SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bialko/wegle po treningu silowym, proporcje?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
W zwiazku z tym ze szybko sie zmienia moda mam pytanie co jest na topie? Nie interesuje mnie podzial na poszczegolne aminokwasy (jak dodatek leucyny itp) albo konkretnie ile bialka i wegli bezposrednio po treningu. Ostatnio nawet ludzie polecaja pic same bialko po treningu...stad ma ciekawosc.
ps. czy banan moze zastapic carbo?
z gory dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
I białko i węgle są potrzebne. Banan nawet lepszy, bo to natura.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
swietnie Amentoris ale chodzi mi o PROPORCJE
banan natura ale jest to jednak zwykly owoc wiec napewno dluzej sie bedzie wchlanial niz proszek, no i banan to w wiekszosci fruktoza a nam bardziej zalezy na glukozie, czy sie myle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Zależy jaki masz aktualnie cel.
Jak zwykła klasyczna masa to 1:4 jest polecane.
Jak masa czysta/rekomp 1:2.
Tak jest najczęściej ale teorie są różne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja jestem ekto ale nie wiem czy jest sens ladowac kase w wegle, jak mozna wiecej bialka kupic
oczywiscie mowimy caly czas o bezposrednim szybkim mixie po treningu, nie o pelnowartosciowym posilku godzine po silce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
Osobiście z powodzeniem ładuje w proporcji 1:1 i trzymam się tego;


Uzupelnianie glikogenu po treningu typowo silowym to bzdura,
po 1. bo rzeczywisty czas takiego treningu wynosi tylko kilkanaście minut
po 2. bo trening silowy jest na tyle specyficzny ze dzieli sie na krotkie serie gdzie na poczatku energia pobierana jest z ATP i dopiero później glikoza
po 3. bo resynteza glikogenu mięśniowego jest dość długotrwała nawet do kilku dni, i lepiej sprawdza sie podanie węglowodanów w kilku mniejszych porcjach oddzielonych w czasie niż jednej dużej.


Zmieniony przez - toom34 w dniu 2010-03-15 19:40:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja zawsze 20 min po treningu woreczek ryżu{czyli ok. 75 ww} i szejka serwatkowego 30-40 gr
według mnie szkoda kasy wydawać na węgle, bo pewnie ich w domu nie brak, a lepiej zainwestować w białko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a np 30g bialka z izolatu i 30g glukozy spozywczej? mam dwa treningi silowe w tygodniu to moge "zainwestowac" w taka smieszna glukoze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Wal białko + rodzynki, sprawdzone i skuteczne rozwiązanie.

Osobiście pije po treningu samo białko, w ostatnim cyklu masowym białko + vitargo i na pewno drugie połączenie nie było lepsze, a nie wiem czy czasem nawet nie gorsze (jestem endo).

Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2010-03-15 23:04:56

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie wiem co jest modne teraz

fakt ze mix węgli i bialek - i ew leucyny - to rozwiazanie korzystne

aktualnie jem 20 - 25g glukozy + 5 leucyny + 10g bcaa extra

wczesniej jadlem wpc+rodzynki+bcaa

oba rozwiazania dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
faftaq jedna cholera czy carbo czy glukoza bezposrednio po treningu? tzn ta druga nie bedzie gorsza? (bo tansza napewno)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

choroba a cykl

Następny temat

Dobór Suplementów

WHEY premium