SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps i triceps naprzemiennie 2 x w tygodniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 216
Czyli reasumując apokalipsa, pomysł z wykonywaniem 2 x w tygodniu ćwiczeń mieszanych biceps i triceps razem uznajesz za dobry pomysł i nie będzie to grozić zbyt dużym zmęczeniem mięśni według Ciebie ? Aha zapomniałem jeszzce dodać że mam zamiar razem z tym bicem i tricem robić dodatkowo trochę przedramię.

Jako że te ćwiczenia będe robił w poniedziałek i piątek to pozostaje mi tylko jeszcze jedne dzień - środa - bo na wiecej akurat nie mam czasu. I tu będe sie starał wrzucać klatke z barkami lub plecami zamiennie bo na wiecej nie znajde czasu. Brzuch i nogi to jak starczy czasu i siły na koniec ćwiczeń :)

A kiedy byś proponował dorzucić te przysiady i martwy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
ILE RAZY TEN TEMAT MA BYĆ WAŁKOWANY !!
MC I PRZYSIADY NIE OBCIĄŻARJĄ KRĘGOSŁUPA !!
ZAPAMIĘTAĆ !!

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699803
MC I PRZYSIADY NIE OBCIĄŻARJĄ KRĘGOSŁUPA !!

pod warunkem że mamy całkowicie zdrowy kręgosłup
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jajcarzd1 -trenujesz tylko 3 razy w tygodniu, ręce natomiast chcesz robic 2 razy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
flex1976
nie gadaj głupot ok ?

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 216
Do MoonBlade ja akurat w pełni zdrowego kręgosłupa nie mam dlatego czuję go jak za bardzo obiążę.
Apokalipsa no niestety nie mam więcej czasy by trenować ponad 3 razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
nie nie możesz robić bica i trica 2 razy w tygodniu

koniec gadki szmatki

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699803
MoonBlade człowieku ja wiem co gadam bo akurat pracuje w tej branży więc proszę Cię.......
nie radziłbym polecać osobą które mają wady kręgosłupa robic MC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
zacytuję:

Ja z powodu problemów z kręgosłupem ćwiczę głównie wyciskanie- unikam wszelkich ćwiczeń w pozycji stojącej, szczególnie uginania na biceps, którego nie cierpię. Jedynym cięższym ćwiczeniem w pozycji stojącej, które nie sprawia mi bólu czy nieprzyjemnych odczuć w kręgosłupie są właśnie przysiady- w wersji ze sztangą z przodu jak i z tyłu. Przy czym z powodu problemów z więzadłami nie mogę stosować w nich dużych obciążeń- (rekord to 130- ale nawet pod tylke teraz nie podchodzę). Zazwyczaj ćwiczę na niewielkim ciężarem na dużą liczbę powtórzeń. Wszystko ma to na celu bardziej rehabilitację/wzmocnienie słabych punktów, niz pogoń za wynnikem czy wyglądem. Natomiast tego ćwiczenia nie unikam i unikac nie zamierzam, ponieważ jest to ćwiczenie, które w żadnym stopniu nie szkodzi nogom czy kręgosłupowi- na swoim przykładzie moge stwierdzić, że jest odwrotnie- wzmacnia je.
Mimo problemów, które mam ze zdrowiem, moge śmiało stwierdzić, że w porównaniu ze swoimi znajomymi czy częścią rówiesników jestem osobą wysportowaną i sprawną- właśnie dzięki ćwiczeniom siłowym.


/zdr

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 216
NO to widzę rozbieżności Panowie w poradach. Co do MC to też mam wątpliwości ale przysiady spróbuję i zobaczę jak mi to będzie oddziaływać na kręgosłup. Poza tym trochę pójdzie mi może w pośladki :) a przydałoby się :)

No a powracając do tematu to co jednak odradzacie 2 x ćwiczenia mieszane ? Bo dodam jeszcze że wcześniej to robiłem zawsze klatkę z bicem, plecy z tricem i w piątek zazwyczaj barki też z tricepsem i nie miałem problemów ze zbyt wielkim obciążeniem łap. Także sam już nie wiem czy próbować czy nie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poproszę o ocene mojego planu...

Następny temat

Co robic w tej sytuacji??

WHEY premium