SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biniu mnie zmotywował...%)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
do umieszczenia tego tematu tutaj
wiec niedawno zainteresowalem sie HST, wczesniej wolalem cwiczyc roznymi splitami; obecnie po ponad miesiau przerwy i tygodniu ogolnorozwojowego treningu przymierzam sie do HST; wczoraj zrobilem pomiar maxow do 15-tek jutro to samo zrobie do 10-tek, od poniedzialku chce juz zaczac HST (pomiar maxów do 5tek ustale na podstawie swoich notatek treningowych oraz po tym co zauważe w pierwszych tyg.HST, znam na tyle swoj organizm ,ze bede mogl mysle w miare dokladnie to ocenic) - nie robie SD bo niedawno co wrocilem do treningow, i takową przerwa uważam jest mi zbędna.

Sam plan, ktory daje do Wam do oceny konsultowalem m.in pobieznie z Peponentem oraz znajomymi w innym dziale

Klata:
- wyciskanie sztangi - skos (głową do góry) 2x
- wyciskanie hantli na płaskiej 1x
Plecy:
- podciaganie (podchwyt) 1x
- wiosłowanie sztangą 2x
- martwy ciąg 2x (co 2 trening)
Barki:
- wyciskanie sztangi zza głowy 1x
- unoszenie hantli bokiem w górę 1x (nie chce z tego rezygnowac, bo bardzo dobrze "wchodzi" mi to ćw.)
Nogi:
- przysiady ze sztangą na barkach (lżej) 2x (co do 2 trening, na zmiane z martwym)
- prostowanie ud 1x (kiedy nie ma przysiadu)
- uginanie ud w leżeniu 1x
- wspięcia na palce stojąc 2x
Bic:
- uginanie ramion ze sztangą stojąc 2x
Tric:
- pompki na poręczach 2x


Parę uwag:
nogi - lekko, dlatego że mam jakis czas problem z kolanem, bylem u specjalistów i nie wiadomo czy nie czeka mnie operacja jesienią; dlatego nie moge robic nog z max. obciazeniem (przy lzejszym nie odczuwam zadnego bolu)
barki - mam je akurat dobrze rozwiniete, dlatego nie bede robil nic na tylni akton; co do wyciskania zamieniłem po wczorajszym treningu z 'sprzed' na 'zza' karku ,dlatego ,ze nie mam mozliwosci wyciskac siedzac sprzed karku, a na stojąco odczuwalem bole w dolnym odcinku kregoslupa po plecach
ramiona - chcialem je potraktowac z lekkim priorytetem, dlatego robie po 2 serie oraz podciagam sie podchwytem angażując dodatkowo bica

Pogoda jest ciezka i treningi nie są łatwe...chce zrobic cale 8 tyg. HST ale w 15tkach , nie bede robił wiecej niz 1 serie danego cwiczenia
Siły bede zbierał na 10tki i dalszą część, wtedy tez zaczynam cykl kreatynowy

dzieki za ocene , uwagi czy poprawki zaczynam od poniedzialku wiec kazde przydatne info sie przyda
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
ja sie nie znam na hst-wiem tylko tyle co czytam czasami, ale wydaje mi sie, ze masz za duzo seri w plecach i nogach i powinienes wygrac MC lub przysiady, albo robic na zmiane...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a pytania gdzie ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
chyba najwaniejszym elementem hst jest SD, na tym opiera sie cala progresja. sam pomiar maksow dla 15 czy 10 jest treningiem, i to ciezszym niz pierwsze treningi w kazdym mikroocyklu.

SD jest po to zeby odzwyczaic miesnie od wysilku. nie mozesz w czwartek robic treningu na maksa przy pomiarze 10, a potem oczekiwac ze miesnie po chwili przerwy zareaguja na stosunkowo male ciezary uzywane na pierwszym treningu 15.

progresja wyglada tak: przez prawie dwa tygodnie obciazenie miesni wynosi 0 kg (w tym czasie sie roztrenowuja), potem dajesz im powiedzmy 45% RM i one reaguja wzrostem, na nastepnym treningu 48% RM, i reaguja dalszym wzrostem. ale jesli w czwartek zadzialasz obciazeniem 80% RM, to jak maja zareagowac na poniedzialkowe 45 %? 4 dni to za malo na roztrenowanie. zamiast rosnac, pojda w kime.

wiec jesli nie zrobisz SD, bedziesz robil po prostu jakis FBW, ale nie hst. i moze dolaczysz do grupy osob niezadowolonych z hst.

