SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykliczność na NOGI od Czawaja- 7 cykli

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Wodyn potyczka bonusowa

Dyskusja intuicja [moja strona] VS cyklicznosc [twoja strona]

a piszesz
Bez obrazy Seba, to takie zarty, postepy ostatecznie udowodnia kto ma racje

a teraz [i wczesniej] piszesz ze jestes za hybryda teori.

A wiec jak to ejst to prawda lezy po naszych 2 stronach teori [1 i 2 teoria wnosi cos do drugiej i wzajemnie sie uzupelniaja] czy ty masz racje ;)

---
Pewnie napiszesz ze Ty masz racje, bo twoje zdanie to "hybryda" [aczkolwiek na poczatku dyskusji sie tym nie afiszowales] ale z 2giej strony gdzie ja napisalem ze nie jestem za tym ze 1 i 2 sie wzajemnie wyklucza?
1 i 2 to dosiwadczenie, a czlowiek nie ejst w stanie odzielic, dopasowac konkretnych sytuacji i doswiadczen. Robiac trening splitowy nie ejstesmy w stanie robic go opierajac sie na wiedzy np z przed pol roku keidy to tylko splity robilismy a o tym co nam pasowalo w cyklicznosci zapomniec.

Ponadto drogi panie, nasza dyskucja wynikla [imo] z nie takiego samego zrozumienia terminu cyklicznosc. Dla mnie cyklicznosc to sztywne zalozenia programowe ktore trzeba wykonac rozpisane na poszczegolne minicykle -masa-sila-rzezba-definicja [kolejnosc przypadkowa]
A wg ciebie to [o ile dobrze zrozumialem] to odzucenie:
-sztynosci zalozen
-z gorych opisanych cwiczen [ogolnie mozliwa jest ingerencja w plany/cyle]
-nie musi byc cykl umieszczony w konkretnych ramach czasowych [amatorsko]

Czyli wlasciwie co nam tu zostaje
-cyklicznosc mezocyklow tkaich jak masa, sila, rzezba itp itd
Czyli to co kazdy kulturysta robi w kazdym treningu cyklicznocznym

Wodyn czyzbym znalazl porozumienie?:>

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Czawaj:

Skoro tak to w sumie moglbym sie pokusic o pytanie dlaczego nie postawiles sie w roli "mediatora rozmow pokojowych"?


Seba:

Ja na poczatku nie afiszowalem sie z niczym, ale pare razy wspomnialem o moim podejsciu. Dla mnie to wystarczy. Prawdopodbnie pomyliles moja OBRONE czasem sztywnej periodyzacji z moim zdaniem na ten temat. Kiedy pisze ludziom treningi (glownie znajomym) to sa cykliczne, a na bierzaco konsultuje treningi i odczucia by wylapac co jest grane. Po dlugim czasie znam ich organizmy na tyle dobrze ze pisze "sztywne" cykle i to dziala lepiej niz "intuicja". Poza tym owe zmiany po konsultacjach nie sa niezbedne, da sie i bez nich.

mam pytanie: z tego co mozna wyczytac z Twoich argumentow cykl na sile jest , hmmm... niepotrzebny?

I tak mialem zejsc na ten temat, wiec pozwol ze poprosze o wyjasnienie twojego stosunku do tego zanim zaczna sie nieporozumienia..

Na koniec pare innych spraw:

1)"A wg ciebie to [o ile dobrze zrozumialem] to odzucenie:
-sztynosci zalozen "

ALEZ SKAD, ZALOZENIA TO JEST TO CO DECYDUJE O TYM CZY TRENING JEST CYKLICZNY CZY NIE. CO INNEGO ZALOZENIA NA KAZDY CYKL NA NAST PARE LAT...

2)PISZE ZE POSTEPY OSTSTECZNIE UDOWODNIA WYZSZOSC TEZ. A widzisz jakies lepsze materialy dowodowe? Wg mnie ostateczna prawda w walce jest wygrana, mniejsza o to nad kim i w jaki sposob. Nie licze tu koxiarzy, kamikaze i wysadzajacych sie terrorystow, bo nawet remisu tu nie widze..
NIE ZNACZY TO ZE ZMIENILEM FRONT W CZASIE DYSKUSJI, BO O SWOICH HYBRYDOWYCH POGLADACH PISALEM WCZESNIEJ, A GDY ZAUWAZYLEM ZE BYC MOZE SAM ROBISZ CYKLE TO NIE POTWIERDZILES TEGO. Nie widze wiec tu swojej winy.

Jeszcze raz prosze o zdanie na temat cyklu na sile.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
moje zdanie oficjalne o cyklu na sile:

a) nie robie go gdyz nie jest uwzgledniony w sztywnych zalozeniach programowych cyklu ktory byl ukladany przez michaila

b) generalnie czy intuicyjnie czy cyklicznie, nie robie sily bo jest mi to w zupelnosci nie potrzebne i nie nazekam, sila idzie wraz z masa, a jak odczuwam jej brak [sily] to manipuluje podczas nowego planu z ilosci s/p i dlugosciami rpzerw + cwiczeniami [jesli trzeba] przez co andrabiam ta sile- jednak jest to naprawde incydent niz regula u mnie.

co nie oznacza ze cykl na sile jest zly i nie potrzebny.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Seba:

Ja bylem nikim poki tak myslalem....

Poza tym mowiles ze na bica miales najwieksze przyrosty na jednym cwiczonku 5*5. To jest wlasnie cykl na sile. Dlaczego nie sprobujesz go dla innych grup? Da sie jechac bez tego ale to inna bajka.


