SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ a...walka na ulicy?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9144

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
Witam.Jestem ciekaw jak według Was wyglądała by walka na ulicy

a to zależy kto z kim sie bije

..powiedzmy BJJ(my) vs koleś trenujący tajski lub nie trenujący nic.

na mojej ulicy takiego zestawienia chyba jeszcze nie widziałem,a przynajmniej nie każdego bijącego sie pytałem czy trenuje w/w style.

Podobno BJJ jest dobre do solówek

podobno

więc o ile jeszcze mogę sobie wyobrazić sprowadzenia do parteru to juz potem nie jestem wstanie

zapraszam na studia techniczne,nie takie rzeczy tam sobie musimy wyobrażać...

...co dzieje się w parterze?

jak się z Saidą spotkam to zademonstrujemy

zakładamy kolesiowi dziwgnie/duszenie i trzymamy aż przyjedzie i zgarnie nas policja?:P


a co jeśli nie przyjedzie? Tak go będziesz trzymac aż Ci się pierwszy siwy włos na głowie pojawi?

Jakto ma wyglądać według Was?

Wg mnie ma to wyglądać tak że unikamy kłopotów. Bijatyki nie po to by udowodnić koleżance w klasie ze jesteśmy the best,tylko wtedy gdy nie mamy juz naprawde wyjścia. Jak ta druga opcja nastąpi to mozesz dusić, zakładać dźwignie,klepać maske z dosiadu itp,wtedy Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-03-24 16:38:46

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Pod temat:
https://www.sfd.pl/Mata_Leo_-_ile_mam_czasu_%-__-t211783-s2.html


Do autora:
Temat rzeka... Wszystko wychodzi w praniu wg mnie. Pewne rzeczy się da przewidzieć a pewne nie. Możesz na "dzień dobry" podczas nieuwagi dostać prostego i może być po zawodach. Na ulicy jeszcze niektóre czuby lubią butelki, sztachetki, śmietniki i inne rzeczy, które używają nie zbyt zgodnie z ich przeznaczeniem Także sam widzisz... opcji jest milion. Ogólnie rzecz biorąc - kiedy nie masz innego wyjścia - jak trenujesz bjj, to w walce 1 vs 1(bez bonusów) starasz się doprowadzić do klinczu, a wtedy robisz to co Cie nauczyli.

... A najbardziej powszechną,uniwersalną i najpewniejszą radą jest ucieczka - zapytaj trenera.

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-03-24 18:13:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zakładając,że bijemy się w jakimś konkretnym celu (obrona podczas napaści i tym podobne sprawy), a nie po to,żeby zaimponować koleżkom z imprezy, to wszelkie opcje są dozwolone - uderzenia z dosiadu, duszenie do omdlenia (nie utraty przytomności, być może subtelna, ale jednak różnica), przeciąganie dźwigni. Jak ktoś nam chce zrobić kuku, to nie ma sensu kalkulować,co mu będzie, nasze zdrowie/życie jest ważniejsze.

jak się z Saidą spotkam to zademonstrujemy - a Queblo znowu jakieś marzenia senne czy coś ma

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
odnosnie duszen
jaka jest roznica miedzy omdleniem a utrata przytomnosci? :>
zalozylem kiedys o tym temat i nikt nie pisal o zadnej roznicy :P
https://www.sfd.pl/duszenie...-t380769.html

co do BJJ na ulicy osobiscie bym radzil obalac i do dosiadu lub obalic i przekopac... :D
lamanie konczyn to chyba lekka przesada a duszenie trwa zbyt dlugo i nie ma sie wgladu na "otoczenie"... :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
a Queblo znowu jakieś marzenia senne czy coś ma

eee a ostatnio mówiłas ze było ok...

lamanie konczyn to chyba lekka przesada a duszenie trwa zbyt dlugo i nie ma sie wgladu na "otoczenie"... :]

owszem,moze być łamanie kończyn problemem jeśli kozak z płaczem poleci na komisariat.
A co do duszenia,o ile nie przespałem czegoś ważnego na biologii,to zawsze mi mówili że każde dłuższe odcięcie dopływu tlenu do mózgu moze być niebezpieczne dla ofiary...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 396
Odpowiadając na posty niektórych : nie ,nie jestem ulicznym fighterem,łysym ,45 w bicu, chodzącym w dresie,krzyczącym JP JP na 100% ,na każdym kroku szukającym rozróby...chodziło mi bardziej o coś w stylu...hmm...powiedzmy jakiś skur**** uderzył Twoja dziewczynę/matkę/osobę którą kochasz to co robisz?Uciekasz bo tak bezpieczniej ? no proszę Was...Chodzi mi o właśnie o taką sytuację ..Jakby tak się stało to co byście zrobili?bo mało osób odpowiedziało na moje pytanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Za***ałbym tą osobę, chyba jak każdy^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
ciekawy temat, zdarzaja sie faktycznie takie sytuacje, ze ktos z bliskich dostanie ... moje rozwiazanie jest taie - unikac takich miejsc , a jesli juz sie stanie tak to napi....ć czym popadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Tentotrix-a widziałeś że taki temat jest w podwieszonych 'ciekawszych postach" (czy zbyt trudne było sprawdzenie tego????

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
Queblo ale wywnioskowalem z tamtego tematu ze mozna bezpiecznie zdusic do omdlenia kazdego bez skutkow ubocznych

lepiej chyba takiego delikwenta zdusic i zostawic(chociaz nie jestem pewien czy by mi po glowie nie chodzilo czy sie ocknal czy tez nie) niz polamac i zostawic...

PS
tacy to sa na Policji wbrew pozorom zastraszajaco szybko... :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Agnieszka Wieszczek wyróżniona nagrodą Fair Play PKOL!!!

Następny temat

MT + Silownia na mase

WHEY premium