


boze ja mam nadzieje ze pisales chcoiazby o nowych cyklach po zakoczeniu starych ;)

A CO, 2 CYKLE NA RAZ MAM ROBIC?

Z dania wynika ze 1 cykl masa+sila+masa np] cale zycie chcesz robic, bez zmiany czgeo kolwiek.


ZROZUM ZE JA PISZE CALY CZAS JAK WIEDZA O CYKLICZNOSCI TENINGOW MOZE WSPOMOC TWOJA INTUICJE.
Zgodze sie ale pod 1 warunkiem ze mowa tu o poczaktujacych wtedy owszem moze to wspomuc dokladnie dac baze pewnych cwiczen na ktorych moga ulozyc swoj 1 plan z tych cwiczen ktore najlepiej im wchodizly podczas cyklicznosci.
Ale dla osob cwiczacych 5 lat? jakie korzysci?


ZALEZY, BO MISTRZ KULTURYSTYKI NIE MUSI BYC MADRY. KAZDY Z NAS JEST INNY... TO JUZ ZOSTALO NADUZYTE TYLE RAZY, A PRZECIEZ PRAWIE WSZYSTKO JEST TAKIE SAMO, 2 RECE 2 NOGI ITD. PO 10 LATACH DOSW PRAWDOPODOBNIE ROBILISMY CO NAM RADZI STARY "MISZCZ". Wiemy co to da albo mozemy sie domyslac. sa jednak zagadnienia na tyle uniwersalne ze nie ograniczaja ich indywidualne roznice. W cyklicznym znajdziemy "dla kazdego cos dobrego".
Ok wodyn to sprawdz przyklad.
trener mistrzow napisal a6w.
-ja ukonczylem ja nie mialem zadnej zmiany wygladu
-moj kolega ukonczyl mial 6 pak zarysowany
-kolega kolegi ukonczyl leko mu sie brzuch zarysowal.

skoro byly by prawdy uniwersalne dzialajace na akzda jednostke chodzby po a6w kazdy wychodzilby z 6 pakiem, a nie ze 30% osob nie ma efektow.

Wodyn: odpowiedz na pytanie: co szufladkowales?
nie wiem chyba cie zle zrozumialem

seba: - wkladasz rozne zjawiska do szufladki z napisem "bodziec-reacja"
czy to zle? caly wszechswiat pepen jest analogii(wystarczy porownac wzory z roznych dzialow fizyki, sa niemal identyczne). Znajduje analogie, tak dziala rozum...

Tak tylko ze znow wychodzi na to ze glupi ejstem bo ja nie widze analogi.


NIE CHODZI O TO CO WYPISALES. CHODZI O ZMIANY I REEAKCJE NA ZMIANY. MIESNIE ROWNIEZ POSIADAJA ZMYSLY, KTORE MIERZA SILE I FAZE SKURCZU. [http://www.everything-virtual.org/monitormuskel_pl.html] ZMYSLY SA KLUCZEM DO REAKCJI ADAPTACYJNYCH.
przeczytam linka.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Panowie się nam tu trochę porozpisywali, przedstawili opinie i tyle widzę w tym temacie

Może ktoś ma jakieś pytania? Sugestie? Zapraszam do dyskusji

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
mnie to juz chyba nikt po tym poscie do dyskusji nie zaprosi

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1203 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6269
Ja równiez czytałem na bierzaco wymiane zdań Seby z Wodynem i tak jak wyżej gdzieś napisałeś tak samo stoję gdzieś po środku. Twoja rozpiska całego cyklu podoba mi sie, chociaż zabrakło kilku ćwiczeń, które ja lubie i je włączam do swojego treningu. Nie trzymam sie jednak sztywno cyklicznosci. Głównie to podstawowe założenia, ale czasami w trakcie planów wprowadzam zmiany, modyfikacje, a i czasami podczas jednego planu jeden trening różni się od drugiego, chociażby liczbami powtórzeń i obciążeniem - coś jakby porównać do cyklicznej diety manipulującej węglami, tak i ja czasem przeprowadzam trening na innych zasadach, niż przewiduje mój program.
Równie jestem pełen uznania dla wiedzy Seby i Wodyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jak to powiedzial pewien terminator - kulturysta: "I'll be back".
chcialem by sie ktos jeszcze udzielil, wiec dalem se spokoj na razie.
Z seba mam niedokonczone sprawy i tak tego nie zostawie.
Ponoc niektore rzeczy smakuja majlepiej na zimno, hehe. Bez obrazy Seba, to takie zarty, postepy ostatecznie udowodnia kto ma racje (bo coz innego?) a tymczasem mozemy wyluszczac argumenty... ale jak skoncze prace nad nowym artem, moze juz dzisiaj.

Hasta la vista...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
No a ja cały czas czekam na większe zainteresowanie tematem Choć można się było spodziewać takiego biegu wydarzeń- w końcu to nogi

PS. Ludzie nie piszcie do mnie najpierw z pytaniami na gg- przedstawcie swoje pytania tutaj w poście. Ja lub ktoś inny odpowie i inni z tego skorzystają również- po to jest forum Dopiero potem, w razie nieścisłości, zapraszam na priv

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Wodyn- powialo groza

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Czawaj:

Nie ma co sie martwic ludzmi co nie maja nog, bo i tak nigdzie nie zajda.
A dyskusja jest OGOLNA, wiec kazdy miesien mozna po nia podpiac.


Czawaj i Silownik:

Piszecie ze jestescie gdzies po srodku... co mam przez to rozumiec?
a)wykorzystujecie wiedze cykli i intuicje?
b)ani jedno ani drugie, ale za to co innego?
c)nie wierzycie swojej intuicji a w cyklicznosci nie macie nawet rocznego doswiadczenia, wiec przymykacie oko na argumentacje lub moze zachowujecie dystans i robicie co zwykle?
d)inaczej: czy czytajac moje wypowiedzi nikt nie zauwazyl ze jestem za HYBRYDYZACJA OBU PODEJSC???

Seba:

Nie boj sie, takie potyczki zawsze dobrze sie koncza!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Stoję po środku- pisałem o tym Planuję z góry, a co przyniesie czas nigdy nikt nie jest pewien, dlatego przydaje się intuicja w kolejnych cyklach. Jednym słowem hybrydyzuję oba pojęcia, a przynajmniej się staram efektywnie je połączyć.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy ktos mi moze ulozyc program cwiczen

Następny temat

Plan na Mase

WHEY premium