zaznaczam, nie wiem na ile fakt, ze po dluzszej przerwie cwiczysz bardzo ktorko bedzie mial praktyczny wplyw na to co opisalem (byc moze ktos inny ma takie doswiadczenia) i mzoe da sie zrobic tak jak chcesz i bedzie ok, ale gdybys cwiczyl wczesniej normalnie, to tak by to wygladalo



Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2006-07-19 10:42:59

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a teraz wlasnie zaglebiamy sie w meandry HST :D

sadze ze poruszyles najslabsze ogniwo HST
a wlsciwie jego ortodoksyjnego podjescia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
chetnie zapoznam sie z nieortodoksyjnym podejsciem

wiem ze SD bylo dosc czesto krytykowane, ale nie wiem czy pojawila sie jakas skuteczna alternatywa.
w sumie nawet takiej nie szukalem, bo lubie ta przerwe i nie placze, jak przez poltora tygodnia nie cwicze, ale jesli jest cos nowego, co prezlozy sie na wymierne efekty, to jestem otwarty na zmiany.

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2006-07-19 10:50:12

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
co sie wlsnie stanie z miesniami jak sie pomylisz i wykonasz zamiast planowanego 48% RM np owe 80 % ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
uwazam ze jesli byla dluga przerwa i pomierzysz maksy to nic sie złego nie stanie jak zaczniesz od razu w poniedizalek cykl
zaplaciles karnet wiec smigaj, przerwe robiles wystarczającą, zakwasy beda na poczatku duze ale nie przejmuj się
z suplementacją zacznij od początku cyklu akurat rozkręci się na czas 10tek
plan cwiczen moze byc - jest indywidualny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
hst opiera sie na progresji obciazenia. wiec jesli na jednym treningu zrobie 48%, na drugim pomyle sie i zrobie 80%, a na trzecim znow zaplanowane 53%, to raczej te 53% nie powinno specjalnie wzruszyc moich miesni, no nie?

bo jesli jest inaczej, to wali sie cala idea hst, karteczki, kalkulatorki, i mozna przychodzic na silke, zakladac ciezar jaki sie chce, i robic tyle powtorzen na ile ma sie ochote - ot w pn zrobie sobie 80% 10x bo mam dobry dzien, ale w srode sie nie wyspalem to zrobie 50% i 7 ruchow, itd.

chyba ze chodzi Ci o to, ze ten jeden trenig nie spowoduje adaptacji miesni do ciezaru, ale w takim razie gdzie jest granica? 2 treningi? 3?

wezmy klasyczne hst i mikro 10 - praktycznie w pierwszy treningu moglbym cwiczyc swoim 10RM, ale dochodze do niego dopiero na 6. jak zaloze je na pierwszym, to przez caly mikro dodam moze jeden skok ciezaru, a moze w niektorych cwiczeniach nic. i mamy zwykle FBW.

zaznaczam ze odnosze sie do idei hst w ogole juz teraz, a nie do tego indywidualnego przypadku, bo jak mowie - moze te 2 treningi na maksa w tym konkretnym przypadku w niczym nie przeszkodza - tego nie wiem.

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2006-07-19 11:00:15

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958475
Smoq. - to przeczytaj dokladnie jest tam wspomniane, ze MC i przysiad co drugi trening.

Biniu - pytanie, no to raczej ogolne czy plan jest ok %)

Co do SD, jest tak jak Pepo napisał...ale jak ma mi to pomoc to moge zrezygnowac z jutrzejszego treningu (pomiary maxow 10tek) i zaczac od poniedzialku juz HST, wtedy bedzie dluzsza przerwa, a jedyne pomiary to maxy 15-tek. 10-tki i 5tki jestem w stanie ustalic na podstawie notatek treningowych z wczesniejszych okresów oraz znajomosci organizmu; czyli moze tak zrobic?

zresztą wczoraj przed pomiarami maxow 15tek wypisalem sobie w domu wczesniej wlasnie na podstawie notatek, jak one powinny wygladac..i w zasadzie tylko w 1 cw. mi sie nie zgodziło (a roznica byla minimalna)

Jezeli to ma pomoc, to wole zrezygnowac z jutrzejszego treningu i zaczac od pon. HST, niz zebym mial teraz po przerwie , robic znowu prawie 2 tyg. przerwy (szczegolnie ze niedawno zaplacilem za karnet heh)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
no wlasnie to jest maly problem bo nikt nie wie jak dlugo

miesnie nie dzialaja na zasadzie on/off

jesli chodzi o banana to jak pepe mowil

a zabawa z kalkulatorami ma sens pokazuje bowiem kierunke pogresji ktora jest najwazniejsza w HST i w ogole w treningu na mase i sile

jednak dla osoby ktora wie co stoi za HST nie sa niezbedne
pomoc nie przykazanie :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST do oceny ;)

Następny temat

trening

WHEY premium