SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cola

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7522
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Proszę poczytajcie o słodzikach jaki mają wpływ na ośrodek głodu jeśli możecie stosujcie ale w niedużych ilośćiach w odzywakch macie ich dość.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
w odzywkach też są slodziki- nawet w tych najlepszych i najbardziej "czystych". nie ma zadnego problemu

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
o tym właśnie pisałem każda praktycznie ma ostrowia nie ma teraz ostrowit i naturale z olimp.
Plus gainery niektóre

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2011-06-02 17:26:05

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
pij herbatę zieloną i jej nie słódź - żaden problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Lajty, słodziki i wszystko co ma śladowe ilości kcal na redukcji = zbawienie dla psychiki. Nie ma żadnego wpływu na redukcję, jedyne co to chemia, która psuję opinie zdrowego odżywiania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Dla mnie pobudza także aptet na słodkie, więc nie jest całkiem takie bezkarne

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
tez czytałam badania o wpływie słodzików na osrodek sytosci/głodu. I niestety pobudzają one chęć na słodkie. Co wiecej- osoby regularnie spozywające produkty ze slodzikiem w konsekwencji spożywały dobowo więcej kcal i utraciły mniejszy %bf. Inna kwestia dotyczy takze wpływu slodzików na insuline. Tak wiec mimo wszystko nie mozna powiedziec, ze bezkarnie nalezy je włączac do diety

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Badania badaniami, ale sporo osób tak robi i ciacha się jak trzeba. Nie mówię już o 3/4 US Kulturystów, którzy jedzą produkty no carb i no fat, tak tak mają dużo więcej chemii i żyją. Kaloryczność jest ważna, a lajty tych kalorii nie mają. Zresztą należy się jako jedyna przyjemność na redukcji, do tego redukcje typu 0 bilans, albo -200 kcal nie wywołają głodu, którego nie da się opanować samą wodą. Prędzej wyrzuty insuliny po zjedzeniu paczki ryżu u kogoś wywołają głód niż słodziki, które oszukują mózg. Jak u kogoś słodziki wywołują głód, to ok, ale nie ma nic złego w jego spożywaniu, podobna ilości chemii siedzi w innych rzeczach, gdybyśmy byli drobiazgowi, to nie powinniśmy jeść wieprzowi, bo świnia się nie poci, nie powinniśmy jeść piersi z kurczaka, bo walą w niego estrogen, nie powinniśmy dodawać ziemniaków jako źródło ww, bo pryskają je przeciw stonce. To jest na podobnej zasadzie, wydaje nam się, że nasza dieta jest zdrowa, ale tak różowo nie jest, jest na pewno lepsza od diety Kowalskiego, ale już od dawna nie ma nic wspólnego ze 100% zdrowym odżywianiem. Wszystko się teraz kręci wokół chemii, a jak ktoś się chce przejmować słodzikami, to może przejść na głodówkę, wtedy się truć nie będzie jedzeniem. Przy cukrzycy słodziki, to już jedyna alternatywa dla słodkiego.

"osoby regularnie spozywające produkty ze slodzikiem w konsekwencji spożywały dobowo więcej kcal i utraciły mniejszy %bf."

To mówi wszystko i nic. Większość takich badań jest robiona na niewytrenowanych osobach, które pewnie i tak już mają problemy z insuliną, o których nie mają pojęcia, ewentualnie szczurach. Jak ktoś ma bilans ujemny, to nie ma bata będzie lecieć z wagą i żadne słodziki tego nie zatrzymają, bo nie mają czym 0 w porywach do 0,5kcal wystarczy, żeby odpowiedzieć. Słodzik zaszkodzi i to bardzo, ale osobie, która ledwo co trzyma michę i ciągle myśli o głodzie i podjadaniu, coś co przypomina w smaku słodkie będzie to tylko potęgować.

http://ajpgi.physiology.org/content/296/4/G735.full
A report that long-term (3 mo) dietary supplementation with sucralose (667 mg daily) did not alter glycated hemoglobin in patients with type 2 diabetes (19) argues against a significant effect. However, there is a lack of data about the effects of sucralose on gastric emptying or GLP-1 release in either animals or humans.


P.S
Sam się w to zagłębiałem, bo byłem pewny, że to przecież zniszczy redukcję, przy U.D 2, gdzie miałem średnio ~1200kcal na dzień trzymałem się tylko dzięki lajtom i słodzikom, którymi słodziłem zieloną herbatę

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-06-04 17:28:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
Ja tam nie wiem, ale jak mam myśleć cały tydzień o słodkim, bo każdy tak ma czasem, to wolę zjeść masę substytutu ze słodzikiem i mieć z głowy.

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase, do oceny.

Następny temat

Aeroby po treningu siłowym

WHEY premium