SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby na redukcji - przed czy po treningu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 999 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11125
Czemu przezytek??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 348 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6747
Duda11 aerobów na pewno nie można zaliczyć jako przeżytek wg. mnie stawiał bym je na równi z interwałami, nawet trochę lepiej

Twoje wymówki są śmieszne.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Po treningu kręć tak do 40 minut ( uszczuplony glikogen ) szybciej z rezerw pobierasz
To samo tyczy się porannych aerobów na czczo z tym że tu juz np warto zapodać przed treningiem shake białkowego , ten trening tak do 60 minut
Z tego co pamiętam aeroby czym dużej są kręcone tym bardziej % czerpie się z rezerw .
Osobiście jestem zwolennikiem aerobów w dni bez treningu siłowego ew po treningu krótkie aeroby ( rowerek )
Interwał jest dość męczący ( ale krótki ) aeroby mniej męczące ( dłuższe ) ogólnie wychodzi na to samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4237
Niestety nie wychodzi na to samo, bowiem przedłużające się aeroby narażają nas na dużo większe straty mięśniowe niż interwały, powiedzmy do 25 min. po treningu siłowym. Dodatkowo po treningu interwałowym spalimy znacznie więcej kalorii po treningu niż po aerobach. Może przeżytek to za mocne słowo, ale po co dodatkowo utrudniać sobie zdobycie celu, skoro są skuteczniejsze metody?

Ja jestem zwolennikiem treningu interwałowego, nie mówię że w ogóle powinniśmy zaprzestać treningu aerobowego, ale jak już wspominałem, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu to interwały są skuteczniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Powiem może tak trening na redukcji ( siłowy,Interwałowy,aerobowy ) Siłowy podstawa reszte wedle upodobań.
Pamiętać jednak trzeba że porządny interwał dość mocno obciąża organizm a regeneracja też potrzebna więc lekkie aero w formie np : rowerka super sprawa ;)

To jest oczywiście moje zdanie , oparte o wiedze jaką posiadam...
Jeżeli posiadasz większą to nawet nie dyskutuje , bo człowiek się cały czas uczy a na pewno tej nauki przede mną jeszcze dużo

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-12-03 20:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 295 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7483
Spalanie tłuszczu rozpoczyna się w momencie podjęcia wysiłku fizycznego i deficycie kalorycznym. Poza tym aeroby to przeżytek.

A nie jest czasem tak że podczas wysiłku najpierw wykorzystywane są węglowodany później coś innego i tak dalej aż do tkanki tłuszczowej. Przepraszam za mały offtopic ale jestem bardzo ciekaw gdyż poprzednio byłem przekonany że tak jest na wskutek pewnej książki od biologii w szkole średniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
W pierwszej kolejności organizm czerpie energie z cukrów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4237
Moja wiedza jest niewielka, tutaj piszę tyle co się dowiedziałem i zaobserwowałem Oczywiście mogę się mylić, lecz moje doświadczenia związane z redukcją, interwałami, aerobami potwierdzają to o czym tutaj piszę, jednak trzeba pamiętać o tym że każdy z nas jest inny i masę czynników wpływa na wyniki które osiągamy.

A nie jest czasem tak że podczas wysiłku najpierw wykorzystywane są węglowodany później coś innego i tak dalej aż do tkanki tłuszczowej.

Miałem na myśli ogólnie o spalaniu tłuszczu, deficyt kaloryczny i wsparcie treningu, tłuszcz schodzi, bez zagłębiania się w szczegóły, węgle, cukry, białka itd. to już nieco szerze spojrzenia na temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
No mniej więcej można się domyślić o co Ci chodziło tylko wiesz ważne żeby autor posta dobrze to zrozumiał
Duda11 też miałem do czynienia z redukcja , głównie siłowy + aeroby na czczo i efekty świetnie tak jak napisałeś każdy ma preferencje do czego innego !
Tyle ode mnie pozdrawiam!

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-12-03 20:45:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
o tym strasznym katabolizmie duzo wiecej sie krzyczy niz rzeczywiscie warto

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny:)

Następny temat

83kg,MASA,dieta do sprawdzenia

WHEY premium