SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki na mase do oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 309
Witam. Wiek 18lat, staż 5-6 miesięcy. Wrzucam mój nowy plan na barki zależy mi na wzmocnieniu i umasowieniu. Wyciskanie zza karku nie jestem zwolennikiem raz, że słabo na mnie działa bardziej na barki preferuje hantle oprócz sztangi do brody. Proszę o poprawienie jeśli chodzi o powtórzenia, serie, kolejność ćwiczeń i czy ćwiczenia są dobre na masę.


Barki:
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 4x 12,10,8,6-8
- Arnoldki 4x 12,10,8,6-8
Superseria:(- Unoszenie sztangielek bokiem w górę - Unoszenie sztangielek do przodu) 3x po 8 powtórzeń
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
4x małym ciężarem 12-15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ciezar jest dostosowany do mozliwosci silowych , zakres powtorzen wiekszy dla miesni naramiennych dotyczy wszystkich ich aktonow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Ćwiczysz tylko barki? Wrzuć cały plan. Poza tym na masę jest dieta. I nie widzę ankiety nigdzie

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2013-02-23 15:54:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 309
Nie po prostu z barkami mam największy problem taka moja słaba strona bo inne partię rosną;p no, ale wrzucę zaraz cały plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Co do samego treningu: arnoldki dałbym 1, potem superseria, potem podciąganie i starczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 309
Poniedziałek :
Klata + brzuch
Klata
- wyciskanie sztangielek na ławce prostej
- wyciskanie na skośnej sztangą
- rozpiętki hantlami
- przenoszenie hantla nad głową

Brzuch :
- Unoszenie kolan
- Skłony z ugiętymi nogami
- Skręty

Wtorek
Plecy

- Podciąganie na drążku szerokim
- Wiosłowanie sztanga w opadzie
- Martwy ciag
- PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM

Środa wolne

Czwartek
Biceps i triceps
Wszystko w superseriach jedno ćwiczenie bic i od razu jedno tric.
Biceps:
- Uginanie ramion z hantlam siedząc młotkowy
- Uginanie ramion z hantlam siedzac na skosnie z supinacją
- Uginanie ramienia z hantlem
Triceps:
-pompki szwedzkie na trica
- Wyciskanie francuskie lezac sztanga
- Wyciskanie francuskie siedząc hantlem


Piątek
Barki i nogi
Barki:
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody
- Arnoldki
Superseria:(- Unoszenie sztangielek bokiem w górę - Unoszenie sztangielek do przodu)
- Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia

Nogi:
- PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH
- PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE
- UGINANIE NÓG W LEŻENIU
Łydki:
- WSPIECIA NA PALCE W STANIU:
- WSPIĘCIA NA PALCE W SIADZIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Nogi barki to średnie połączenie, jak już robisz armagedon to wrzuć barki do klatki i rób w tej kolejności co podałem. Generalnie trening ok. Trochę więcej na nogi bym dał. np. 4 serie przysiad, potem wykroki i prostowanie, seria łączona żuraw+uginanie i łydki ok.
Plecy martwy ciąg daj albo na sam koniec albo na sam początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 309
No, ale klate i plecy chce robić osobno więc nie miałem, gdzie nóg wrzucić a 5 razy w tygodniu to za dużo na masę. A nie trzeba czasem robić w 1 kolejności ćwiczeń ze sztangą? Bo tak słyszałem i dałem 1 ćwiczenie na bary to podciąganie do brody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
trzeba je robić "po kolei", a nie wg. rodzaju obciążeń. a co złego w 5 treningach na masie? może być i 5 jeśli masz czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4259
Jezeli masz problem z barkami to mozesz sprobowac https://www.sfd.pl/Porusz_swoje_barki_!!!-t189313.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
sprawdzilem tylko trening barkow

daj arnoldki na poczatek i przede wszystkim weiecej powtorzen (o ok. 4-6) w naramienych jest wiekszy udzial wlokien czerwonych co powoduje ze potrzeba troche wiecej powtorzen niz np. przy klatce czy plecach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
czyli tak jak mówiłem z tymi arnoldkami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy przejsc na redukcje ?

Następny temat

Początki

WHEY premium