SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak energii

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3835
Cześć mam taki problem ze nic mi się nie chce i czuje ze nie mam energii to jest denerwujące...nie jem pustych kalorii ani cukrów jadam tylko wegle złożone jako "paliwo".
Może jest też to spowodowane zmęczeniem organizmu bo cały czas robię wyczerpujące treningi ale nie wiem dokładnie,są jakieś suplementy które dodają energii i wspomagają regenerację? Jak coś mam 14 lat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pytanie co jadasz, bo możliwe, że nie dostarczasz wystarczającej ilości kalorii, makro i mikroskładników, pojawiły się niedobory i stąd samopoczucie gorsze, ponadto co z regeneracją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68560
Pomyśl sobie, że rośniesz, rozwijasz się i jest to wysiłek dla Twojego organizmu. Jeśli przy tym się przemęczasz treningami lub masz braki w diecie, to go zwyczajnie przeciążasz. Najlepiej ogranicz wysiłek do takiego, przy jakim dobrze się czujesz - pełny sił, energii, a także przeanalizuj dokładnie dietę, bo rodzaj węgli to nie wszystko, liczy się wiele składowych. Wystarczy że brak jednej witaminy (np.D) czy minerału (wapń, magnez) i już regeneracja i samopoczucie mogą być kiepskie. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3835
Dietę mam z nadwyżką kaloryczna tzw "na masę" :D
A w kwestii regeneracji to nie trenuje codziennie daje dzień odpoczynku i śpię 8h nie pomijam najważniejszego posiłku czyli tego potrenigu dostarczam w nim pełno wartościowe białko i węglowodany.
Znaczy energię mam jako tako ale na drugi dzień po treningu siłowym boli mnie strasznie całe ciało i nic mi sie nie chce a Jeszce trenuje piłkę nożną i nie nam ochoty nawet grać co jest niedopuszczalne dla mnie trenuje fbw 3 razy tygodniu :) Z Witamin biorę magnez i tran,jem dużo nabiału jogurty itp i myślę ze witaminę D dostarczam. A polecają panie jakieś suplementy które jakby dają kopa i chęci?


Zmieniony przez - Piłkarzyk14 w dniu 2017-02-21 12:20:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3835
Mogę napisać przykładowe okno żywieniowe bo urozmaicam dietę by dostarczyć wielu minerałów i witamin i zeby jedzenie nie bylo monotonne:3. Śniadanie:Jogurt/Mleko + płatki owsiane + orzechy i chleb żytni ma zakwasie z jajkiem. II posiłek (szkoła):Tortilla pełnoziarnista z warzywami z mięsem/placki bananowe lub owsiane/kanapki razowe z warzywami i mięchem lub serkiem wiejskim +owoc. Obiad:Tutaj duży wachlarz węgle to kasze/ryze/bataty/ziemniaki z mięcha to Kura/indyk/wołowina/wieprzowina/chude i tłuste ryby i warzywa i tak 3 razy. Przed snem kostka twarogu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68560
Imo sprawa jest prosta - albo szanujesz swój organizm i pozwalasz mu się odpowiednio regenerować albo go nie szanujesz, za co w ten czy inny sposób przyjdzie Ci zapłacić. W tym wieku 8h snu to takie minimum, możesz potrzebować więcej. Podobnie z przerwami od treningów - Twój organizm mówi Tobie, że ma dość, a Ty go nie słuchasz... Suplementy guzik tu dadzą, do regeneracji potrzebny jest przede wszystkim odpowiednio długi CZAS, a jego jeszcze nikt nie umie zamknąć w kapsułkach :). Radzę przemyśleć od nowa cały plan treningowy, być może z czegoś zrezygnować - za wiele, to i koń nie uciągnie.

Wiesz, że ludzie przemęczeni fizycznie mogą np. nie urosnąć?... Po prostu organizm nie wytwarza wtedy dość dużo hormonów, w tym hormonu wzrostu.
Odpukać po sto razy, mam nadzieję, że Ciebie to nie spotka, ale nie lekceważ tematu. Później możesz za to być na siebie zły przez resztę życia, że w młodości byłeś taki nierozsądny.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-02-21 12:39:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3835
Ale ja więcej nie potrafię spac bo zawsze sie budzę o tej samej godzinie co zawsze i czuje sie wypoczety tylko najgorzej z tymi bolami miesni dodatkowo się rozciagam po treningu. Moze zmniejszyć intensywność bo caly czas jechałem na wysokoek intensywności krotkie przerwy między seriami co pani o tym sadzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68560
Jeśli snu Ci wystarcza, to zmień coś w treningach - wątpię, aby przerwy między seriami wiele pomogły - wygląda na to, że masz zwyczajnie za dużo tych treningów. Takie sprawy szczegółowo konsultuj w dziale "Trening dla początkujących" lub dla "Juniorów". W diecie też przydadzą się poprawki, ale o tym za chwilę. Pisz mi i innym osobom na forum na "Ty" :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Proponuję zluzować na jakiś czas treningi. Zostawić może raz w tygodniu siłkę i pykać normalnie w piłkę, zobaczysz jak będziesz się czuł po 2-3 tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68560
1. Okno żywieniowe?... Stosujesz IF? Jeśli tak, to po co - W Twoim wieku masz jeść kiedy organizm potrzebuje, a nie udziwniać i się głodzić.
2. Po treningu same B i T ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli po treningu unikasz tłuszczu, to jest błąd.
3.Twaróg przed snem to taki relikt przeszłości, mit... Nic specjalnego tym nie zyskasz. Możesz jeść każdy zbilansowany posiłek, BW i T. Węgle na noc pomagają w regeneracji - w Twoim przypadku to dobra rzecz.
4. Nie musisz unikać węgli prostych - to kolejny mit starej szkoły kulturystycznej. Rośniesz, masz dużo aktywności, węgle proste z dobrych źródeł, np. owoce, mogą być wręcz pomocne. Po wyczerpującym treningu szybciej postawią Cię na nogi




Ogólnie, radziłabym Tobie założyć na jakiś czas dziennik treningowy w dziale Junior, gdzie ktoś doświadczony będzie widział Twoją dietę i resztę Twoich poczynań i będzie mógł zwrócić Ci uwagę na ewentualne błędy. Ucz się od doświadczonych fachowców, a nie z jakichś przestarzałych źródeł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3835
Nie stosuje if,tylko tak to nazwałem jem 5/6 posiłków co 3godzinny a owoce jadam przed treningiem i po również. Zluzuje treningi jak napisał kolega ze 1/2 treningi siłowe a reszta piłka nożna bo wkoncu ona jest najważniejsza dla mnie i zobaczymy:D moja kolcja to posiłek potrenigowy po trenuje w godzinach 17/18 i trudno mi już wepchac posilek złożony o 21 :\
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia, a brak restrykcyjnej diety.

Następny temat

Zastój wagi i niskie zapotrzebowanie kaloryczne.

WHEY premium