SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch - mała czy wieksza liczba powtórzeń

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 512 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3732
Wiekszość planów mm brzucha opiera się o większą ilość powtórzeń, 12 w górę, głównie ze względu na fakt że w tej grupie mieśniowej koncentracja włókien wolnokurczliwych ( tlenowych ) jest znacznie większa. Włókna te jednakze słabo reguja na wzrost objętosci.

Mięsnie składają sie rownież z włókien szybkoruczliwych które znacznie lepiej reagują na wzrost objetościowy i włókien zwanych obojetnymi które mogą zmieniać swoje "własciwości" na wolno lub szybkokurczliwe w zalezności od treningu ktorym poddana zostaje dana grupa.

Zatem czy pomimo faktu ze włókna szybkokurczliwe stanowią mniejszość w mm brzucha nie lepiej w cykalch masowych trenować brzuch standardową liczba ruchów kształtująca hipertrofię mięśni zeby pobudzić mięśnie do wzrostu niż wiekszą iloscia ruchów ?

Licze na sensowną dyskusje a nie w stylu " ja robie tak..." a dlaczego to juz nie wiadomu lub ktoś mi powiedział
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 512 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3732
Warboss777
Jak nie wjecej reps=rzezba malo reps=masa proste....


ha ha tak właśnie myśli każda kobieta, teorie z treningowego przedszkola
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 137
widzę że kolega również miał udanego sylwestra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 512 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3732
daro.slask
ble, ble ble

cóż za wiedza, pogratulować !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
Ja robię większą ilość powtórzeń, a dlaczego? Bo nie zależy mi na wzroście tych mięśni. Warto mieć silne mięśnie brzucha, oczywiście, ale małe też mogą być silne, a ich widoczność zależy w dużej mierze od diety. Duże mięśnie brzucha oznaczają więcej cm w pasie, co jest raczej niepożądane. Znajomy lubi robić brzuch z dodatkowym ciężarem(np trzyma talerz w ręce przy brzuszkach na skośnej), jednak mimo tego, że jest szeroki w barkach i ma fajny brzuch, nie można mówić w jego przypadku o sylwetce V.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 512 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3732
marekco
Ja robię większą ilość powtórzeń, a dlaczego? Bo nie zależy mi na wzroście tych mięśni. Warto mieć silne mięśnie brzucha, oczywiście, ale małe też mogą być silne, a ich widoczność zależy w dużej mierze od diety. Duże mięśnie brzucha oznaczają więcej cm w pasie, co jest raczej niepożądane. Znajomy lubi robić brzuch z dodatkowym ciężarem(np trzyma talerz w ręce przy brzuszkach na skośnej), jednak mimo tego, że jest szeroki w barkach i ma fajny brzuch, nie można mówić w jego przypadku o sylwetce V.

przeczytaj ze ZROZUMIENIEM !! jeszcze raz mój post na same górze tematu

skąd pomysł że kogoś obchodzi czy tobie zalezy na hipertrofii mięśni brzucha czy nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
sam probuj a zobaczysz, wychwycisz co jest dla Ciebie dobre- odrzuć w każdym razie już na wstępie skrajości, a także pokusę aby trening był zamknięty w klamrach schematu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Myślę, ze tym opryskliwym postem autorze zniechęciłeś wszystkich do napisania tu czegokolwiek.
Natomiast czy lepiej czy gorzej - do tego dojdź sam metoda prób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 512 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3732
Hubert81
Myślę, ze tym opryskliwym postem autorze zniechęciłeś wszystkich do napisania tu czegokolwiek.
Natomiast czy lepiej czy gorzej - do tego dojdź sam metoda prób.


niestety, byc może i tak ale dość mam juz porad nastolatków z 5 miesiecznym piszących bzdury powielane z opowieści kolegów z siłownia chcących tylko nabic sobie kolejny post na forum. Tym bardziej ze napisałem wyraźnie o co proszę:
"Licze na sensowną dyskusje a nie w stylu " ja robie tak..." a dlaczego to juz nie wiadomu lub ktoś mi powiedział"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 64 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1186
Ogólnie u większości pacjentów na Absie jest Wiejec włókien szybko kurcz(15 powt+) ale u kazdego jest inna budowa i inne cele. Większość ludzi ma tez nagromadzony tłuszczyk więc jedzie dużo reps. żeby spalić. ale tez możesz robić 4 serie po powt np unoszenie nóg w zwisie na drążku z obciążeniem. Jak urosną mięśnie tez będzie fajnie wyglądać tylko żeby nie narobiła sie potem dysproporcja. I w tym wszystkim chodzi. Ogólnie żeby to śledzić najlepiej żebyś był wycięty. Ja jak zacząłem tak ćwiczyć zaczęła mi się robić sylwetka kwadratowa. (staraj się naèinac przy innych ćwiczeniach brzuch pomaga)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening masowy, siłowy i stretching

Następny temat

Trening dla zaawansowanyh

WHEY premium