Cykl ulozony przez michaila jest dla majacych 9-12 mcy treningu... a ty miales przerwe, nie wiem jak dluga, ale lepiej zrobic grupe 1, bo ten jest nieco krotki. To ze on pominal cykl na sile nie znaczy ze tak nie zrobil z innych wzgledow, powiedzmy "asekuracyjnych". Inni spece rozpisuja sile...

No i na milosc boska zmien mi ten swoj profil ...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Poza tym mowiles ze na bica miales najwieksze przyrosty na jednym cwiczonku 5*5. To jest wlasnie cykl na sile. Dlaczego nie sprobujesz go dla innych grup? Da sie jechac bez tego ale to inna bajka.

Mozliwe ze to cwiczenie typowo silowe+zalozenie ale ja mialem na tym przyrosty masy a nie sily- wiec potraktowalem jako cwiczenie na mase.
Oj nie sluchasz mnie mowilem rowniez o 10x10 na klatke ;) [to tez sie liczy?]


Cykl ulozony przez michaila jest dla majacych 9-12 mcy treningu... a ty miales przerwe, nie wiem jak dluga, ale lepiej zrobic grupe 1, bo ten jest nieco krotki. To ze on pominal cykl na sile nie znaczy ze tak nie zrobil z innych wzgledow, powiedzmy "asekuracyjnych". Inni spece rozpisuja sile...
Przerwe mialem stosunkowo nie wielka gdyby trawla wiecej zaczalbym od ogolno rozwojowki zamaist spltia z 60% obciazeniem.
Co do grupy - grupa odpowiada mojemu stazowi podzielonemu przez 6;) wiec nie wiem czemu mialbym od 1 zaczynac.
Wiem ze inni spece rozpisuja cyklicznosci z sila, gdyz jest to nieodzowny element- nigdy nie mowilem ze nim nie jest, ale wykorzystalem ta cyklicznosc gdyz jak to michail napisal nakierowana na optymalne przyrosty w optymalnym czasie, wiesz nie chce sie bawic w cyklicznosci pol roczne czy roczne [kif!] tylko po to by cos sprawdzic, jak mi sie spodba po tej cyklicznosci to wtedy czemu nie.A puki co powracam do forymy, i opini nie mam.

No i na milosc boska zmien mi ten swoj profil ...

A co ci sie w nim nie podoba?:>

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
"Oj nie sluchasz mnie mowilem rowniez o 10x10 na klatke ;) [to tez sie liczy?]"

A po co mialem niby pisac nie na temat? Chyba ze dla Ciebie 10*10 to cykl na sile....

Jesli 5*5 nie dalo Ci sily, to przynajmniej powinno dac wieksze ciezary robocze. Poza tym zbyt wyizolowane cwiczenia sily raczej nie daja, wiec roznie to moglo byc. No i malo ktory "kulturysta" jest w stanie poprawnie rozplanowac cykl na sile, nie dziw sie wiec w ogole z braku jej przyrostow. Rodzaj bodzca jednak byl INNY niz w klasycznej masowce i to sie chwali.

Jak dasz 5*5 i 10*10 na przemian w miesiecznych cyklach to wyjdzie periodyzacja treningow, o co juz cie "oskarzylem".

Co do cyklu gr III to chyba wyczytales ze domyslam sie takich odpowiedzi

Co do profilu to takie zarty tak samo mnie raza jak 560 w wyciskaniu zza karku przy 120 w martwym ciagu i po 2 letnim stazu. Moze po prostu za powazny czasem jestem, ale wole prawde jaka by ona nie byla.

Pozdro, ide spac!


Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-09-12 23:11:28

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3517
Hm... Palan wydaje sie calkie przyzwoity... Tylko szkodza ze on trwa tak dlugo... minimum 8 miechow, to sporo czasu. NIe darady go przerobic na jekies 5-6 miechow?

2. MASA "Lekko"
Czas trwania 6-8 tygodni.
Od tego cyklu zaczynamy stosowac progresje. I tu moje pytanie. Czy ta progresje stosujemy az do samego konca cyklow? czyli do ROZTRENOWANIA ?

I jeszcze jedno pytanko. Czy jak mam cwiczenie w ktorym sie wykonuje po tyle samo powtorzen w serii, to tam tez stosujemy ta progresje? Czyli np. mamy.
*Uda:
- przysiady ze sztangą na barkach 12 12 12 12 / pms 90s
A1- prostowanie nóg na maszynie 12 12 12 12
A2- uginanie nóg na maszynie 12 12 12 12
albo
Uda:
- przysiady ze sztangą na barkach 15 15 15 / pms 90-120 s
- uginanie nóg stojąc 15 15 15 / pms 90 s
To w tych wszystkich cwiczeniach stosowac ta progresje?

Ciezar nie jest celem... lecz srodekim do celu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Tak sie tylko wtrace i powiem ze nie musisz realizowac calego "mega-cyklu". W ktoryms momencie mozesz np stwierdzic ze nie potrzeba Ci max rzezby i przerwac... poczatek jest za to wazny!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3517
seba_kzn i wodny, A mozecie mi polecic jakies inne dobre treningi nog, ktore sa tu dostepne na forum?

Czawaj:
Dalej czekam na odp.

Zmieniony przez - Mowca w dniu 2006-09-17 19:11:59

Ciezar nie jest celem... lecz srodekim do celu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
chyba Wodyn... grrr

Pisze wlasnie arta w ktorym beda co najmniej 2 cykle na nogi za pomoca znanych cwiczen i prawie nieznanych technik. Dam ci linka jak skoncze... a tak w ogole to moglbys cos napisac odnosnie swych oczekiwan od treingow(masa/sila itp) i rezultatow, jak rowniez mozliwych kontuzji...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy ktos mi moze ulozyc program cwiczen

Następny temat

Plan na Mase

WHEY premium