SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak energii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
Witam! Brakuje mi energii i nie wiem co może być tego przyczyną.

WYMIARY
wiek: 21
Wzrost: 189
waga: 84 kg
Obwód klatki: 104
pas: 85
biceps: 37
udo: 60
łydka: 40
poziom tkanki tłuszczowej: szacuję na ok 12-14%

TRENING: Moim głównym celem jest po części rozwój masy mięśniowej, wytrzymałości i szybkości Rozpisałem trening domowy do którego używam hantli i masy własnego ciała ponieważ to właśnie w tym treningu brakuje mi energii. Poza tym trenuję również na siłowni (trening nastawiony na masę) naprzemiennie z treningiem domowym ( miesiąc - siłownia, miesiąc - domowy). Mam na tyle silną wolę że pomimo braku energii wykonuję trening do końca i przykładam się do niego w 100% jednak na następny dzień mam zjazd i cały dzień chodzę nieprzytomny z opuchniętą twarzą. Na odpoczynek przeznaczam sobotę i niedzielę. Śpię po 8 godzin dziennie. Nie stosuję żadnych odżywek i suplementów, nie piję alkoholu i nie palę. Mam obniżone ciśnienie ok 110/60, 65 uderzeń na minutę. Ćwiczę od 3 lat.

W dniach wolnych od treningu gram w piłkę nożną, pływam na basenie, biegam lub jeżdżę na rowerze średnio 3x w tygodniu


rozgrzewka 5 min przed każdym treningiem

Poniedziałek:
biceps, plecy, brzuch:
- Podciąganie na drążku 4x8
- unoszenie kolan w zwisie na drążku 4x15
- uginanie przedramion 4x8
barki
- unoszenie hantli w przód 3x8
- unoszenie hantli na boki 3x8
- arnoldki 3x8
- kaptury 3x20

wtorek:
klatka, triceps, brzuch, plecy, biceps
- pompki 6x20 ( 2x z nogami opartymi na podwyższeniu, 2x klasycznie, 2x szeroko ręce)
- pompki szwedzkie 4x20-15 (20-20-15-15)
- brzuszki 1x40
- brzuszki skośne 2x20 (10 na każdą stronę)
- uginanie nóg i tułowia w leżeniu bocznym ze skrzyżowanymi rękoma ( mięsień skośny brzucha) 2x30
- leżenie na brzuchu w podparciu na przedramionach ( mięsień poprzeczny brzucha) 1m 15s

piątek:
biceps, plecy, brzuch:
- Podciąganie na drążku 4x8
- unoszenie kolan w zwisie na drążku 4x15
- uginanie przedramion 4x8
barki
- unoszenie hantli w przód 3x8
- unoszenie hantli na boki 3x8
- arnoldki 3x8
- kaptury 3x20

DIETA: przykładowy dzeń
5:00 śniadanie: 970kcal, Białko 41g tłuszcze 37g cukry 117g
- płatki owsiane na wodzie 100g
- masło orzechowe 20g
- miód 20g
- rodzynki 40g
- jajko całe 180g (3 jajka)

8:00 II śniadanie: 375kcal, B:21 T:6,5 W:58
- chleb pełnoziarnisty 80g
- szynka z piersi indyka 60g
- ser żółty 15g
- sałata
- pomidor
- jabłko

11:30 III śniadanie: 375kcal, B:21 T:6,5 W:58
- chleb pełnoziarnisty 80g
- szynka z piersi indyka 60g
- ser żółty 15g
- sałata
- pomidor
- jabłko

15:30 Obiad: 756kcal, B:56 T:20 W:88
- ryż biały 100g
- ryba filet 250g
- brokuły 250g
- oliwa z oliwek 10g ( do smażenia)
17:00 Trening
18:00 Posiłek po treningu: 838kcal B: 48 T:9 W:140
- płatki owsiane gotowane na wodzie 125g
- suszone daktyle 50g
- miód 20g
- białko z jajek 300g

20:00 kolacja: 366kcal B:25 T:10 W:42
- chleb żytni 80g
- ser biały chudy 100g
- masło extra 10g
- rzodkiewka
- szczypiorek
21:00 sen

SUMA: 3700kcal B:214 T:90 W:505
Udział procentowy: B:23% T:22% W:55%

Raz w tygodniu jem dowolnie wszystko co popadnie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
2 dzień treningowy to środa a nie wtorek!!! sorry za pomyłkę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
kiedy ostatnio była regeneracja od diety i treningów??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
Od kiedy pamiętam to moja maksymalna przerwa pomiędzy treningami wynosiła 5 dni i wynikała z przemęczenia ( nie była z góry ustalona). Ostatnia tego typu pauza miała miejsce jakieś 3 miesiące temu. A diety przestrzegam od kiedy zacząłem ją stosować tj. ok rok czasu. Nie stosuje jej jedynie na specjalne okazje (święta, urodziny itp.) i w 1 dzień każdego tygodnia, wtedy jem wszystko na co mam tylko ochotę.

Jeżeli możesz to napisz mi jak powinna wyglądać taka regeneracja od diety i od treningu być może to właśnie w tym tkwi przyczyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
zrob tygodniowe wolne od siłowni i od diety tzn. nie wyliczaj kcal nie waz produktow jedz normalnie co chesz tylko bez przesady zadnych syfów

czy suplementujesz jakies witaminy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
Nie biorę żadnych witamin... a z tą przerwą od diety i siłki to masz chyba rację zaczynam od dzisiaj, zobaczymy czy pomoże ale wierzę że tak będzie.

Co ile powinno stosować się taką regenerację? Trochę o tym wczoraj czytałem na necie i dowiedziałem się że trening powinien być podzielony na cykle pomiędzy którymi występują okresy regeneracji, tylko nie wiem jeszcze jak długo taki okres powinien trwać jedne źródła podają 2 tygodnie inne 1 tydzień i nie wiem co jaki czas je stosować. Może coś doradzisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zalezy jak ciezki byl cykl treningowy 1-2tyg, co ok 8-10tyg bedzie ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
ja stosuje u siebie w swojej dyscyplinie sportu 2 - 2,5 tyg. kompletnego roztrenowania po sezonie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
na pocatek tydzien powinno byc ok. jak by przemeczenie nie przeslo odpoczywaj 2tygodnie

dorzuc sobie do diety:magnez,witaminy i mozesz tran
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
Czyli tak mniej więcej co dwa miechy, myślę że powinno być ok...dzięki domer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 119
...a co do długości regeneracji to myślę że 2 tygodnie po roku mordowni się przydadzą :).
Jakie formy aktywności mogę wykonywać podczas regeneracji?
Czy bieganie, piłka nożna, rower, pływanie nie będą miały negatywnego wpływu na odnowę?
Czy podczas regeneracji z wyłączoną dietą należy przestrzegać spożywania posiłków o określonych porach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilość węgli w diecie

Następny temat

moja dieta

WHEY premium